Вибір підлогового покриття для балкона

У сучасних квартирах необхідно дорожити кожним сантиметром простору, тому хороші господарі не залишають без уваги таке важливе продовження кімнати, як балкон. Для створення комфортних умов і довгої служби балкона, після скління, утеплення і гідроізоляції, необхідно подумати про те, яке в приміщенні буде використано покриття для підлоги.

Якщо врахувати поради професіоналів і правильно підібрати матеріали, можна зробити підлогу на балконі своїми руками.

Вибір підлогового покриття для балкона Вибір підлогового покриття для балкона Вибір підлогового покриття для балкона

Планування ремонтних робіт і підготовка поверхні

Перед тим, як почати ремонт підлоги, необхідно звільнити робочий простір він непотрібних речей і підготувати поверхню. Старе покриття знімається повністю, разом зі стягуванням, до бетонної плити. Для цієї процедури можна використовувати молоток і зубило. Шматки матеріалу і сміття необхідно відразу викинути, щоб не було перешкод при роботі.

Вибір підлогового покриття для балкона

Пол на балконі фото

Перед тим, як покласти підлогове покриття, незалежно від того, який матеріал буде використовуватися, необхідно провести вирівнювання поверхні. Тоді лаги для дерев’яних підлог будуть лягати рівно, під плиткою, лінолеумом або ковроліном ні утворюватися порожнечі. Цей процес включає кілька етапів:

Оцінка рівності підстави. Можна використовувати спеціальний будівельний рівень або провести тест за допомогою води. Для проведення перевірки на підлогу наливається невелика кількість рідини. Якщо утворилися калюжі або рідина скла в одну сторону, вирівнювання необхідно.

Якщо на бетонній плиті присутні виступи, їх можна збити. Самий економічний варіант – покриття бетонної плити спеціальною фарбою, але результат не буде виглядати естетично.

На третьому етапі виконується мокра або суха стяжка. Вибір матеріалу залежить від декількох факторів. Суха стяжка вважається більш економним варіантом, але вплив вологи на склад може стати критичним. Тому, якщо балкон не засклений або є ризик потрапляння вологи від сусідів, краще віддати перевагу настільки популярний мокрий спосіб з використанням цементного складу.

Можна проконсультуватися з фахівцями про те, як зробити стяжку і виконати роботи самостійно або найняти ремонтну бригаду. Це не найдорожчий вид робіт, але його важливість незаперечна. Професіонали врахують всі побажання і важливі показники, які дозволять не створити аварійну ситуацію. Наприклад, якщо перевищена товщина стяжки, значно скорочується відстань до заснування вікон, а це може призвести до нещасного випадку.

Установка теплих підлог на балконі і використання сучасних утеплювачів

Якщо прийнято рішення зробити на балконі тепла підлога, то цей процес повинен бути здійснений після вирівнювання і повного висихання поверхні, перед застосуванням покриття. Утеплення підлоги на балконі підвищить вартість робіт, але якщо приміщення призначене під місце для відпочинку, міні-спортзал або зимовий сад, цей етап необхідний.

Вибір підлогового покриття для балкона

Пол з декорованого плитки

Важливо пам’ятати, що:

  • ефективність теплих підлог буде очевидна тільки при комплексному підході до обігріву приміщення (мається на увазі якісне скління, утеплення стін і стелі);
  • на балконі можна використовувати тільки електричні варіанти утеплення (плівкові підлоги, інфрачервоні мати, кабельні секції);
  • в старих будинках з алюмінієвої електропроводкою, необхідно прокласти на балкон окрему кабельну мідну секцію з метою пожежної безпеки;
  • тепла підлога монтується тільки на закритому балконі.

Крім установки теплих підлог, є можливість утеплити приміщення за допомогою спеціальних матеріалів. Можна використовувати варіант прокладки статі Піноплекс або пінопластом. Ці матеріали можна використовувати тільки за умови, що підсумкова висота всієї конструкції не буде перевищувати рівень підлоги в кімнаті. При запасі по висоті, можна розглянути утеплення керамзитом. Це сипучий матеріал, який захистить підлоги від гризунів і забезпечить високу шумоізоляцію.

Вибір підлогового покриття для балкона

Встановлення теплої підлоги на балконі

При виборі оптимального варіанту необхідно врахувати, яке вибрано підлогове покриття для балкона, і як воно буде укладатися. Адже в результаті необережних дій прогріває шар можна пошкодити. По можливості, утеплення підлоги на балконі або хоча б його підключення, необхідно довірити професіоналам.

Особливості вибору підлогового покриття для балкона

Вирішуючи, що постелити на балконі, потрібно керуватися не тільки особистими перевагами, але і правилами експлуатації матеріалів.

Вибір підлогового покриття для балкона

Пол з керамічної плитки

Обробка підлоги на балконі заскленому, сухому і опалювальному, передбачає використання будь-якого виду покриття. Проте, фахівці рекомендують в першу чергу звернути увагу на дерев’яну підлогу. На користь варіанту говорить невелика вага конструкції, низька теплопровідність деревини (додаткове тепло), освіту повітряної подушки між холодної плитою і поверхнею підлоги.

Терасна дошка, ламінат або паркет виглядатимуть дуже органічно, якщо приміщення перероблено під невеликий кабінет або є продовженням кімнати. Важливо врахувати, що будь-яка дошка для підлоги не виносить надлишку вологи. Тому при виборі дерев’яних підлог бажано подбати про гідроізоляцію стін і стелі.

Вибір підлогового покриття для балкона

Укладання ламінату на балконі

Для відкритого балкона більше підійдуть: кахель, лінолеум, наливна підлога або керамічна плитка. Вони менш вибагливі, легко очищаються, довгий час виглядають презентабельно. Ці матеріали можуть використовуватися і на закритих балконах. Вони досить популярні завдяки невисокій ціні, тривалого терміну експлуатації, простоті укладання.

Ка правильно укласти плитку на балконі

Якщо робити підлогу на балконі своїми руками, то керамічна плитка представляється оптимальним варіантом. Це гарний, недорогий матеріал, який не вимагає особливого догляду. Необхідно лише придбати саму плитку, шпатель-гребінку і клей. Потрібно уважно ознайомитися з інструкцією із застосування клейового складу і можна приступати до роботи.

Вибір підлогового покриття для балкона

Виконання стяжки на балконі

Укладання плитки на балконі вимагає уваги, терпіння й методичності. Робота починається з далекого кута. Клейова основа наноситься на виворітну сторону плитки і на бетонну поверхню, потім вирівнюється шпателем. Плитка кладеться на підставу, злегка притискається. Зазори між пластинами контролюються спеціальними хрестиками, які видаляються після виконання робіт. Для підгону матеріалу під наповнення країв можна використовувати склоріз або спеціальний плиткоріз.

Вибір підлогового покриття для балкона

Процес укладання плитки на балконі

Вибір підлогового покриття для балкона

Плитка на балконі фото

Тепер все рідше використовується лінолеум для балкона. Продукт це досить дешевий, але термін його служби скорочується при постійному зволоженні, що нерідко трапляється на відкритих балконах.

Якщо врахувати розташування балкона, зовнішні фактори, особливості матеріалів і дотримати основи техніки по їх експлуатації, можна якісно провести ремонтні роботи і забезпечити благоустрій балкона на довгі роки.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*