Бувають випадки, коли потрібно перевезти в літаку побутову техніку. Якщо це невеликий пристрій, наприклад, мультиварка, проблем виникнути не повинно. З великогабаритної технікою справи йдуть складніше.
Чи дозволено брати мультиварку в літак
Якщо у пасажира склалася така ситуація, коли йому необхідно взяти з собою в дорогу пристрій для приготування їжі, слід для початку вивчити правила перевезення багажу конкретної авіакомпанії. Більшість перевізників дозволяють брати деякі речі, в тому числі дрібну побутову техніку, в салон і провозити їх як ручну поклажу. Це дуже зручно для тих, хто боїться відправляти техніку в багажне відділення, де пристрій може прийти в непридатність.
Щоб зрозуміти, чи можна взяти мультиварку в якості ручної поклажі, її слід зважити. Це дозволить точно визначити, чи підходить кухонний агрегат під вимоги авіаперевізника.
Якщо від техніки збереглася коробка з документами, інформацію про вазі мультиварки можна знайти там.
Провезти дрібну побутову техніку в літаку можна наступним чином:
- Якщо мультиварка підходить по вазі і габаритам, її без проблем можна взяти з собою в якості ручної поклажі. Так кухонний агрегат буде під наглядом під час перельоту, що гарантує його цілісність і збереження.
- Якщо ж правила авіакомпанії занадто жорсткі і не дозволяють взяти мультиварку з собою, доведеться відправити її в багажне відділення. І тут є два варіанти:
- Перший спосіб передбачає самостійну упаковку. Пристрій необхідно покласти в коробку і замотати м’якими речами, наприклад, теплої курткою. Чим щільніше буде упаковка, тим менше ймовірність, що агрегат постраждає. Якщо вийде, можна покласти техніку в чемодан з щільними і товстими стінками. З таким захистом дуже мала ймовірність того, що мультиварка розіб’ється.
- Другий спосіб упаковки буде коштувати дорожче, але і гарантій він дає більше. В аеропорту є платна служба упаковки багажу. Якщо заплатити певну суму, співробітники служби не тільки якісно упакують мультиварку, але і прикріплять до неї спеціальну позначку «крихке». Це в першу чергу захистить техніку від грубого переміщення працівниками аеропорту.
Правила перевезення техніки в літаку
Тут багато що залежить від правил, встановлених конкретною авіакомпанією. Але в більшості випадків ручна поклажа не повинна бути важче 10 кг. Тобто, якщо техніка не великогабаритна і легка, її дозволяють брати з собою в салон.
При цьому важливо пам’ятати, що найчастіше ручною поклажею вважають тільки одну сумку або рюкзак. Тому агрегат необхідно покласти до решти речей.
Деякі види техніки рекомендується перевозити виключно в ручній поклажі. Це ноутбуки, фотоапарати та планшети. Перед посадкою в літак співробітники аеропорту можуть попросити подивитися девайси через сканер і просто візуально.
З невеликої техніки в ручній поклажі може проїхати фен, телефон, міксер, мультиварка і багато інших малогабаритні пристрої. Технічні характеристики тут не важливі.
Крім обмежень по вазі, необхідно також пам’ятати про габаритах. Невелику техніку пропускають в якості ручної поклажі без проблем. Це стосується будь-яких пристроїв, які не виходять за габарити 55х40х20 см.
Вирушаючи в аеропорт, слід уважно вивчити правила перевізника. Це дозволить уникнути неприємних ситуацій перед відправкою в далеку дорогу.