Декор інтер’єру, в також декор фасаду будинку робить ваше житло по-справжньому стильним, індивідуальним і цікавим. Сучасний дизайн інтер’єру будинку, в якому б стилі він не був зроблений, не може служити вічно. Дизайн інтер’єру повинен постійно оновлюватися. Розробка дизайну інтер’єру будинку повинна починатися не зі створення креслень, а з обговорення смаків всіх членів сім’ї, які будуть проживати в цьому будинку.
У будинку буде по-справжньому затишно тільки тоді, коли всі сімейні реліквії знайдуть своє місце в інтер’єрі:
- Сімейні фотографії красиво розташовані на полиці або висять на стінах.
- У вітальні розвішані картини.
- Порцеляновий посуд, яка дісталася від бабусі, розмістилася в серванті на кухні.
- На підлозі лежать надають тепло і затишок килими ручної роботи.
- Цікаві книги улюблених авторів стоять на полиці або в домашній бібліотеці.
Цікавим дизайнерським рішенням може бути проектування та розміщення каміна, але цей варіант більше підійде для заміських будинків. Камін завжди був символом затишку і романтики, біля нього приємно посидіти удвох і поспостерігати за язиками полум’я, почитати книгу і попити чаю. Причому необов’язково встановлювати справжній камін, можна скористатися штучним.
Вимоги до заміських будинків набагато вище, ніж вимоги, які ставляться до оформлення міських квартир.
Дизайн інтер’єру заміського будинку є основною складовою загального проектування, яка включає в себе складання проекту інтер’єру будинку, дизайну фасаду будинку, загального вигляду прилеглої земельної ділянки та багато іншого.
Гармонії можна досягти тільки в тому випадку, коли внутрішній декор будинку буде відповідати зовнішньому.
Саме тому класичний дизайн заміського будинку завжди повинен відповідати ландшафтним особливостям навколишньої ділянки.
Оздоблення фасаду заміського будинку
Фасад будинку вважається особою будівлі і його господарів, але одна і та ж споруда може кардинально змінити загальний зовнішній вигляд, якщо просто поміняти облицювання. Тут важлива абсолютно кожна дрібниця. Отже, на що варто звертати увагу:
- Необхідно правильно вибрати текстуру облицювання, так ви позбавитеся від плоскої монотонності стін заміського будинку.
- Обраний колір буде впливати на сприйняття зовнішності будинку, тому потрібно відповідально підійти до його вибору.
Але перед тим як починати займатися всіма деталями дизайну будинку, необхідно ознайомитися з властивостями і особливостями тих чи інших матеріалів. Фасад будинку можна облицювати:
- сайдингом;
- кладкою з цегли;
- каменем або плиткою;
- спеціальної штукатуркою для фасаду.
Зверніть увагу на те, що кожен з усіх перерахованих вище варіантів облицювання заміського будинку має свої властивості і потребує попередньої підготовки стін.
Оформляємо інтер’єр будинку
Як правило, люди набувають заміський будинок для відпочинку від щоденної суєти. Інтер’єр заміського будинку обов’язково повинен заспокоювати і розслабляти. Однією з важливих кімнат у заміському будинку є вітальня, так як в ній господарі проводять найбільше часу.
Головним фактором є те, що вітальня повинна бути виконана відповідно до смаків господарів будинку, а не бути копією інтер’єру, взятого з будь-якого модного журналу.
Іноді господарям будинку дуже хочеться прикрасити своїми руками інтер’єр і зробити його оригінальним і неповторним. Для цього достатньо буде всього-на-всього приділити трохи уваги стін, так як це сильно впливає на сприйняття всього інтер’єру кімнати. На сьогоднішній момент існує величезна кількість способів пожвавлення стін будинку своїми руками.
Розглянемо ідеї по перетворенню стін заміського будинку:
- Декоративний розпис.
- Метелики з різнокольорового паперу. З них можна зробити різні візерунки і форми своїми руками.
- Панно з різнокольорових олівців.
- Композиція з декількох полотен.
- Книжкова полиця незвичайної форми.
- Сімейне дерево.
Стеля також грає важливу роль в створенні гармонії інтер’єру. Можна зробити стелю особливим в одній з кімнат будинку або у всіх відразу. Кімнатні квіти принесуть у ваш будинок затишок і спокій. Завдяки квітам інтер’єр будинку стане ще більш домашнім.
