Лакування паркету своїми руками, розрахунок витрати і вибір складу лаку

Якщо ви тільки що закінчили укладку нового паркету або задумали ремонт і оновлення старого, то в обох випадках вам знадобиться лак для паркету. Який вибрати, щоб не помилитися? При вході в будівельний магазин нас зустрічають цілі батареї банок і каністр із засобами, що мають різні технічні характеристики і склади. І треба якось зорієнтуватися, щоб не витратити половину дня тільки читаючи етикетки і допитуючи консультантів.

А ще ж треба знати, як правильно лак нанести, створивши рівне і міцне покриття. Ця стаття допоможе вам вирішити обидві проблеми: вибору і нанесення.

Який вибрати лак для паркету?

Паркетні лаки можна розділити, в залежності від складу, на чотири види: водно-дисперсійні, поліуретанові, кислотнозатверджуючі і масляні. Нижче ми розповімо про їх особливості та бажаних місцях експлуатації.

Водно-дисперсійні кошти

Самими екологічними і безпечними вважаються акрилові препарати на водно-дисперсійної основі. Крім того, водні лаки для паркету мають ще високу адгезію, міцність і стійкість до впливу хімії. Тобто, таке покриття створює на поверхні паркету міцну захисну плівку, ймовірність лущення якої дуже мала. А догляд за деревом, покритим водним лаком буде зовсім не складний. Це хороший вибір для дитячої кімнати або спальні.

У продажу ви можете знайти одно- і двокомпонентні лаки для паркету, всі вони без запаху. На фото нижче – як раз такі зразки. Що стосується недоліків, то їх всього два: вимогливість до якості інструменту, яким буде наноситися цей лак, а також до мікроклімату в приміщенні. Він повинен бути максимально стабільним.

Лакування паркету своїми руками, розрахунок витрати і вибір складу лаку

Як вибрати лак для паркету: дво- і однокомпонентні водно-дисперсійні склади підійдуть для спальні або дитячої кімнати

Склади на основі поліуретану

Лак для паркету поліуретановий володіє характеристиками, схожими з описуваних вище видом: та ж відмінна адгезія і несприйнятливість до хімії. Однак поліуретанові препарати набагато неприхотливее в плані мікроклімату. Вони відмінно переносять перепади температури і вологості в кімнаті і не бояться ультрафіолету.

Є у поліуретанових складів і недолік. Якщо лак затечет між паркетними планками, то він намертво їх склеїть, а це згодом може суттєво ускладнити ремонт покриття. Використовуються препарати на поліуретані частіше в приміщеннях, прохідність в яких дуже велика. Серед таких складів можна знайти швидковисихаючий лак для паркету.

Лакування паркету своїми руками, розрахунок витрати і вибір складу лаку

Який лак краще для паркету: поліуретановий склад дає міцне і стійке до різних впливів покриття

Лаки з кислотним затвердінням

Так само як і водні склади, епоксидний лак існує в одно- і двокомпонентному варіантах. Ці лаки для паркету зносостійкі, мають хороше зчеплення з деревом, досить міцні і терпимі до підвищеної вологості. Їх можна використовувати в кімнатах з високим трафіком і / або складним мікрокліматом: вітальні, коридори, кухні і т. Д.

Однак, при всіх своїх позитивних якостях, такі лаки дуже різко пахнуть, що складає певні проблеми того, хто з ними працює. Тому, якщо ви зупините свій вибір на складах такого типу, потрібно буде подбати про захист у вигляді респіратора. Запах піде з кімнати приблизно через три дні після нанесення лаку.

Лакування паркету своїми руками, розрахунок витрати і вибір складу лаку

Покриття лаком паркету, своїми руками. Склади з кислотним затвердінням потрібно наносити, будучи в респіраторі

Масляні лаки

Масляні смоли – уретаналкидниє і алкідні, що входять до складу, забезпечують лаків досить глибоке проникнення в товщу деревини. Крім того, масляні склади не склеюють планки, як поліуретанові склади. Алкідні склади добре підходять для нанесення в житлових приміщеннях, але краще, якщо це буде кімната, де навантаження на підлогу не дуже велика.

Негативна сторона масляного лаку – велика кількість часу, який потрібен на затвердіння покриття. Ну і запах присутній, звичайно. Хоча і не такий інтенсивний, як у кислотнозатверджуючі варіантів.

Кольорові лакові покриття

Кольоровий лак проводиться в тих же видах, що і безбарвні, описані вище. Він може бути матовий, напівматовий і глянсовий. А так як склад вони мають різний, то відрізнятися буде і інтенсивність тонування. Тому, на який би основі не було обраний засіб, необхідно зробити кілька пофарбувати на зайвих паркетних планках.

