Фундамент під будинок з піноблоків

При плануванні будівництва будинку необхідно вирішити безліч завдань. Після того як обраний будівельний матеріал для зведення стін, наступним важливим моментом є вибір і розрахунок фундаменту.

Фундамент під будинок з піноблоків
Так виглядає готовий фундамент під будинок з піноблоків

Фундамент призначений для того, щоб тримати на собі навантаження від всієї конструкції споруди і рівномірно передавати її на грунт, тому дуже важливо домогтися від фундаменту високої міцності, стійкості і довгого терміну служби.

Фундамент під будинок з піноблоків, повинен зводитися виходячи з деяких особливостей цього матеріалу, таких як легка вага і невисока міцність.

З упевненістю можна сказати, що глибоко закладений фундамент для ПІНОБЛОЧНИХ будинку матеріально необґрунтований, через малу вагу конструкції, а з іншого боку, без жорсткості основи стіни з цього матеріалу можуть дати тріщину при русі грунту. То який же фундамент вибрати? Про все по порядку.

Що таке піноблоки

Піноблок вважають перспективним матеріалом, порівняно недавно з’явилися на будівельному ринку.

Фундамент під будинок з піноблоків
Таблиця розмірів і ціни піноблоків

Виготовляють його з цементного розчину, води, піску і піноутворювача, найважливішого компонента. Завдяки йому піноблоки і отримали хороші тепло- і звукоізоляційні характеристики.

Наведемо невеликий приклад – тридцяти сантиметрова ПІНОБЛОЧНИХ стіна за теплоізоляційними властивостями може перевершувати цегляну стіну, у якій ширина півтора метра.

Плюс до всього пінобетон вважають екологічно нешкідливим матеріалом. До безперечних його плюсів можна віднести негорючі влагоізоляціонние властивості.

Кажуть, що пінобетон «дихає», тому в будівлях з пінобетону спостерігають мікроклімат, дуже схожий з тим, який відчувається в дерев’яних будівлях.
Здавалося б, що маючи в багажі стільки достоїнств, ціна на цей матеріал має бути дуже високою.

Фундамент під будинок з піноблоків
Будинок з піноблоків побудований на монолітному фундаменті

Насправді, все навпаки, і будівництво будинку з піноблоків буде не тільки дешевше, але і в кілька разів швидше (цьому сприяє великий розмір блоків).

Пінобетон має дванадцять різновидів. По тому, який пінобетон володіє більшою щільністю можна судити по його марці. Марки піноблоків до 500 відрізняються, в основному, високою теплоізоляцією. Вища марка пінобетону вважається конструкційної. А ось матеріал від 500 до 900 марки поєднує в собі обидва цих властивості.

У зведенні приватних будинків найбільшої популярності набув пінобетон шестисотої марки, так як його характеристики дозволяють побудувати будинок, який має хорошу теплоізоляцію і високу надійність.

Як і будь-який будівельний матеріал піноблоки володіють не тільки достоїнствами, але й недоліками:

  • Конструкції з цього матеріалу сідають протягом місяця.
    Фундамент під будинок з піноблоків

    Матеріал набирається міцності і може зменшитися на 4 мм / м2. Отже, монтаж покрівлі сильно зсувається;

  • Механічна міцність піноблоків сильно поступається іншим будівельним матеріалам;
  • При зведенні стін з піноблоків, оздоблювальні роботи переносяться на рік вперед;
  • Внаслідок поганого протистояння крапкових навантажень, в цих місцях потрібно спорудження армованих поясів;
  • Крихкість матеріалу не дозволяє розмістити на стіні важкі предмети (шафи, ящики);
  • І нарешті, самий істотний недолік – піноблоки схильні до утворення тріщин внаслідок руху грунту і деформації фундаменту, тому потрібно особливу увагу звернути на планування фундаменту.

Який фундамент краще використовувати

Різновиди підстав під будівлі з піноблоків:

  • стрічковий монолітний фундамент;
    Фундамент під будинок з піноблоків
  • стрічковий блоковий фундамент;
  • фундамент палі з ростверком;
  • монолітний плитний фундамент.

Столбчато-стрічковий фундамент

Застосування конкретного варіанту виправдане лише в певних випадках. Отже, необхідно співвіднести нюанси експлуатації з характеристиками фундаментів, для того щоб визначити яке з підстав є оптимальним для будівництва будинку з піноблоків.

Завдяки цьому порівнянні можна буде помітити переваги і недоліки кожного з різновидів фундаментів.

Особливості стрічкового фундаменту

Стосовно для малоповерхового будівництва, цей варіант є найкращим серед фундаментів під ПІНОБЛОЧНИХ будинку. Малозаглиблених підставу має на увазі під собою невелику вагу, отже, обійдеться він порівняно недорого.

Фундамент під будинок з піноблоків
Приклад використання стрічкового фундаменту для будинку з піноблоків

У його конструкцію будуть включені такі бюджетні складові, як прути з арматури, цементний розчин, пісок і гравій.

Як не дивно, така економія майже не вплине на міцність майбутнього підстави. Завдяки армованої конструкції стрічковий фундамент під піноблоки здатний стійко тримати навантаження від будинку (квадратний метр ПІНОБЛОЧНИХ будівельної конструкції важить в межах тонни), а також захищати будинок від таких неприємностей, як рух грунту.

Варто зазначити, що такий тип фундаменту не рекомендується використовувати на ділянках з яскраво вираженою рідкої грунтом (грунтові води в такій місцевості знаходяться на глибині менше метра). Тут стрічкове підстава не буде відрізнятися особливою міцністю.

