Рожеві фіалки або сенполії – одна з найпопулярніших кімнатних квіток. Багато квітникарів буквально колекціонують цю рослину, вирощуючи на стелажах і полицях сорти з фіолетовими, червоними, білими, ліловими, бордовими квітами. Серед найбільш затребуваних – рожеві сенполії, тому і сортів їх виведено так багато.
Особливості рожевих
Рожеві сенполії вважаються майже класикою і традиційно користуються підвищеним попитом у любителів кімнатних квітів. Головне, чим відрізняються рожеві сорти один від одного – величина, форма і відтінок рожевих квіток. Більшість фіалок мають звичайне листя, але є і більш незвичайні – ряболисті сорти.
Сенполії з рожевими квітками називаються фіалками, але насправді до справжніх фіалок вони не мають жодного стосунку – сенполія і фіалка (віола) це дві різні рослини. Перша була вперше виявлена в Африці й отримала назву за місцем знахідки – узамбарська фіалка.
Узамбарська фіалка – багаторічна трав’яниста рослина з короткими стеблами, що утворюють розетку. Листя зазвичай зелене, м’ясисте, вкрите ворсинками, схоже на сердечка. Квітки складаються з 5-ти пелюсток, у яких можуть бути плоскі, вигнуті або хвилясті краї.
Найпопулярніші сорти
Селекціонери вивели сотні сортів рожевої сенполії, серед яких можна зустріти рослини з простими, махровими або напівмахровими квітками, вони можуть бути великими або дрібними, цвісти поодиноко, китицями або шапками – кожен любитель кімнатних квітів зможе знайти відповідні сорти.
ЛЕ-Розовий Зефір
Пелюстки, укладені хвилями, навіяли творцям асоціацію з відомим десертом. Квітки, і справді, схожі на зефір, покритий малиновим пюре. У квітки компактна розетка і велике овальне листя зеленого кольору, облямоване молочною або бежевою облямівкою. Квітконоси потужні, прямостоячі. Діаметр квіток – 6-6,5 см.
ЛЕ-Персикове сяйво
Дуже теплий і затишний сорт – саме такі фіалки повинні стояти в будинку, де пахне здобою і вишневим варенням. Квітки у цього сорту великі, до 6-7 см у діаметрі. Пелюстки мереживні, рожевого кольору. По центру – жовті серединки, що приємно гармоніюють з насичено-малиновими бутонами.
Розетка стандартна, листя звичайне, черешки довгі.
ЛЕ-Розові Сни
Сенполія з невеликою розеткою і розкішними великими квітками, схожими на англійські троянди. Забарвлення пелюсток ніжно-рожеве. Пелюстки махрові. По краю вони пофарбовані в колір фуксії. Квітуча шапка не особливо густа, але вкрай приваблива.
ЛЕ-Розовий Каскад
У цієї напівмініатюрної фіалки велике загострене листя і рожево-пурпурові квіти, з трохи хвилеподібними пелюстками. Листя строкате, в ньому поєднується відразу три відтінки – зелений, рожевий і білий. Причому, останні два представлені штрихами і візерунками, розкиданими по всій пластині листа.
ЛЕ-Поцілунок Ангела
Сенполія з простими і напівмахровими зірчастими квітками-дисками, оздобленими рожевими рюшками. Краї пелюсток хвилясті, квітки великі, білувато-рожеві. Листя світло-зелене, рівне, овальної форми. Діаметр розетки – 20-40 см. Насиченість забарвлення квіток змінюється залежно від сезону та умов вирощування.
ЛЕ-Роза вітрів
Фіалка з великими махровими і напівмахровими квітками зірчастої форми. Забарвлення біло-рожеве. Пелюстки прикрашені гофрованими зеленуватими рюшами. Листя хвилясте, світло-зеленого кольору.
ЛЕ-Лейла
Фіалка з великими напівмахровими квітами, що мають форму дзвіночків. Краї пелюсток хвилясті, колір – рожевий. Внутрішні пелюстки трохи довші, за рахунок чого створюється ефект багатоярусної спідниці. Діаметр розетки – 20-40 см. Листя строкате, ефектно обрамляє квітучу шапку.
ЛЕ-Розовий Мускат
Цей сорт може похвалитися пишним і тривалим цвітінням. Розетка рівна, складається з темно-зеленого листя овальної форми і довгих квітконосів. Квітки рожеві з бронзовим відливом. По краю пелюсток є більш темна облямівка із зеленуватим блиском.
Бутони подовжені, схожі на дзвіночки. У дорослих фіалок облямівка, пущена по краю пелюсток, стає майже бежевою.
ЕК-Богиня краси
Сорт з ефектним цвітінням, створюваним ніжними квітками з хвилястими пелюстками. У них насичений колір фуксії, яскравий і ошатний. У діаметрі квітки досягають 7 см. Через велику вагу можуть злегка никнути і лягати на пелюстки. Особливість сорту – одночасне розкриття великої кількості бутонів – до 10 шт.
ЕК-Агатовий тюльпан
Квітки у цієї фіалки за формою нагадують розкриті бутони тюльпанів. Діаметр – до 6 см. Забарвлення у квіток лососеве, а за формою вони можуть бути простими або махровими. Листя темно-зелене, зі зворотного боку червонувате. Розетка велика, рівна і красива. Автор: Е. Коршунова.
