Проблема нестачі місця для зберігання речей виникає практично в кожній квартирі, щоб розв’язати цю проблему багато жителів встановлюють шафу на лоджію (фото представлені в галереї). Цей дозволяє розвантажити житлоплощу і зробити більш функціональним приквартирних простір.
Меблювання лоджії дає можливість облаштувати там кімнату для відпочинку, кабінет, гардеробну, їдальню. Особливості вибору і розстановки меблів на приквартирних конструкції ми і розглянемо в даній статті.
Меблювання лоджії: особливості, нюанси
Меблі для балкону підбирається з урахуванням особливостей даного простору. Вона повинна мати:
- стійкістю до перепадів температур і вологи;
- компактними розмірами;
- невеликою вагою;
- естетичною привабливістю.
На замітку: якщо приміщення утеплено і опалюється, немає необхідності застосовувати вологостійкі матеріали.
Фото меблів для лоджії, підібраною вдало
Виходячи з того, що приквартирних простір має обмежені розміри, переважно використовувати меблі для лоджії і балкона:
- вбудовану;
- складну;
- мобільну;
- багатофункціональну.
Сучасна складні меблі дуже компактна і гармонійно вписується в будь-який інтер’єр
Вибір меблів для лоджії
Облаштування приквартирного простору залежить від його функціонального призначення і габаритів.
Шафи
Установку шафи на лоджії краще передбачити ще до початку ремонту – це дозволить провести планування приміщення раціонально. Шафа, як правило, має ширину 1,2 м і складається з верхньої та нижньої частини.
Порада: верхню частину шафи можна використовувати для зберігання рідко використовуваних предметів, інструментів, а нижню – для овочів, консервації.
Тумба на лоджію може використовуватися не тільки для заощадження речей, але і для сидіння
Торцеві стіни приквартирного простору часто дуже вузькі, тому там зручно встановити вбудована шафа з численними полками. Залежно від ширини стіни, він може бути одно- або двостулкових, або з розсувними дверцятами.
Врахуйте: полки, стільці, вбудовані шафи, можна використовувати в приміщеннях будь-якої площі, а ось стіл і звичайні шафи вже вимагають більше простору.
Компактний і місткий вбудована шафа на лоджії, фото
Якщо ж планується використовувати лоджію як вбиральні, є сенс встановити там шафа-купе. Дана конструкція зручна тим, що при невеликих габаритах є дуже місткою.
Розширить простір вузького приміщення дзеркальна шафа-купе на лоджію, фото
Корпусні меблі
Для облаштування обідньої зони, або при поєднанні з кухнею, в приквартирних просторі краще використовувати меблі корпусного типу. Для кухонної зони підійде компактний гарнітур, або набір невеликих шаф.
Барна стійка на лоджії несе не тільки функціональне навантаження, але і є елементом зонування простору
При облаштуванні робочого кабінету на лоджії буде потрібно компактний комп’ютерний стіл (по ширині кімнати, або кутовий). Для книг необхідні полки, або невеликий підвісна шафка.
Працювати на свіжому повітрі і в спокої можна в затишному кабінеті, облаштованому на лоджії
М’які меблі
Якщо у вас лоджія середнього або великого розміру, для неї підійде м’які меблі. З метою економії площі приміщення можна використовувати кутовий диван, або невелику софу. Також доречним буде одне, або декілька зручних крісел, м’який пуф.
Порада: якщо виникла необхідність в облаштуванні спальної кімнати, а ліжко на лоджії не поміщається, альтернативою може стати крісло-ліжко, кушетка, міні-диван.
Сіре і непривабливе простір за допомогою м’яких меблів можна перетворити в затишне містечко для відпочинку
Плетені меблі
Дуже ефектно виглядають вироби з ротанга, лози. На невеликому просторі можна встановити плетений стіл, стілець і кушетку, а на великому поміститися навіть зручне крісло-качалка.
Врахуйте: меблі з ротанга можна встановити і на відкритому просторі, тільки в негоду доведеться її прибирати.
Плетені вироби стануть родзинкою будь-якого балкона
Меблі, виготовлені своїми руками
Якщо немає можливості повністю оновити інтер’єр, можна виготовити меблі для лоджії своїми руками. Є два виходи:
- відреставрувати старі предмети;
- виготовити самостійно прості конструкції.
Найпростішими у виготовленні є дерев’яні полиці, розкладний столик, який кріпиться до стінки, а також стільці та стелажі. Більш досвідчені майстри можуть спорудити навіть шафи.
Порада: перед тим, як зробити шафу на лоджію своїми руками, слід зробити виміри приміщення.
Стелажі на лоджії дуже зручні для зберігання численних речей
Як правильно меблювати лоджію
Оскільки простір лоджії досить обмежене, меблі на ньому слід розставити так, щоб вона не захаращувала приміщення. Але при цьому користуватися нею мало зручно і комфортно.
Рекомендація: перед покупкою меблів слід накидати план-схему її розміщення, із зазначенням всіх габаритів і відстаней між предметами.
План-схема меблювання лоджії
На маленькому просторі краще встановити кутовий шафа, або розставити компактні закриті стелажі по коротким стінах кімнати. По довгій стіні можна прикріпити відкидний столик, або поставити витончений стіл зі скляною стільницею.
На замітку: для квітів краще спорудити / купити спеціальні етажерки, або розставити рослини на підвіконні.
Приклад меблювання маленької лоджії
Підсумок
Щоб перетворити лоджію в комфортне і функціональне приміщення не буде потрібно багато коштів і зусиль. Зробити це можна за допомогою меблів. Її можна купити, або виготовити власноруч. А правильна розстановка меблів дозволить використовувати простір максимальне ефективно.