Головна перевага кольорових складів перед морилками – відсутність потреби в циклювання, якщо ви раптом захочете змінити або оновити колір покриття. У продажу ви знайдете безліч квітів, від звичних всім горіха, махагони або груші до незвичайних синіх, зелених, чорних фіолетових і т. Д.

Лакування паркету своїми руками, розрахунок витрати і вибір складу лаку

Яким лаком покрити паркет: кольорові склади потрібно попередньо випробувати на непотрібних планках

На наступному відео показана фарбування дубового паркету лаком з відбілюючим ефектом:

Самостійна лакування паркету

Успіх в обробці підлоги залежить від того, наскільки точно буде дотримуватися технологія покриття паркету лаком. Крім того, велике значення має попередня підготовка підлогового покриття.

Попередня підготовка поверхні

Якщо паркет у нас свіжоукладений, то він повинен бути добре просушений. Потім покриття необхідно отциклевать, відшліфувати і знепилити. Тепер потрібно зашпаклювати шви між планками. Це робиться готовими мастиками або нітроцелюлозними, які змішуються безпосередньо перед початком робіт. Кількість часу, який буде потрібно для висихання маси, зазвичай вказується на її упаковці. Але в середньому це годину – півтори. Вичікуємо необхідний час і ще раз шліфуємо наш паркет.

Лакування паркету своїми руками, розрахунок витрати і вибір складу лаку

шпаклювання швів

А тепер грунтове покриття. Він поліпшить адгезію вкривають коштів до деревини і продовжить термін його служби. Після того, як грунт добре просохне, робимо чергову шліфування підлоги. І пам’ятайте, що необхідність в цьому шарі є не завжди, так як деякі види лаку включають в себе функції лакування і грунтування одночасно. І ще, вибираючи шпаклівку, потрібно враховувати сумісність лаків з ними.

Важливо: не можна нехтувати проміжного шліфування паркету. Ці маніпуляції дозволяють лаку краще проникнути в деревину і міцніше з нею зчепитися. Крім того, шліфування допомагає адгезії шарів лаку між собою.

Лакування паркету своїми руками

Покрити паркет лаком, якщо це перший шар, доведеться широким шпателем або валиком, залежно від виду складу. Плівка повинна вийти середньої товщини, в кількісному вираженні це буде близько 100 – 120 г / м2. Ми залишаємо підлогу до повного затвердіння нанесеного кошти.

Точний час буде зазначено в інструкції, однак чим довше буде сохнути перший шар, тим краще. Так що якщо є можливість накинути додаткові години – зробіть це. Потім знову піддаємо підлогу шліфовці. Абразив для цього вибираємо дуже невеликий, а після закінчення процедури ретельно пилососом підлогу.

Лакування паркету своїми руками, розрахунок витрати і вибір складу лаку

Як лакувати паркет: перший шар завжди наноситься валиком або широким шпателем

Тепер наносимо наступні шари, кількість яких залежить від виду самого засобу. Між ними точно також проводимо шліфування і очищення від пилу. Роботу ведемо вже широким пензлем. Обов’язково витримуємо повне час сушки для кожного з шарів, а останній краще витримати на кілька годин довше, ніж зазначено в інструкції. Після того, як фінішний шар буде готовий, шліфуємо його шлифмашиной з вовняними насадками. На закінчення наносимо масло або мастику для ручної поліровки.

Лакування паркету своїми руками, розрахунок витрати і вибір складу лаку

Вовняні насадки для обробки паркету

Важливо: для формування якісного покриття велике значення має мікроклімат в приміщенні. Температура повинна бути від +15, а краще від +20 град., А будь-які протяги виключені. Занадто низька температура чревата відшаровуваннями і появою бульбашок між шарами.

Кілька слів про витрату складів

Виникнення питання про те, яка кількість лаку знадобиться для роботи цілком зрозуміло. Адже перед початком будь-якого ремонту ми складаємо кошторис, нехай і приблизну. Завдяки їй ви будете в курсі про фінансову і матеріальну сторону справи, а значить, зможете спланувати свої дії так, щоб не сталося неприємних несподіванок.

Звичайно ж, точні цифри в кількості літрів на 1 м2 сказати, не знаючи виду лаку, ні хто не зможе. Кожен склад має свою густоту і ступінь поглинання. Також, значення має порода дерева: чим воно щільніше, тим менша кількість лаку зможе проникнути в товщу деревини.

Так, сосновий паркет, який має щільність 450 кг / м3, «візьме» лаку менше, чеv дубовий або кленовий, у яких це значення досягає 650 кг / м3. У попередніх же розрахунках ви можете прийняти за відправну точку 1 л на 8 – 10 м2. Точніше ви зможете зорієнтуватися вже безпосередньо в магазині, звірившись з інструкцією, де буде зазначена точна витрата лаку для паркету.