Спочатку потрібно визначитися, який ремонт необхідний в даний момент – косметичний або капітальний. Якщо потрібно лише освіжити зовнішній вигляд, то в такому випадку не потрібно робити капітальний ремонт, досить буде і косметичного. Це може бути переклеювання шпалер, установка натяжної стелі, зміна лінолеуму і так далі. А ось якщо є бажання вирівняти стіни, вирівняти підлоги або поміняти вікна – то це вже капітальний ремонт ціна якого набагато вище, до нього треба підходити з більшою відповідальністю.
Другим найважливішим критерієм є розробка дизайну приміщення. Варто задати питання, який колір повинен бути у шпалер, який візерунок і чи повинен бути візерунок взагалі. З цим можна визначитися і самостійно, але краще звернутися до дизайнера, щоб той краще підібрав кольору і створив макет ремонту. Це дозволить спростити роботу і домогтися найкращого результату.
Також бажано складе план розеток. Тому що, після перестановки меблів, або розеток буде недостатньо, або вони будуть розташовані в незручному місці для мешканця. Відповідно потрібно і продумати план проведення проводки до розеток.
Що необхідно для ремонту?
Кожен ремонт досить індивідуальний, тому все необхідне для нього потрібно купувати окремо, в залежності від складності роботи. Якщо дозволяє бюджет, можна купити матеріали з невеликим запасом, на випадок непередбачених ситуацій.
Окремо зробіть список з додатковими деталями для декору – це можуть бути картини, власники, полки. Краще починати з них, щоб в разі чого їх можна поміняти.
Скласти список інструментів теж необхідно. Краще проконсультуватися з фахівцем або, наприклад, в магазині. Консультанти допоможуть підібрати необхідні інструменти.
Не варто купувати все елементи в першому ж магазині. Краще пройтися по декількох магазинах, порівняти ціни і вибрати найкращу пропозицію. Якщо немає бажання робити ремонт самостійно, варто звернутися до фахівців, дізнатися, за яку суму вони зроблять ремонт.
З чого почати процес ремонту?
Перед початком ремонту нудно звільнити ремонтується приміщення від меблів іншої атрибутики. Можна упакувати їх поліетилен, або ж повністю перенести меблі в інше приміщення.
Правильний порядок дій
Починати завжди потрібно з самих великих робіт. Це може бути вирівнювання підлоги і стін, заміна вікон. Ці роботи вимагають, по-перше, великих зусиль, а по-друге, бруду після них залишиться багато, тому з них і починають.
Після того, як замінені вікна, встановлені нові підвіконня, краще накрити їх поліетиленовою плівкою, щоб уникнути механічних пошкоджень.
Після ремонту таких трудомістких ділянок можна переходити до більш простому. Бажано, починати в такому порядку:
- стеля;
- стіни;
- підлога.
На завершення статті варто підвести підсумок
Ремонт – відповідальне заняття, до якого треба підходить з усією наявною відповідальністю і завзятістю. В ремонті краще не робити поспішних рішень, щоб у майбутньому не довелося переробляти вже проведену роботу. Варто вибирати якісні матеріали. Для цього можна почитати відгуки покупців про той чи інший товар. А також варто брати матеріали з невеликим запасом. Краще перестрахуватися, ніж в разі неприємності шукати такий же матеріал за всіма будівельними магазинах. Для ремонтних робіт варто виділити вільний час, тому що на ремонт витрачається багато часу. Обов’язково потрібно скласти план ремонту, щоб не перескакувати з установки вікон на заміну підлоги. Інакше, в такий плутанині ремонт затягнеться на довгий термін.