Фотозвіт: як ми клали плитку в ванній кмонате

Плитка – це ідеальний матеріал для облицювання ванної кімнати, вона вологостійка, витримує механічні дії, не зношується протягом довгого часу, її дуже легко мити. Візерунки та кольори кахлю можна підібрати для будь-якого інтер’єру, а покласти його на підлогу і стіни можна самостійно на правильно підготовлену основу. У даній статті ви дізнаєтеся, як класти плитку у ванній, відео і фотографії допоможуть вам у вашій роботі.

Робочий інструментарій

Незалежно від того, чи знаєте ви чи ні, як правильно класти плитку у ванній, спочатку вам потрібно підготувати інструменти. Отже, ви будете користуватися наступними матеріалами і інструментами:

  1. рулеткою.
  2. лінійкою.
  3. олівцем.
  4. рівнем.
  5. Дрилем для замішування розчину.
  6. губкою.
  7. Затіркою для швів.
  8. Теркою для зняття затірки.
  9. герметиком.
  10. Сухий сумішшю або клеєм.
  11. шпаклівкою.
  12. гідроізолюючої емульсією.
  13. Шпателем з зубцями.
  14. пензлем.
  15. дерев’яними рейками.
  16. оцинкованим профілем.
  17. плиткорізом.
  18. схилом.
  19. Дистанційними шовними хрестиками.
  20. гумовим молотком.

Як правильно класти плитку у ванній на стіни

Перш за все, на підлозі в будь-якій кімнаті вашого будинку розкладіть елементи, визначте положення малюнка і декоративних елементів, бордюрів, підрахуйте, скільки у вас виходить цілісних частин, і скільки потрібно буде розрізати. Всі частини можна пронумерувати для вашої зручності. Потім приступайте до розмітки розташування рядів.

Підготовчий етап

Коли підлога вирівняний, можна прив’язати нижній ряд до нього. Між плитками і підлогою при цьому потрібно залишити зазор для шва. Іноді укладають матеріал тільки з другого ряду або навіть з третього, тому що, по-перше, облицювання потрібна тільки для стін, а підлогу ще не вирівняний, по-друге, внизу розташовані труби та інші частини комунікації, які потрібно обійти або закрити пізніше. По-третє, спочатку потрібно розрахувати кількість цілих листів в вертикальних рядах, а після цього необхідно буде або підняти, або опустити опорну лінію, щоб у верхній частині весь малюнок повністю стикувався з стелею і залишався зазор 3-5 мм. Тому може виявитися, що під стелею доведеться класти смужку в кілька сантиметрів, але відрізати її вкрай важко, і виглядає вона погано.

Механізм виконання розмітки

Починайте розрахунок з самого верху, відразу розмічайте олівцем розташування рядів і відзначайте однакову відстань між ними для швів, не забуваючи про додаткові декоративних бордюрах і вставках. При такому принципі у вас вийде повністю розмічена стіна, ви визначите рівень, по якому піде другий опорний ряд і розмір самого нижнього базового ряду, який буде складатися з обрізаного матеріалу. Обрізку краще робити внизу і вона буде в такому випадку малопомітною, а не зверху, щоб саму видну частину викласти цільної, без розривів в візерунку і орнаменті.

Після того, як ви визначили позначку, від якої ви почнете кладку, перенесіть її на весь периметр приміщення, використовуючи гідравлічний рівень. З’єднайте всі відмітки в одну смугу, прикрутіть по ній опору, щоб вона підтримувала початкову першу лінію матеріалу. Дану опору найкраще формувати з оцинкованого профілю, яким монтують гіпсокартонні листи (параметр 27 на 28 мм.). Переваги його в тому, що він, найголовніше, рівний, прикріплюється без труднощів і коштує недорого.

Фотозвіт: як ми клали плитку в ванній кмонате

Є ще один вірний спосіб прив’язки базової лінії кераміки. Ви можете починати роботу від вже вмонтованою ванни. Цей спосіб також має свої переваги тоді, коли на підлозі у вас лежать труби, і відштовхуватися від нього не виходить. По-друге, матеріал повністю стикується з сантехнікою, тому гідроізоляцію виконувати не доводиться, а, по-третє, можна добре заощадити, адже на стіні, яка закрита кладку виконувати не потрібно.

Фотозвіт: як ми клали плитку в ванній кмонате

Порядок визначення вертикального малюнка має свої певні правила, і іноді кожна стіна вимагає власної розмітки, тому що дві протилежні стіни часто мають різну ширину, відповідно, і витрата матеріалу на них різний. Спочатку розрахуйте, скільки цілих листів укладається горизонтально на стіні, враховуючи ширину швів. У більшості випадків доводиться робити обрізання. Тому візерунок потрібно викладати з центру, а обрізку розміщувати по краях однаково. Основне правило – класти неповну частина там, де вона не помітна і в очі не впадає: в самому низу, в кутах, за сантехнікою, меблями, обладнанням, елементами декору.

