Багатьох людей цікавить питання, як утеплити садовий будиночок своїми руками. Це дозволить відпочивати за містом круглий рік. Утеплювальні матеріали підбирають відповідно до поверхні, на якому будуть проводитися роботи.
Навіщо утеплювати будиночок
Приїжджаючи на дачу, кожен хоче відчути себе як вдома. Для цього садові ділянки облагороджуються, а споруди доводять до розуму. Постійне проживання буде можливим тільки за умови проведення всіх процедур щодо поліпшення і реконструкції.
При відсутності перешкоди, тепло швидко випаровується на вулицю. Нагріті потоки повітря піднімаються нагору, тому підлогу швидко остигає. Якщо будинок експлуатується сезонно, провести роботи ізоляції окремих місць.
Утеплення приміщення:
- зменшить витрати на опалення;
- виключить появу конденсату;
- збільшить терміну експлуатації будівлі.
При недостатній кількості ізоляції, різкому перепаді температур всередині і зовні будівлі будуть відбуватися руйнування, гниття, виникнуть грибкові освіти.
Вибираємо правильний матеріал
Вибирають теплоізоляційні матеріали виходячи з кліматичних умов. Не можна забувати про фінансову частину. Будівельний ринок багатий синтетичної і натуральною продукцією. Який вибрати, вирішувати тільки вам.
Серед поширеного сировини варто виділити мінеральну вату, пінопласт. Часто застосовують тирсу або сіно.
Промислові утеплювачі
види:
- Спінений поліетилен. Має пористу структуру. Застосовують як утеплювач, звукоізоляції будинку. Чи не руйнується при температурах від 40 до 100 градусів Цельсія. Практично не вбирає в себе воду, тому термін експлуатації становить 80-100 років.
- Пінополістирол. Полістирол на 98% складається з повітря.
- Мінеральна вата. Складається з різних кам’яних порід, базальту, вапняку, шлаків. На будівельних об’єктах частіше використовують фенольну минвату з більш високим коефіцієнтом вологостійкості.
- Пінзеля. Порівняно новий вид утеплювача. Випускається в блоках або порошкової суміші. При використанні порошку потрібно пам’ятати, що твердне він вже при кімнатній температурі. Великий недолік – високий показник вологопоглинання.
Для цих матеріалів характерні більш високі показники стійкості і довговічності, тому їх застосування буде ефективним.
Підручні матеріали
Теплоізоляцію дерев’яного будинку можна робити з підручних природних речовин. Будиночок з мінібруса можна утеплити тирсою, деревними стружками, соломою, сіном. Простий спосіб збереження тепла будинку зсередини – це газети з плівкою з поліетилену. Щоб створити єдину конструкцію, необхідно між газетами покласти плівку, потім пройтися по поверхні праскою. Потім все клеїться на стіни.
Як утеплити садовий будиночок
Утеплення проводять всередині або зовні будівлі. Робити внутрішні роботи доцільно якщо:
- не можна змінювати конструкцію фасаду;
- зими холодні і є гостра необхідність теплоізоляції;
- занадто велика висота для проведення робіт.
Зовнішня обробка і теплоізоляція підвищить експлуатацію садового будинку. Імовірність руйнування від впливів навколишнього середовища на несучі конструкції зводиться до мінімуму.
Пол і фундамент
Утеплення садових будинків починається з фундаменту і підлоги. Найчастіше для невеликих будівель використовують прості настили, що складаються з дощок і ДВП. В якості фінішного покриття – лінолеум. Така конструкція буде швидко охолоджуватися, що тягне дискомфорт для ніг.
При будівництві на стрічковому фундаменті потрібно розуміти, як утеплити цоколь. У ньому застосовуються вентиляційні отвори, які закривають на холодний період року. Для цього підійде пінопласт, мінвата або прості непотрібні ганчірки.
Коли у будинку стовпчасті підставу, то закривають проміжки між підставою будівлі і землею. Щоб простір під будинком не охолоджувалося від надходження потоків повітря, його зашивають дошками або листами заліза. Поверх вони підсипаються землею. Навесні роблять продухи.
Треба знати. Використовуючи мінеральну вату, не можна забувати про пароізоляційний шар. Він укладається як під утеплювачем, так поверх нього. Якщо між ватою і лагами залишається простір, то його заповнюють монтажною піною.
Якщо підлога бетонна, теплоізоляцію укладають на існуючу поверхню, а потім виконують чистове оздоблення. Другий варіант схожий на поліпшення дерев’яної підлоги. Прикріплюються лаги, а в простір між ними поміщають утеплювач. Зверху вистачить настелити фанеру або ДСП.
Можна зробити «тепла підлога». Він працює на електриці. Устаткування монтується на стяжках, закривається шаром оздоблювального матеріалу. Можна залити все бетонним розчином.
