Інтер’єр спальні з фотошпалерами цікавий поєднанням фотографічної точності збільшеного зображення з декором кімнати, в яку приходять для занурення в атмосферу спокою.
Матеріал фотошпалер – папір, флізелін, вініл, ламінат, полотно. Фотошпалери для спальні доречні на будь-якому матеріалі.
Деякі правила підбору фотошпалер до інтер’єру спальні
Фотошпалери повинні поєднуватися і з загальним стилем спальні, і з її розмірами. Це регулюється простими правилами.
- Картинка наклеюється зазвичай на стіну біля ліжка. ФотоДЕКОР двох і більше стін перевантажить інтер’єр;
- Картинку підбирають в тон, але трохи яскравіше загального фону кімнати. Вона контрастна меблів, виділяється на її тлі;
- Фотошпалери в інтер’єрі спальні (фото) вимагають мінімум меблів, щоб не закривати малюнок або його головну деталь;
- Чорно-білі фотошпалери доречні в будь-якому інтер’єрі;
- Агресивні картинки з негативними посиланнями (сюжети, міміка, пози) в спальні недоречні;
- Фотошпалери на стіну в спальню забороняють додатковий декор. Виняток – світильники за умови відповідності їх форми і кольору малюнку фотополотна;
Як фотошпалери перетворюють простір
Колір і малюнок фотошпалер організовують настрій і стиль інтер’єру кімнати, радикально перетворять простір. Вибір зображень, сюжетів, тематики величезний: від яскравої етнокартінкі до микрофото.
В інтер’єрі спальні з фотошпалерами затишно виглядають ландшафти, що розширюють межі приміщення. Величезні бутони макрокартінок-кольорів стають центром кімнати. Символи країн і міст, абстракція, гори, рівнини, глибини космосу і океану, – все індивідуально і все доречно.
3d-фотошпалери в інтер’єрі спальні (фото) великої площі передають обсяг, «обманюючи» зір натуралістичністю зображення вулиць, балконів, видів з вікна. Але в маленьких спальнях об’ємне простір втрачається – не вистачає відстані.
Панорамні фотошпалери в інтер’єрі спальні (фото) створюють глибину сходяться на задньому плані лініями (пейзажі з дорогами, алеями, міськими кварталами) підкреслюють йде вглиб перспективу, візуально збільшують маленьку кімнату.
Низька стеля «підніме» фоторісунок неба – хмарного, блакитного, зоряного. Конкретний вибір – справа смаку і стильового відповідності інтер’єру спальні.
Надмірно велика площа приміщення гаситься насиченим темним кольором (бордовим, коричнево-шоколадним або синьо-сірим, наприклад) і великим малюнком.
Маленьку спальню візуально збільшать фотошпалери світлих теплих тонів (бежеві, кремові, бліді).
Насиченість світлом кімнати сонячної сторони пріглушат фотошпалери прохолодних тонів – блакитного, бірюзового, фіолетового, зеленого. Темну спальню пожвавлять сонячні кольори, насичені жовтими, помаранчевими відтінками.
Поєднання шпалер зі стилями інтер’єру
Фотошпалери на стіну в спальню доречні в будь-якому стилі.
стилі модерн і хай-тек (Стиль високих технологій) підкреслюють зображення з блискучими поверхнями зі скла, металу, з урбаністичними пейзажами.
стилі прованс, кантрі (Провінція, село) в фотошпалерах представлені пейзажами, рослинами, квітами.
стилю поп-арт (Авангард) відповідають шпалери із зображенням картинок-фентезі, коміксів, логотипів.
Етно-стиль з декоративними елементами екзотичних для нас народностей – це відповідні візерунки, символи, колірна гамма фотошпалер.
класицизм представляють фотошпалери для спальні з репродукціями полотен великих художників, пишністю палаців, архітектури.
Інтер’єр спальні з фотошпалерами створюється з усвідомленням, що сюди заходять не тільки ввечері, але часто бувають днем. При пастельній м’якій колірній гамі стіна з фотошпалерами повинна однаково ефектно виглядати і при денному, і при вечірньому освітленні.