Можливо, що ви вже зробили вибір, зупинившись на вінілових шпалерах, але клеїти їх самостійно не вирішувалися. І правильно, без знання декількох хитрощів можна зіпсувати і шпалери, і настрій. Що допоможе в цій ситуації? Корисні поради, що несуть точні знання нюансів. Поклейка вінілових шпалер навіть сподобається вам, якщо приймете кілька простих порад. Розглянемо, що таке вінілові шпалери, як правильно їх клеїти і поділимося цією загальною назвою представлений широкий модельний ряд форм і матеріалів. Нижній шар, основа, – флізелін або повітропроникна папір, а верхній – мікропор, «дихаючий» пластик.
Основні технології:
– структурний спінений флізелін, добре приховує нерівності стін;
– шовкографія (хороший вибір для стін без вад, виглядає аристократично і вишукано;
– вологозахищені шпалери, придатні для приміщень типу кухонь або ванних кімнат.
Порядок робіт по наклейці вінілових шпалер
1. Підготовка всіх поверхонь і приміщення.
На поверхнях не повинно бути відколів, тріщин, старої фарби або обривків шпалер. Поверхня очищається, шпатлюется і грунтується. Грунтовка може бути куплена в готовому вигляді, а можна її приготувати самому, якщо взяти більш рідку консистенцію клею для шпалер і нанести незадовго перед наклеюванням вінілових шпалер.
Вимкніть електрику і зніміть плінтуса і декоративні накладки з розеток і вимикачів (якщо вони встановлені). Виключіть будь-який рух повітря: кондиціонер або протяги. Забезпечте температуру повітря в приміщенні приблизно 13 – 23 градуси. Крім грунтовки заздалегідь обробіть стіни фунгіцидом від появи під шпалерами грибка. Для розкладки шпалер підготуйте чистий, сухий і рівну підлогу.
2. Купівля і підготовка шпалер.
Закупівля шпалер робиться за допомогою простих розрахунків: сума всіх площ стін без площ вікон і дверей, але з запасом: шпалери без малюнка – 1 рулон, а з малюнком – 2-4 рулону. І не викидайте залишки – стануть в нагоді для дрібного ремонту. Звірте номер партії на всіх рулонах і перевіряйте збіг якості і відтінків. У магазині домовтеся про можливість повернення зайвого рулончика.
Якщо вінілові шпалери мають малюнок, то слід його зістикувати по листам, а полотна при нарізці залишати з запасом довжини по 4 – 8 см, видалити потім нескладно, але для роботи – зручність. Заради економії часу нарізайте не одну, а дюжину смуг і укладайте їх в стопку малюнком вниз, одна на іншу. Зручно заготовити відразу кілька стопок.
3. Спосіб нанесення клею.
Клею потрібно трохи часу, щоб вбратися, тому практично покривати відразу дві смуги: поки перша вбирає, друга намазується. Потім, поки перший клеїться, другий – вбирає. І так далі. Клей для вінілових шпалер наноситься тільки на стіну. Нагадування: не тримайте шпалери намазаними довше, ніж за інструкцією, і не економте на занадто рідкому розведенні клею.
4. Правильна технологія наклейки.
Старт – кут рівною і без прорізів стіни. Перший лист клеїться встик з кутом після перевірки вертикальності (краще зробити це удвох). Перший, з табурета або драбини накладає верх полотна, а другий рівняє лист від верху до низу. Нагадування: наклейка вінілових шпалер робиться не внахлест, а тільки встик.
Надлишки клею не повинні потрапляти на лицьову поверхню, але в разі чого – видаліть їх з поверхні чистим рушником або ганчіркою, але без натиску або тертя.
Як уникнути деформації після висихання, що проявляється у вигляді щілин і зазорів?
- Чи не розтягуйте полотно шпалер, а лише злегка притискайте зверху вниз.
- Залишайте і зверху, і знизу невеликий запас довжини, який легко зріже після невеликого висихання клею, але не відразу, щоб не порвати мокрі шпалери.
- Не допустіть сильного намокання полотна від клею, щоб шпалери не розтягнулися вшир.
- Розмітка наноситься не маркером і не ручкою, – тільки олівцем без натиску.
- Шар клею не товщі і не тонше, ніж за інструкцією.
У місцях установки вимикачів, розеток та подібних елементів: поклейка вінілових шпалер виробляється просто зверху (зазначивши ці місця олівцем), а після повного висихання шпалер прорізаються акуратні отвори і накладки повертаються на свої місця з перевіркою їх горизонтальності за рівнем.
5. Наклейка шпалер на кутах. Розглянемо окремо, так як проста поклейка з вигином – свідомо програшний варіант, відійде обов’язково. Секрет в тому, що візит на другу стіну від кута повинен бути невеликим – 3-5 сантиметрів. Зверху цього напуску має бути наклеєно ціле полотно, тоді проблем не буде.
Секрети професіоналів
– бульбашки повітря, з’явилися на наступний день, видаляються 5-тікубіковим шприцом з рідким клеєм. Зробивши в пляшечку невелику ін’єкцію, плавно пригладьте його, і видавав надлишки клею, насухо протріть марлею;
– на кутах укосів і в віконних отворах: Чи не ріжте вологе полотно, а дайте йому повністю висохнути. Сухі шпалери легко зріжуть гострим лезом шпалерного ножа;
– якщо малюнок має геометричні фігури: Шашечки, хрестики та інші, то вони можуть злегка спотворюватися;
– кути, особливо зовнішні, відмінно драпіруються і згодом захищаються пластиковими куточками на клеї «рідкі цвяхи», тоді що проносяться предмети не зашкодять ні шпалери, ні самі кути.