Перекриття
Будиночок для проживання взимку вимагає правильної конструкції перекриттів. Здебільшого вони створюються з балок різного розміру. Між ними залишається вільний простір, крізь яке будуть надходити потоки повітря. Для його виключення потрібно провести роботи по теплоізоляції.
Роботи починають з покрівлі, через яку втрачається в середньому 10% корисного тепла. Утеплювальний шар повинен бути стійким до вологи, вогню, не давати усадку. Краще щоб його маса була мінімальною і не давала додаткового навантаження на конструкцію будівлі.
При утепленні горищного перекриття необхідний шар пароізоляції, оскільки в цьому просторі накопичується велика кількість вологи від опадів. Щоб виключити руйнування, можна покрити глиняною сумішшю з соломою. Вона наноситься невеликим шаром до 2 см на стельові дошки.
Взагалі для утеплення перекриттів можна монтувати будь-який доступний матеріал. Головне дивитися на його щільність з характеристиками стійкості. Можна придбати звичайну скловату або пінополістирол. Також підійдуть сипучі підручні будівельні речовини, що вимагають додаткової прокладки шару пароізоляції.
Утеплення стін
Садові будиночки утеплюють всередині або зовні. Зовнішнє вважають більш вигідним. Для цього створюють «пиріг»:
- На стінах монтують каркас з невеликих балок, розташованих на рівній відстані.
- Нижній шар закривається пароізоляцією внахлест.
- Потім укладають ізоляційні засоби (мінвату або пінопласт).
- Зверху його закривають ізоляцією від попадання води та інших подразнюючих речовин.
- Потім приступають до фінішного покриття. Для цього часто застосовують сайдинг.
Якщо проведені зовнішні роботи, то внутрішні стіни оббиваються ДВП або фанерою. Інакше застосовують стандартні способи теплоізоляції будинку зсередини. Як приклад, можна прибити рейки, вкласти в порожній простір утеплювач, зашити все OSB або гіпсокартоном.
Утеплення вікон і дверей
Віконні рами в садовому будиночку можна закрити простим способом. Потрібно взяти пергаментний папір, нарізати її смужками. При відсутності під рукою клею, зварити картопляний клейстер. Для його приготування розчиніть крохмаль в підігрітій воді. Отриману суміш намазують на смужки, приклеюють їх на стики вікна з рамою. Влітку можна зняти стрічки, змочивши їх водою.
Можна утеплити поролоном, синтепоном і навіть ганчірками. Ними затикають щілини або закладають між рамою і вікном. Ці способи підходять для дерев’яних вікон.
Ізолювати двері своїми силами процес простий. Якщо між стіною і дверною коробкою утворюється простір, то його можна виключити монтажною піною. Підійдуть поролон або мінеральна вата. Для закриття недоліків використовують штукатурку, ДВП, ДСП.
Вхідні двері додатково обшивають пінопластом або пінополістиролом, який поверх закривається декоративним покриттям.
Важливі аспекти
Коли будинок вже готове, а кількість утеплювача виявилося недостатнім, то варто дотримуватися кількох порад, коли створюється утеплення садових будинків:
- Використовуючи сипучі і мінеральні утеплювачі, товщина засипки для температури не нижче 20оС повинна бути 10 см. Якщо облицювання продувається, то показник збільшується до 15 см.
- При укладанні утеплювача необхідна достатня його ущільнення. При натисканні форма повинна повертатися в початковий стан. Дрібна сипуча теплоізоляція природного походження щільно утрамбовується.
- Щоб утеплення садового будови для відпочинку не вилилося у великі витрати, можна компонувати промислові матеріали з підручними. Застосовуйте хороший утеплювач ближче до джерел холоду. Утеплюючи стать, вниз буде укладатися промсирье.
Радимо подивитися відео: помилки при утепленні будиночка.
Всі теплоізоляційні матеріали повинні бути сухими. При найменшій вологості утеплювач буде втрачати свої властивості і гнити.
Після монтажу теплоізоляційного пирога в будинку може виникати підвищена вологість, яка провокується наступними умовами:
- тріщини.
- Відсутність або неправильна робота вентиляції. Порушення циркуляції повітря призводить до його нестачі з наступною появою вологи.
- Неякісна пароізоляція. Вона не стільки впливає на вологість всередині приміщення, скільки на погіршення утеплювача.
Читайте на нашому сайті: креслення і проекти садових будиночків.
Висновок
Захистити садові споруди для сезонного проживання можна своїми руками за допомогою підручних засобів. Головне виключити найменші тепловтрати за рахунок ліквідації всіх можливих холодних ділянок в будові.
Утеплення садових будинків можна виконати більш дешевими утеплювачами. Головне дотримуватися технологію укладання.