Якщо порівнювати блокові стрічкові підстави з монолітними підставами, можна зробити висновок, що вони являють собою більш просту конструкцію.

Фундамент під будинок з піноблоків

Матеріальні витрати будуть несуттєво вище, однак, це можна компенсувати малими термінами зведення.

Застосування пальового фундаменту для ПІНОБЛОЧНИХ будинків

Це варіант фундаменту можна спорудити в короткі терміни, тому що палі забивати в землю, і цей процес дозволяє не проводити земляні роботи. Єдине на що необхідно буде витратити час – це влаштування ростверку, потрібен він для додання фундаменту жорсткості.

В основному палі забиваються в землі на метровій відстані один від одного і глибина повинна перевищувати рівень промерзання землі на 40 см.

Пальові основи можна використовувати на ділянках з дуже пологим рельєфом. Цоколь таких фундаментів повинен бути, як мінімум 30 см, а його максимальне значення залежить від нерівностей грунту.

Фундамент під будинок з піноблоків
Проект будинку з піноблоків на пальовій фундаменті

Що стосується міцності фундаменту на палях, то за певних умов він може перевершити і стрічковий тип, так як глибина розташування паль відмінно протистоїть руху грунту.

Такий варіант виконання фундаменту можна застосовувати в місцевості, що відрізняється високим рівнем грунтових вод. На додаток до всього такі підстави забезпечуються підсилює ростверком. Його виконують з арматурного каркаса з двадцяти сантиметровими осередками.

Величезним мінусом таких конструкцій є їх висока вартість, так як для їх зведення повинна бути використана спеціальна техніка і дорогі палі.

При всьому, при цьому здорожує такий фундамент і ростверк, для якого найкраще застосовувати багаторазову знімну опалубку.

Необхідно відзначити, що будівництво такого фундаменту це прерогатива професіоналів, і зробити все своїми руками дуже проблематично.

Монолітний плитний фундамент під піноблоки

Така підстава для будинків з піноблоку найкраще підходить для болотистій місцевості і місцевості з нестійким грунтом. На землі з рухомою грунтом монолітна підстава може успішно конкурувати з пальовими конструкціями.

Все пояснюється тим, що в разі зведення монолітної плити на такій землі ми отримаємо подобу тектонічної плити, яка буде «плавати» на грунті, отже, дорогі палі можна не використовувати.

В цьому випадку, звичайно, не обійтися без земляних робіт. Буде потрібно для початку підготувати котлован і викласти в нього гравійно-піщану подушку. Потім робиться опалубка з розміщенням в ній арматурного каркаса, для більшої жорсткості. Заливати фундамент рекомендують розчином з морозостійкими властивостями.

Фундамент під будинок з піноблоків

В кінці виходить надійна конструкція з дренажним шаром, завдяки якому фундамент не піддається зайвим деформацій внаслідок руху грунту. Незважаючи на те, що фундамент палі обійдеться дорожче монолітного, його вартість не можна назвати низькою.

Будівництво фундаменту на забивних палях

Приклад зведення стрічкового фундаменту своїми руками

Роботи повинні початися з підготовки траншеї, і укладання в неї гравійно-піщаної подушки. Необхідно відзначити, що ширина підстави повинна перевищувати ширину будується стіни на 10 см. Наступним кроком є ​​виконання підготовчого шару бетону товщиною 200 мм, який необхідно залишити сохнути на тиждень, тобто не до повного висихання.

Потім необхідно викласти армуючої конструкцію. Арматуру не рекомендують зварювати, найкраще її в’язати, так як місця зварювання втрачають армирующие механічні властивості і більше схильні до корозії.

Фундамент під будинок з піноблоків
Процес самостійної споруди стрічкового фундаменту

Невеликий рада – арматуру найкраще вибирати зі спеціальним антикорозійним покриттям.

Після того як каркас готовий, слід зробити опалубку з дощок або знімних конструкцій, ширина яких, буде відповідати заливається конструкції. Перед заливанням готується бетонний розчин в таких пропорціях: 3 пісочний частини на 5 частин гравію і однієї цементу. Все це розбавляється водою з розрахунком, що на 2 частини цементу береться одна частина води.

Розчин слід заливати в опалубку з періодичним ущільненням, для чого найкраще використовувати Вібромашини. Якщо такий інструмент недоступний, можна обійтися підручним засобом: дерев’яним молотком. Коли розчин повністю затвердіє, можна зняти опалубку і почати зведення стін.

Важливі поради при виборі фундаменту

На закінчення хотілося б скласти деякий список порад, які можуть стати в нагоді при виборі фундаменту для будинку з піноблоків.

  1. Якщо місцевість, на якій зводиться будинок, передбачає зведення стрічкового фундаменту, то необхідно виконати його стінки якомога рівніше. Таким чином, можна буде уникнути впливу на них сил обдимання по дотичній.
  2. Застосування стовпчастого фундаменту повинно бути обгрунтовано, і якщо без нього будівництво будинку неможливо, необхідно дуже уважно виконати влаштування ростверку.
    Фундамент під будинок з піноблоків
    Схема для монтажу ростверку фундаменту

  3. Для того щоб здешевити зводиться фундамент, можна частково роботи по його монтажу перенести на свої плечі. Таким чином, зробивши деякі маніпуляції своїми руками ви, не будете сумніватися в його якості і позбавите себе від багатьох проблем при експлуатації будинку.