Стільниці для кухні на фото з натуральних материаллов

Стільниці на кухні не розкіш, а практичне прикраса. Сучасний ринок наповнений пропозиціями різних стільниць, тому, роблячи ремонт кухні, варто обміркувати і цю покупку. А вже якщо ви міняєте стару або купуєте нову кухонні меблі, то все стає ясно – вам просто необхідно прочитати статтю про різні види стільниць і оцінити їхні переваги і недоліки. Саме так робиться вибір стільниці, яка послужить довго і буде вам в радість.

Стільниці для кухні на фото з натуральних материаллов

В цілому, всі стільниці для кухні діляться на натуральні, штучні і комбіновані. Розглянемо їх привабливі і позитивні властивості, не оминаючи увагою і недоліки.

Стільниці для кухні з штучних матеріалів

1. Стільниці з ламінованого ДСП.

В основі такої стільниці лежить деревно-стружкові плити необхідної форми і розміру, покрита пластиком. Варіацій кольору, фактури і відтінків стільки, що при виборі розбіжаться очі, і їх потрібно буде зібрати в купу. Що стосується дешевих стільниць, то вони не такі вже й погані, але дуже бояться вологи на зрізах (якщо їх не захистити) і високих температур (поставити киплячий чайник, наприклад, не можна). Та й відшаровування пластика з таких причин, як і набухання ДСП від вологи, може стати реальністю.

Однак є і якісні стільниці для кухні, виготовлені з «фірмового» ламінату, здатні нормально тримати високі температури (НЕ розпечену сковорідку, але …). Такі стільниці можуть мати підвищену механічну міцність і стійкість практично до будь-яких хімічних речовин, що використовуються на кухні, аж до оцтової кислоти або ацетону. Полімер зносостійкий і не реагує на сонячну і іншу радіацію вигоранням.

Вибір рівня якості прямо пропорційний ціні, хоча сама по собі висока ціна – не доказ якості, тому слід спочатку проконсультуватися з фахівцями і користувачами, потім попросити працівників магазину довести і показати, а потім – отримати з них надійні гарантії при покупці стільниці.

У деяких магазинах, що працюють безпосередньо з виробником, можна навіть замовити стільницю для кухні з будь-яким, обраним вами, зображенням.

важливо!

Товщина таких стільниць: 28 і 38 мм, – величина, що не впливає ні на що, крім габаритів. Вибрати стільницю з ламінату допоможе пара рад:

  • Повинна бути прогумована тасьма – каплесборник на нижній поверхні, що перешкоджає стіканню води і потрапляння на плиту;
  • Обов’язково купите і встановите спеціальний пластиковий плінтус-відбійник, який захищає дальній край стільниці і перешкоджає падіння сміття і корисних предметів за стільницю.

2. Стільниці для кухні зі штучного каменю.

Таких стільниць багато, але зводяться всі вони до двох видів: акрилові і агломератної. В обох випадках використовуються мінеральні речовини, пов’язані смолами, і додані барвники та пігменти. Агломератної стільниці, це на 90-95% камінь (кварц, мармур або граніт), в акрилових їх відсоток невідомий, але ясно, що в основі лежать смоли.

  • акрилові стільниці

Штучні стільниці цього типу – фанера з наклеєним 12-міліметровим шаром штучного каменю, пластичний і добре вигинається матеріал для додання складних форм. Відсутність стиків і приємна теплота матеріалу «поєднується» з досить високою ціною, низькою міцністю, нестійкістю до температур і хімічних речовин, здатним міцно пофарбувати поверхню. Але зате вони легко ремонтуються в разі подряпини або відколу.

  • кварцові стільниці

Камені, що лежать в їх основі міцні, а їх установка робить матеріал дуже міцним, що не пропускає ні повітря, ні будь-які рідини (навіть кислоти або розчинники). До того ж покриття має антимікробну дію.

Привабливі, міцні і стійкі, а також довговічні, але вибір не такий широкий, та й ціна – не найнижча.

Стільниці для кухні з натуральних матеріалів

Внаслідок ціни, стільниці для кухні з натурального каменю, деревини, нержавіючої сталі і скла зустрічаються нечасто, проте теж мають місце в побуті громадян, особливо заможних.

1. Стільниця з натурального каменю.

Камінь дешевше, ніж кварцит, але не набагато. При цьому його пориста структура вимагає негайного видалення з поверхні будь-яких барвників, боїться відколів і мікротріщин. Але здатний витримувати більшу температуру, стійкий до води і надзвичайно красивий, навіть аристократичний.

2. Стільниця з дерева.

Тут і екологічність, і природність, і краса злилися воєдино. Що стосується санітарії та гігієни – тут їм немає рівних, але пошкодити занадто просто, а ремонтувати і доглядати так складно, що порівняно мало хто наважується закінчити ремонт кухні таким шедевром.

3. Стільниці з нержавіючої сталі.

Їх можна назвати майже вічними, вони не вберуть запах і не стануть місцем появи цвілі, їм не страшна висока температура, вологість і не загрожує механічне пошкодження. Догляд простий і різноманітний (будь-якими миючими та дезінфікуючими засобами). Нержавійка особливо добре служить кухарям-професіоналам в ресторанах, кафе і подібних місцях. Але вдома її встановлюють не часто через своєрідного зовнішнього вигляду і вимог до її періодичної полірування.

4. Кухонна стільниця зі скла.

Найчастіше це поверхня стола, а не стільниці, через імовірність пошкоджень навіть самого загартованого скла, а також через високу вартість. Але виглядає – шикарно!

5. Кухонна стільниця – керамічна плитка.

Якщо ви мислите нестандартно, то, вибравши плитку, можна перетворити її в стильну стільницю, а проблеми відколів і вимивання затірки з швів можна вирішити за допомогою декількох шарів міцної прозорої емалі. Та й ціна такої стільниці, як правило, невисока і залежить від вартості плитки.

Отже, розглянувши якими бувають стільниці для кухні, фото яких теж представлені в цій статті, хіба варто в процесі ремонту вибрати один з варіантів, щоб змінити на краще вигляд кухні і зробити роботи з приготування їжі більш цікавими?

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*