Кухня – найбільш функціональне приміщення в будинку. Часто воно стає і найбруднішим. Щоб підлогу, плита і раковина сяяли, і все начиння теж була в порядку, важливо знати, як правильно підтримувати чистоту на кухні. Допоможуть в цьому прості поради від досвідчених господинь.
Чистота до дрібниць
Загальна картина складається з дрібних деталей, тому важливо, щоб навіть найдрібніші предмети кухонного начиння були чистими. Це стосується світильника, чайника, поличок і підставок для ножів. На регулярне витирання пилу з них піде кілька хвилин, зате кухня миттєво перетвориться. Те ж стосується і текстилю.
Рушники, сидіння стільців і штори повинні бути бездоганними. Прати їх слід часто, а на зміну приготувати кілька комплектів.
Геть зайві предмети
Ускладнюють підтримання чистоти дрібниці, які давно пора викинути. У цей список можна занести набагато більше предметів, ніж може здатися.
Варто подумати про позбавлення від:
- старих магнітів з холодильника;
- пакету з пакетами;
- пластикових пляшок та контейнерів;
- одноразового посуду і приладів;
- невикористовуваних сільничок;
- брудних рушників, які вже не відпираються.
Якщо зменшити кількість непотрібних дрібниць, прибирання буде проходити набагато швидше.
Усунення накипу
Навіть сама охайна кухня може загрузнути в накипу. Позбутися від неї допоможуть підручні засоби.
Зняти шорсткий шар з металевих поверхонь допоможе оцет, розведений з водою.
Пластиковий чайник легко очистити лимонним соком. Для цієї мети також можна використовувати розчинену у воді лимонну кислоту – досить двох чайних ложок на літр. Потрібно прокип’ятити прилад з цим розчином, після чого ретельно промити ємність.
Ті ж складові допоможуть очистити підгорілі поверхні. Оцет і лимонну кислоту змішують і чистять цим розчином предмети кухонного начиння.
Чистка столових приборів
Ложки і виделки з візерунками на ручках з часом перетворюються в неприємне видовище. У облямівки потрапляє бруд, вимити яку при звичайному митті посуду практично неможливо.
Щоб очистити візерункові столові прилади, достатньо додати в літр води по чайній ложці соди і солі і прокип’ятити ложки і виделки в отриманому розчині, після чого обполоснути їх чистою водою.
Вологе прибирання
Підлоги на кухні рекомендується мити не рідше двох разів на тиждень. Якщо проводити прибирання регулярно, в агресивних засобах кахель не потребує.
А також приділяють увагу полкам, шафок і підвіконню. Щоб усунути жирний наліт, на вологу ганчірку капають трохи лимонного соку.
Плями від кави і чаю на стільницях можна витерти часточкою лимона.
Зберігання губок і засобів для миття
Щоб кухня виглядала охайно, важливо зберігати все ганчірки і губки нема на видному місці. Для них краще відвести окрему шафу. Те ж стосується і засобів для миття. Витягувати на світ божий їх краще тільки під час збирання. Адже ніщо так не захаращує кухню, як стоять у раковини баночки з порошками.
Важливо регулярно міняти серветки і губки, щоб на них не заводилися мікроби. Зберігати їх краще в сухому темному місці на спеціальній підставці-решітці.
Кухня сяятиме, якщо підтримувати її в порядку, регулярно користуючись Лайфхак від досвідчених господинь.