Як додати світла в темну квартиру восени – 5 небанальних ідей

З приходом осені світловий день істотно зменшується, сонце все рідше балує нас своєю появою, що гнітюче діє на психоемоційний стан людського організму. Тим складніше стає перебувати в інтер’єрі, де в силу різних причин відсутня достатнє освітлення. Що ж можна зробити для того, щоб в приміщенні стало затишно і світло?

Текстиль натуральних відтінків

Ні в якому разі не використовуйте в інтер’єрі текстиль темних кольорів. Вони суттєво затемнюють приміщення і обтяжують і без того сумну атмосферу осені. Також варто відмовитися від чисто білої гами, тому як вона перетворює кімнату в лікарняну палату. А при мізерному зимовому освітленні інтер’єр і зовсім буде здаватися тьмяним, сірим і непривітним.

Для того, щоб додати світла в кімнату, підбирайте текстиль натуральних теплих відтінків. В цьому відношенні відмінно себе зарекомендували тони:

  • “яєчна шкаралупа”;
  • «Вершки»;
  • “слонова кістка”.

Сучасна текстильна промисловість запропонує різноманітні палітри на будь-який смак.

Тепле світло

Як додати світла в темну квартиру восени - 5 небанальних ідей

Для темної кімнати справжнім порятунком стане штучне освітлення. Бра, люстри, світлодіоди і точкові світильники необхідно розподіляти по всьому приміщенню, включаючи меблі та підлогу.

Джерела освітлення не повинні обмежуватися тільки центром кімнати. Настінні, підлогові, настільні освітлювальні прилади зобов’язані буквально заливати приміщення теплими променями, виводячи з мороку найтемніші кути. А ось лампи з холодним світлом тільки зіпсують ситуацію.

Живий вогонь

Як додати світла в темну квартиру восени - 5 небанальних ідей

Камін давно і міцно увійшов в інтер’єри як неабиякий елемент декору. Однак він здатний грати не тільки цю роль, але і якісно висвітлювати кімнату.

Функціональна заміна каміну – биокамин – також створить затишок в домі, додасть тепла, порадує домочадців і здивує гостей. Цей елемент декору, який не тільки світить, а й гріє завдяки екологічно чистому пальному, відмінно впишеться в інтер’єр будь-якої квартири.

Також не варто забувати про декоративні свічках. Цей приємний джерело додаткового світла дозволить створити теплу атмосферу, надаючи приміщенню благородного звучання.

Напівпрозорі штори

Як додати світла в темну квартиру восени - 5 небанальних ідей

Не варто завішувати вікна важкими і темними шторами. Мало того, що подібне обрамлення вікон давно вийшло з моди, так воно ще й додатково затемнить і без того похмуру кімнату.

Якщо ви хочете додати світла вашому будинку в тьмяний осінній день, підбирайте легкі, напівпрозорі фіранки з органзи. А теплі відтінки допоможуть візуально розширити приміщення.

Більше дзеркал

Як додати світла в темну квартиру восени - 5 небанальних ідей

Додатковим джерелом світла в будинку можна зробити дзеркала, які відображають і заломлюють промені сонця, розсіюючи їх по всьому приміщенню. З цією метою рекомендується розташовувати їх навпроти вікон. Подібна хитрість буде створювати відчуття присутності додаткового отвору.

Також можна повісити дзеркало навпроти світлої стіни, повністю звільненою від меблів. Рама для поверхні, що відбиває повинна бути легкою, не завантажує простір кімнати.

Темне житло – зовсім не привід для смутку в осінній день. Тим більше, що перетворити його в комфортне і світле приміщення не складе особливих труднощів навіть для людини, не досвідченого в питаннях дизайну інтер’єру.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*