Якщо ж вам хочеться розслаблятися в оточенні квітів, а бажання або можливості займатися квітами немає, то ідеальним для вас варіантом будуть шпалери з квітковим принтом. Квіти на шпалерах будуть щодня прикрашати стіни вашого будинку. Шпалери відмінно приховують недоліки стін, наприклад, подряпини або тріщини.
Не варто забувати про те, що надмірна кількість квіткового принта в будинку зробить інтер’єр вашого заміського будинку надто строкатим.
Шпалери можна застосовувати в найнесподіваніших місцях, наприклад, ними можна обклеїти стіни шафи або стелю. Зараз дуже часто декорують шафи шпалерами, причому не тільки зовні, але і зсередини.
У спальні краще за все не застосовувати строкаті відтінки, тут ідеально підійдуть бежеві відтінки. Стіни в спальні також можна прикрашати різними візерунками, а наносити їх можна за допомогою спеціальних металевих планок своїми руками, які зазвичай мають сріблястий або золотавий колір.
Декорування дому в певному стилі
Найпоширенішим стилем для заміських будинків є стиль кантрі. Це затишний сільський стиль інтер’єру будинку. В основі стилю кантрі лежить куті або різьбленими дерев’яними меблями, безліч крісел і диванів, красива ручна вишивка, додають затишку подушки-думки, пейзажі та натюрморти на стінах і багато іншого.
Не менш популярний класичний стиль, який включає в себе ще два стилі, це англійська і палацовий. Палацовий стиль славиться своєю помпезністю і розкішністю, а англійський стиль оформлення будинків своєю практичністю, строгістю і аскетизмом. Палацовий стиль не підійде для маленьких заміських будинків, тому що в його основі лежить позолота, антикварні меблі, високі стелі, великі вікна, кришталеві люстри тощо.
А англійський стиль, навпаки, скромніше і його легко дізнатися по каміну, традиційним плед в клітинку, крісел, які зроблені зі шкіри і багато чому іншому. Якщо ви хочете зробити свій заміський будинок в англійському стилі, то стіни краще зробити в світлих тонах, причому їх можна не тільки фарбувати, але і обклеювати шпалерами або ж класти плитку.
Відносно меблів, то англійський стиль не терпить темні кольори, а більше за краще не сильно яскраві світлі тони. Матеріал, з якого робиться меблі, може бути склом, деревом або ж металом.
Сучасний стиль найчастіше вибирають енергійні люди, які віддають перевагу активному виду відпочинку.
Якщо ви вирішили зробити свій заміський будинок в сучасному стилі, то не обмежуйте себе в кольорах як матеріал, можете застосовувати різноманітні види скла, пластик, поліуретан тощо.
В основі сучасного стилю лежать прямі і строгі лінії, але плавні переходи також не виключаються.
Етнічний стиль також як класичний включає в себе кілька стилів, таких як гавайський, середземноморський і скандинавський. Етнічний стиль віддає перевагу натуральним матеріалам, таким як дерево, камінь, тканину і кераміка, а також тут обов’язково повинні остаточно присутнім яскраві акценти.
Скандинавський стиль віддає перевагу світлим або ж холодним світлим тонам, наприклад, світло-блакитний, білий, світло-зелений, бежевий тощо. Цей стиль більше підходить для любителів оригінального оформлення.
Сьогодні в інтернеті можна відшукати оригінальні ідеї для дизайну заміського будинку і вибрати те, що ближче вам до душі. Природно, не варто повторювати все в точності, як показано в будь-якому журналі, тому що будинок буде по-справжньому затишним тільки тоді, коли ви внесете в інтер’єр будинку і якісь свої ідеї.
Важливі елементи інтер’єру
В інтер’єрі заміського будинку найбільш важливим елементом є висвітлення, тому як від нього безпосередньо залежить затишок в домі.
Кілька ідей для декорування, які створюють затишок в домі:
- На стіні або двері можна зробити візерунки зі смужок різнобарвного скотчу.
- Замаскувати роутер під обкладинкою книги.
- У декоративному каміні можна розташувати кілька свічок, які будуть імітувати вогонь.
- Зробити паперові жалюзі своїми руками.
- Замість металевих або дерев’яних кілець для штор можна скористатися мотузками.
- Оформити палітру кольорів на стіні.
- Розфарбувати приховані стінки ящиків.
- Зробити чудові свічники з фужерів своїми руками.