Як зробити міні теплицю для будинку своїми руками, фото приклади

Міні теплиця від своєї повнорозмірною «сестри» відрізняється габаритами, конструкцією і сферою застосування. Що стосується розмірів, то ці споруди по площі зазвичай не перевищують 2-2,5 м2, а найменші можуть бути не більше взуттєвої коробки.

Від габаритів парничка безпосередньо залежить сфера його застосування. Конструкції і матеріали виготовлення можуть бути різними. Далі ми розглянемо кілька варіантів міні теплиць і можливість їх виготовлення своїми руками.

Як зробити міні теплицю для будинку своїми руками, фото приклади Як зробити міні теплицю для будинку своїми руками, фото приклади Як зробити міні теплицю для будинку своїми руками, фото приклади

Міні теплиці для городу і вдома

Умовно конструкції парничків можна розділити на «городні», для використання на дачах і домашні, для підвіконь і балконів.

Міні теплиці для розсади і ранніх овочів

Перш за все треба згадати найпростіші укриття для рослин. Перше – напівкруглий, прямокутний або трикутний, як на фото «ковпак», що складається з дерев’яного / алюмінієвого каркаса, обтягнутого плівкою або нетканим покривним матеріалом. Під такою парник не потрібно монтажу будь-якого підстави або фундаменту – він просто ставиться поверх наявних грядок. Зібрати його праці не складе: каркас дуже простий, покривний матеріал можна закріпити скотчем, будівельним степлером, дрібними цвяхами або великими канцелярськими прищіпками.

Як зробити міні теплицю для будинку своїми руками, фото приклади

Найпростіші міні теплиці, на фото укриття-ковпак

Ще один варіант, який, напевно, відомий кожному – це дугові парники. Вони, так само як описувані вище конструкції, використовуються для вигонки зелені і раннього редису, цибулі, моркви, для підрощування розсади різних культур. Збираються маленькі парнички елементарно: кілька дуг з пластикової / алюмінієвої труби встромляються прямо в землю, ховаються плівкою або нетканим матеріалом.

Як зробити міні теплицю для будинку своїми руками, фото приклади

Як зробити міні теплиці своїми руками, на фото дугові укриття типу «пролісок»

Зверніть увагу: такий вигляд трохи складніше. Принцип такий, як у парничків-ковпаків, – укриття ставиться поверх підготовленої грядки. Тільки конструкція буде трохи складніше: «дах» виконується у вигляді однієї або декількох стулок. Останні відкриваються для провітрювання, догляду за рослинами. Зібрати таку теплицю досить просто, особливо якщо є якісь навички роботи з деревом або металом. Як зробити міні теплицю для будинку своїми руками, фото приклади

Як зробити міні теплицю своїми руками: збираються парнички-ковпаки з дерева або алюмінієвого профілю

Зазвичай міні теплиці будуються з алюмінієвого профілю або дерева. Вибираючи між цими матеріалами треба враховувати, що дерево обійдеться дешевше і буде краще зберігати тепло. Однак металева конструкція прослужить довше дерев’яною. В іншому все залежить від особистих переваг і від того, навичками роботи з якими матеріалами ви володієте.

Зверніть увагу: у продажу можна знайти готові парнички для городу збірно-розбірний конструкції. Це можуть бути скляні міні теплиці, а також переховуються полікарбонатом, або чохлом з товстого целофану з клапанами на блискавках. Це можуть бути такі ж ковпаки / дуги або етажерки, як на наступному фото. Як зробити міні теплицю для будинку своїми руками, фото приклади

Готова міні теплиця з полікарбонату у вигляді етажерки

Також треба згадати кімнатні міні теплиці для будинку, виконані у вигляді пластикових контейнерів під прозорими кришками. Розмір – від 0,5 м2 до 1 м2. Найменші іноді йдуть відразу разом з торф’яними таблетками. Використовуються такі укриття для вигонки розсади, вирощування зелені на підвіконнях квартир, балконах, лоджіях.

Як зробити міні теплицю для будинку своїми руками, фото приклади

Домашні міні теплиці і парники, фото маленького укриття із пластику