Сучасна класика в інтер’єрі кухні

Сучасну класику вибирають люди, які цінують стабільність. Це стиль прагматиків з хорошим смаком і естетів, що люблять комфорт. Кухню в стилі сучасна класика відрізняють лаконічність і практичність, витонченість і комфорт.

Класика & Сучасність

Сучасна класика – стиль-компроміс, стиль-гібрид і стиль-оптимізація.

В інтер’єрі кухні неокласика помітна відразу. І перший її ознака – тяга до розкоші. Добротні меблі, натуральна обробка, вишуканий декор – сучасно-класичний інтер’єр доступний далеко не кожному. Вірніше, був би доступний далеко не кожному, якби не можливість заміни дорогих натуральних матеріалів їх якісними імітаціями. Цінова демократичність – ось що відрізняє всі сучасні інтер’єрні стилі. Осучаснена класика – не виняток. Використовуйте замість дорогих матеріалів їх дешеві, але якісні аналоги, і приміщення набуде рис традиційної класичної кухні.

Сучасна класика в інтер'єрі кухні

Існує маса способів отримати надійний підлогу, красиві стіни і не боїться протікання стелю. І далеко не всі ці способи потребують значних фінансових вкладень. Так, традиційний для класики паркет відмінно замінюється кахельною плиткою «під деревину» або лінолеумом з такою самою імітацією. Для оформлення стін використовуються однотонні шпалери, для обробки стелі – пластикові панелі, для виготовлення меблевого гарнітура – недорогі деревні плити. Головне – застосовувати оздоблювальні матеріали з розумом, дотримуючись правил роботи з ними і з огляду на особливості ремонтується приміщення.

Сучасна класика в інтер'єрі кухні

Єдиний нюанс, який обійти не вийде, – кімната повинна бути просторою. У тісній кухоньці «хрущовського» житла класичний інтер’єр відтворений бути не може, на жаль.

Особливості сучасної класики

Сучасна класика – це:

  • теплі спокійні тони;
  • плавні м’які лінії;
  • натуральні матеріали (або якісні їх імітації);
  • загальна атмосфера спокою і розслаблення.

У класичному інтер’єрі переважають чисті форми, симетрія і одношарові. У ньому не місце навмисної декоративності. Показну розкіш неокласика вважає поганим тоном.

Сучасна класика в інтер'єрі кухні

Центральне місце класичної кухні – плита і розташована над нею витяжка. Ці предмети часто стилізує під камін або піч.

Побутову техніку для такої кухні краще підібрати непомітну – вбудовану або ідеально підходить за кольором і стилістикою.

Матеріали для сучасної класичної кухні

Матеріальний питання в сучасно-класичної кухні вирішується просто: оздоблювальні матеріали можуть бути будь-якими. Єдине «але» – вони повинні походити на натуральні. Отже, для виготовлення кухонного гарнітура можуть використовуватися:

  • масив цінних порід дерева – кедр, червоне дерево;
  • деревина звичайних, не цінних порід – сосна, яблуня, акація, вишня;
  • плити МДФ, облицьовані натуральним шпоном;
  • ламіновані панелі МДФ і ДСП, що імітують структуру деревини.

Сучасна класика в інтер'єрі кухні

Варіанти для оформлення фасадів:

  • фільонки;
  • позолота;
  • бронзове покриття.

Перший з них – фільонки – вважається майже обов’язковим. Більшість класичних гарнітурів має фасади з рамами з масиву і внутрішнім наповненням (фільонкою) з шпонированной плити. Це найбільш дешевий з дорогих варіантів. Дорожче його обходиться лише фасад, повністю виготовлений з масиву дерева.

Більш доступна в ціновому відношенні кухонні меблі з деревних плит. Вона також може бути фільончастої і цілісною. Фасади гарнітурів середньої цінової категорії мають раму з МДФ і фільонку з ЛДСП, сама бюджетна меблі виготовляються повністю з ДСП.

Щодо кольору меблів: перевага віддається «деревним» відтінкам, але меблі можуть бути і абсолютно білою. Білосніжні фасади часто прикрашаються позолотою або бронзовим покриттям – цей прийом неокласика успадкувала від класики традиційної.

Сучасна класика в інтер'єрі кухні

Що стосується оформлення вікон, то в такій кухні органічно виглядають прості портьєри з щільної тканини і відповідні до них по тону легкі тюлеві фіранки. Драпірування, рясні складки і кисті в сучасному класичному інтер’єрі краще не використовувати. Інші варіанти оформлення вікон: романські або рулонні штори, бамбукові жалюзі або один тюль.

Найскладніший етап створення класичного інтер’єру – декорування приміщення. Красива обробка не повинна ставати самоціллю. Мета її застосування – підкреслення витонченого смаку господарів житла і натяк на їх респектабельність. У класичній кухні не місце марним предметів. Кожен з її елементів повинен мати своє призначення. Класичну кухню зазвичай прикрашають:

  • красивий посуд в засклених шафах і на відкритих полицях;
  • освітлювальні прилади – люстра, бра, торшери – з витонченим розписом;
  • святкове скатертину на столі;
  • кімнатні рослини в потрібних по стилю горщиках;
  • симетрично розвішані на стінах картини.

Стриманість обстановки і перевагу якості над декоративністю – ось що робить неокласику особливою.