Без зручного входу не обійдеться жоден заміський ділянку або двір. Але ж зробити хвіртку своїми руками з профнастилу, дерева або металу зовсім нескладно.
Хвіртка з профнастилу своїми руками
Щоб встановити хвіртку з профнастилу своїми руками, необхідно:
визначити місце майбутньої хвіртки. Відразу ж при монтажі забору залишайте проріз між двома опорними стовпами, до яких і буде приварюватися каркас. Так легко вирішується проблема невідповідності розмірів хвіртки отвору.
виготовити каркас. Рекомендується взяти такі ж труби, які використовувалися при зведенні забору. Елементи приварюються до опорних стовпів, а верхня частина петель – до вертикальної стійки.
приварити поперечну перекладину, яка додасть конструкції міцності. Для цього відрізок труби поміщають посередині рами. Щоб упевнитися, що він розташований рівно, скористайтеся рівнем.
зрізати зайві частини каркаса. Повинна вийти рівна рамка, без вступають елементів труб. Після з’єднання проварюються, а потім зачищаються з використанням шліфувального круга.
Приварити верхні частини петель. Спочатку місця кріплення ретельно зачищаються за допомогою «болгарки», приєднується верхня петля, після чого навішується каркас. Залишається приварити нижню петлю. На цьому етапі важливо перевірити, чи правильно проводиться установка. Якщо при відкриванні каркас зачіпає інші частини конструкції, значить, в схемі хвіртки допущена помилка.
повністю приварити петлі. Каркас знову знімається, а петлі добре приварюються. Утворені шви потрібно зачистити. Якщо не хочете, щоб матеріал постраждав під час зварювальних робіт, закривайте профнастил від попадання іскор і окалини.
зробити отвір для замка за допомогою «болгарки». Головне, правильно провести всі виміри і заздалегідь позначити на трубі каркаса потрібне місце.
встановити планку замку хвіртки з профнастилу своїми руками. Вона кріпиться до стійки забору за допомогою Шуруповерти. Попередньо каркас встановлюється на місце. Коли все готово, перевірте, чи добре закривається замок.
оберегти конструкцію від іржі. Для цього вона покривається спеціальними складами і забарвлюється.
монтувати листи профнастилу. Матеріал спочатку підганяється під розміри отриманого каркаса, потім встановлюється за допомогою дрилі і пістолета для заклепок або саморізів. В останню чергу монтуються накладки і ручки на замок.
встановити обмежувач. Це шматок металу, що поміщається всередину отвору і призначений для того, щоб хвіртка не відчинялися занадто сильно.
Таким способом хвіртка з профнастилу своїми руками встановлюється відразу на стійки забору, що дозволяє отримати надійну і довговічну конструкцію без зайвих зусиль.
Хвіртка з дерева своїми руками
Добре виглядає і хвіртка з дерева. Така конструкція не менш міцна і декоративна. Етапи такі:
Підготуйте інструменти та матеріали для роботи. Знадобляться дошки і бруси, металеві куточки і петлі, саморізи, болти, дриль, рівень, кутник, рулетка, торцева головка і тріскачка, будівельний олівець. Дерев’яні заготовки перед початком роботи бажано просочити антисептиком, який захистить від комах, плісняви та пересихання.
Зробіть потрібні виміри. Необхідно визначитися з тим, якої ширини буде прохід, після чого розрахувати необхідну кількість дощок. Для каркаса будуть потрібні бруси. Він навішується на опори, які встановлюються заздалегідь за допомогою металевих клинів. Щоб згодом не обрізати дошки, ретельно визначте відстань між опорами перед установкою.
Підготуйте матеріал для каркаса. Бруси повинні бути коротше дощок для хвіртки приблизно на 5-10 см.
Зберіть каркас за допомогою металевих куточків і кріпильних елементів. На даному етапі знадобляться болти, розмір яких повинен бути значно менше ширини заготовки, що дозволить виконати збірку якісно, не пошкодивши брусів. Вийде прямокутник, в центрі якого встановлюється поперечина.
навісьте каркас на вже готові опори. Приміряйте, чи добре сходяться всі елементи конструкції, потім встановіть каркас за допомогою підпірок.
Закріпіть на опорах петлі. Попередньо виставте всі елементи за рівнем, а болти НЕ закручуйте до кінця. Досить відрегулювати їх і піджати до упору.
вмонтовуйте дошки хвіртки. Вони прикручуються саморізами до каркасу.
офарбуйте отриману хвіртку.
встановіть верхню планку. Таке обрамлення виглядає дуже декоративно, а зробити його легко: необхідно помістити планку трохи вище верхньої частини дощок, підклавши між нею і опорою шматок бруса. прибити цвяхами.
встановіть клямку. До дерев’яних хвіртки своїми руками добре підходять невеликі металеві запори, які поміщаються на крайню дошку з відкривається боку.
Таким чином можна легко зробити хвіртку з дерева своїми руками всього за кілька годин.
Дерев’яна хвіртка для дачі покрокова інструкція з фото
Чудово виглядає дерев’яна хвіртка для дачі – покрокова інструкція з фото допоможе виготовити її легко і швидко. Для конструкції будуть потрібні дошки з модрини. Саме цей вид деревини кращий, тому що він менше схильний до гниття і відрізняється декоративним зрізом. При бажанні можна замінити його сосною.