Фотозвіт: як ми клали плитку в ванній кмонате

Візьміть схил і расчертите розмітку в кутах, по якій закінчується кладка головного центрального малюнка і починається кріплення неповних елементів. У вас повинна вийти рамка для основного візерунка, вона сформована нижньою лінією опорних елементів і двома паралельними рисами поруч з кутами.

Рекомендації з укладання плитки

Коли вся розмітка завершена, приступайте до укладання. Внизу у вас вже зафіксована опора, по розкресленим лініях прикладайте спочатку цілісні частини, а обрізані додасте потім. Після кожних 4-5 деталей беріть рівень, розміщуйте його ребром і перевіряйте площину. Якщо утворюється щілина, корегуйте і продовжуйте далі. Щоб дотримуватися рівне становище орнаменту і формувати однакові шви, користуйтеся дистанційними хрестиками, вставляйте їх по кутах.

Фотозвіт: як ми клали плитку в ванній кмонате

Перший рівень повинен бути рівним по вертикалі і горизонталі, не повинно бути випирають елементів, він повинен бути абсолютно плоским. Тепер додайте обрізані деталі, зробіть ще раз виміри і відколи потрібну частину різаком для кахлю. Повідомте низ повністю. Кладку слід виконувати рівномірно по периметру приміщення, а не облицьовувати спочатку одну стіну, а потім переходити до другої і починати процес з самого низу.

Фотозвіт: як ми клали плитку в ванній кмонате

Другий рівень можна починати з будь-якого боку, головне, також, спочатку кріпите цілі елементи і викладайте візерунок, а потім робіть і додайте обрізку. Орієнтуйтеся по розмітці. Клей наноситься і на стіну і на кахель, але в різних напрямках.

Фотозвіт: як ми клали плитку в ванній кмонате

Не забувайте прокладати хрестики, щоб сформувати рівні шви і постійно перевіряти результат рівнем. Звіряйтеся з планом викладення малюнка, декоративних елементів, орнаменту і бордюрів. Ще одна корисна порада по обрізати деталям – нумеруйте їх, адже всі вони неоднакові, і якщо ви заготовлюйте їх за один раз, потім доведеться заново їх все перебирати і шукати потрібний за розміром і візерунком. На завершення роботи прочистите шви і зітріть надлишки клею. Після цього можна наносите затірку. Тепер ви уявляєте, як класти плитку у ванній, відео покаже вам процес докладніше по кроках (відео).

Як правильно класти плитку у ванній на підлогу?

Принципи укладання ті ж, що і для стіни: зробити попередню розмітку на підлозі, спочатку кріпити цілі частини, а потім обрізати і додавати кахель, постійно використовувати рівень.

Спочатку приступайте до планування малюнка на підлозі. У центрі він повинен бути цілісний і лежати рівним ромбом або прямокутником, по кутах, під меблями і сантехнікою можна розмістити нецельним шматки. Розкреслите положення першої плитки, у вас повинен вийти рівний ромб або квадрат по центру незалежно від малюнка, який ви складайте. Від центрального елемента будуть йти всі інші.

Фотозвіт: як ми клали плитку в ванній кмонате

Клей може продаватися вже готовим в відрах або в порошку, в такому випадку його варто розводити потроху. Перша деталь викладається в центрі, друга – поряд з нею з дотримання відстані для шва і розміщуються розділові хрестики.

Домагайтеся площині облицювання, завжди завдаючи однакову кількість клею і використовуючи рівень. Коли все цільні елементи вже викладені, подрежьте необхідну кількість кахлю і закріпіть поруч зі стінами, порогом, унітазом, ванною, раковиною. Коли клей добре затвердів, приступайте до затірки. Ці рекомендації показують, як класти плитку у ванній, відео розповість вам докладніше про цей процес.

Фотозвіт: як ми клали плитку в ванній кмонате

Використання затирання і герметика

Коли плитковий клей повністю висохне потрібно очистити шви і вийняти хрестики. Якщо покриття глазурованого, то затирка починається відразу, а якщо немає – то верхні і бічні поверхні кожної деталі зволожуються водою. Ширина затірки не повинна перевищувати 1.2 см., Інакше вона може растрескаться.

Замішайте розчин, викладіть гірку на стіну або вилийте на підлогу і починайте розподіляти речовина затирочной теркою.

Фотозвіт: як ми клали плитку в ванній кмонате

Наносите суміш по діагоналі під кутом 30 гр. , Втирайте її, вдавлюють із зусиллям. Щілини, порожнечі і кути заповнюються щільно і повністю. Працюйте з маленькими ділянками, а не з усією площею. Після нанесення затірку потрібно видаляти з поверхні кахлю теркою. Різні види розчину схоплюються за різний час, від 5 до 30 хвилин, враховуйте цей факт. Чистку з водою починайте, коли затирка залишається в швах щільно, але не повністю затверділа. Часто промивайте губку чистою водою і протирайте кахель.