Таким чином, необхідно підготувати:
- заготовки з модрини розміром 2000 x 140 x 20 (10 шт.);;
- соснові дошки 2000 х 150 х 50 (2 шт.);;
- петлі (2 шт.);;
- Металлозубчатие пластини (6 шт.);;
- латунні пластини (4 шт.);;
- латунні саморізи (40 шт.);;
- куточок;;
- клямку;;
- дверну ручку;;
- грунт;;
- захисний засіб;;
- яхтовий лак;;
- стамеску і молоток;;
- ножівку;;
- дриль;;
- Шуруповерти;;
- електролобзик;;
- рубанок;;
- бульбашковий рівень;;
- олівець і пензлик;;
- шкурку;;
- мотузку;
Бажано заздалегідь накидати схему хвіртки, щоб мати уявлення про етапи установки.
Виготовляється хвіртка так:
З соснових заготовок зробити боковини. На них кріпляться петлі.
вирівняти елементи по вертикалі за допомогою рівня.
опорні дошкиі прикріпити до бетонних стовпів.
Обробити деревину кількома шарами антисептика і захисного складу, покрити яхтовим лаком.
встановити опорну планку, застосувавши саморізи.
зібрати раму, скріпивши кути латунними планками і саморізами.
Зміцнити конструкцію за допомогою Металлозубчатие пластин, які вдавлюються в дерево і прибиваються.
Така пластина зробить хвіртку надійною і довговічною.
Підігнати петлі для хвіртки.
монтувати петлі на опорну планку.
Вставити раму в отвір, щоб перевірити відповідність розміру.
З дошки зробити підкіс, який додасть конструкції жорсткості.
Прикріпити підкіс до рами за допомогою пластин.
В результаті виходить міцна рама для хвіртки.
Зафіксувати раму до петель, обшити її дошками. Перша заготівля встановлюється до опори, яка виставляється за рівнем.
На кожну дошку обшивки доводиться по 2 самореза, на кутові – по 3.
Нашити все дошки.
Отвори для саморізів просвердлити заздалегідь і отзенковать так, щоб капелюшки небагато потопали в матеріалі.
монтувати ручку. Для зручності роботи радимо поки не закріплювати другу з краю дошку – через отвір легко діставати до обох сторін хвіртки.
За допомогою олівця і мотузки, що утворюють циркуль, прокреслити окружності у верхній частині конструкції.
За отриманими лініях зробити зрізи електролобзиком, обробити спили так само, як і заготовки, тільки завершити не одним, а двома шарами лаку.
встановити латунний куточок, який не дозволить петель вирівнятися.
Закріпити саморезом фіксатор з гуми.
Така покрокова інструкція з фото дерев’яну хвіртку для дачі допоможе зробити без особливих труднощів.
Схеми хвірток своїми руками
Справитися з роботою допоможуть схеми хвіртки. Подивитися їх можна на малюнках.
Хвіртка з профнастилу фото
Хвіртку з профнастилу своїми руками можна зробити в декількох варіантах. Наприклад, конструкції виконуються в одному стилі з парканом або, навпаки, контрастують з ним. Дуже добре виглядає хвіртка в поєднанні з цегляною кладкою або широкими стовпами зі світлого каменю. Оформити її можна за допомогою козирка над прорізом, кованої окантовки і інших елементів, повісити навіть поштову скриньку. Підключивши уяву, легко створити хвіртку, що має строгий, солідний або, навпаки, яскравий і свіжий вигляд
Дерев’яна хвіртка фото
Для виготовлення дерев’яної хвіртки своїми руками використовуються дошки або штахетник різної ширини, між ними не залишається зазорів або, навпаки, залишаються великі відстані. Саму хвіртку фарбують в той же колір, що і паркан, або роблять контрастною. До заготівлях з природним малюнком деревини добре підходять чорні петлі і замки. Що стосується рами, вона необов’язково повинна бути дерев’яною – підійде і металевий профіль. Цікавий варіант – хвіртка з щитів, встановлених горизонтально
Ковані хвіртки фото
Декоративно виглядають ковані хвіртки. Вони мають легкий, повітряний, романтичний вид, що досягається шляхом використання ажурного плетіння, сітки, металевих кольорів і завитків. Зазвичай такі вироби фарбують в чорний колір, який добре поєднується зі світлими відтінками опор. Верхній край роблять напівкруглим, фігурним або прикрашають профіль декоративними піками. Над отвором можна встановити кований ажурний козирок, прекрасно доповнює конструкцію.
Хвіртка з рабиці
Тим, хто не хоче витрачати багато часу на огорожу, рекомендується зробити хвіртку своїми руками з рабиці. Найпростіший і нехитрий варіант: в землю вмонтовані два опорних металевих стовпа, до яких фіксується звичайний прямокутний каркас з сіткою. Всі металеві деталі покриті фарбою, крім самої рабиці. Щоб зручно монтувати ручку, рекомендується між зовнішньою стороною рами і поперечиною встановити навскоси невеликий відрізок металопрофілю
Хвіртка з металевого паркану фото
Легко зробити хвіртку своїми руками з металевого паркану. Заготовки фарбуються в бажаний відтінок, монтуються з зазорами на одному рівні або в шаховому порядку: одні нижче, інші вище. Щоб хвіртка виглядала цікавіше, варто використовувати незвичайну фурнітуру, декоративні планки, саморізи з великими капелюшками, що виділяються на тлі матеріалу, повісити поштову скриньку.