ЕК-Рожева Ешшольція
Особливість цього сорту – великі напівмахрові квітки з широкими пелюстками. Колір – глибокий рожевий, є нотки пильного бузкового відтінку. У центрі – жовті тичинки. Листя насичено-зелене, зубчасте по краю. Цвітіння пишне і досить тривале.
ЕК-Рожевий Далматинець
Свою назву ця сенполія отримала за плямисте забарвлення. Фон пелюсток тут рожево-бузковий. На ньому хаотично розбризкані фіолетово-малинові цятки. Квітки яскраві, великі, красиво виглядають на тлі темно-зеленого листя.
АВ-Розові Троянди
У цієї фіалки квітки досить великі, біло-рожевого забарвлення. Пелюстки мають чітко окреслені хвилясті краї з фіолетовою обробкою. За виглядом квітки схожі на маленькі троянди. Листя овальної форми, темно-зелене. Цвіте довго та рясно.
АВ-Джульєтта
Джульєтта поєднує в собі кілька відтінків, що робить фіалку ще більш привабливою і популярною. Білі махрові квітки-зірки з бузково-рожевим фентезі по гофрованій облямівці пелюсток.
Розетка акуратна, всіяна злегка хвилястим листям, пофарбованим у світло-зелені тони.
АВ-Біла гвоздика
Біла гвоздика складається з густомахрових білих гофрованих квітів-зірок з пелюстками, обрамленими малиновою окантовкою. Виглядає така фіалка рожевою, незважаючи на назву. Розетка рослини вкрита хвилястим загостреним листям світло-зеленого забарвлення.
РС-Розовий рай
Ще один сорт із ніжно-рожевим забарвленням. Квітки через ледве помітні бризки (кольору фуксії) по краях пелюсток виглядають дуже декоративно. У середині бутони майже білі. Листя салатового кольору, загострене, доповнює витончений букет. Квітки махрові або прості, з вишукано хвилястими краями.
РС-Магдалина
Гібридна фіалка з акуратною розеткою і подовженими черешками. Цвіте рослина пишно, квітки великі, махрові, хвилясті по краю. Забарвлення рожеве, ніжне і водночас насичене. Квітконоси міцні, розташовані строго вертикально й утворюють букет. Листя середньо-зелене, округле, зубчасте по краях.
РС-Аннабель
Аннабель – фіалка з великими квітами округлої конфігурації. У пелюсток темно-сливове і кремово-рожеве забарвлення в різних варіаціях (смуги, розводи). Присутня густа багата бахрома світло-зеленого кольору.
Розетка акуратна і компактна, що складається зі злегка хвилястого строкатого листя серцеподібної форми.
РМ-Рожеві Кучері
Особливість цієї сенполії – оригінальна форма квіток. Вони схожі на зірки і мають витіюватий хвилястий край салатового відтінку. Забарвлення рожеве, з ніжно-ліловим відливом. Пелюстки гофровані, великі. Квітконоси довгі, кожен утримує по 4 або 5 бутонів. Цвіте довго і рясно.
РМ-Рожева Хвиля
Ця сенполія дуже схожа на “Рожеві кучері”, оскільки є для останнього батьківським сортом. Квітки схожі на зірки з витонченими хвилястими пелюстками яскраво-рожевого кольору. У середині квіток – жовті пильовики. Цвіте сорт пишно, утворюю красиву шапку. Розетка рівна, листя звичайне.
НК-Фраголіно
Великоквіткова сенполія з вишуканими квітками полуничного відтінку. Розетка акуратна, темно-зелена. Ряболистість кремово-рожева. Цвітіння дуже пишне. Автор: Н. Козак.
СМ-Рожеві перли
Сорт з ніжними і одночасно лаконічними квітками. У них перламутрові пелюстки, пофарбовані в холодно-рожевий колір. Ближче до центру фарби стають більш насиченими. Квітки досягають у діаметрі 6 см. Розетка звичайна, рівна, не потребує спеціального формування.
ПТ-Розові Хмаринки
У сенполії великі квіти найніжнішого рожевого відтінку. Цвіте кущ дуже пишно, утворюючи біло-рожеву квіткову хмару над зеленою розеткою. Листя яскраво-зелене, з вивороту світліше. Розетка компактна, акуратна.
DS-Пінка
Сорт цвіте рано і практично постійно. У нього квітки, схожі на дзвіночки. Фон пелюсток – яскраво-рожевий, від центру відходять синюваті промені. Краї махрові, на пелюстках є невеликі вкраплення рожевого кольору. У розетки довгі та міцні квітконоси, здатні впевнено витримувати великі квітки.
Мигдаль (Морев К.)
Вишукана квітка з величезними ніжно-кораловими ніжно-кораловими зірчастими квітками. У них білий центр і світліші краї. Діаметр квіток – 8-9 см. Розетка і листя стандартні, темно-зеленого кольору, без ряболистості. По краю листя є зазубрини. Забарвлення квіток змінюється залежно від умов утримання.
Квітки можуть бути не тільки кораловими, а й ніжно-персиковими.
Чаша (Морєв К.)
Сенполія з великими квітками, схожими на мереживні зірки рожевого кольору. У середині колір стає ще більш інтенсивним. По центру – жовта серединка. Розетка ряболиста, біло-зелена.
Рожева акварель (Морєв К.)
Це один з найпопулярніших рожевих сортів сенполії. Квітуча рослина поширює, подібно до пряникових будиночків, відчуття затишку. Квітки блідо-рожеві. На білих пелюстках – рожеві плями, схожі на акварельні мазки.
Краї у них хвилясті, трохи закручені – здається, що пущена бахрома. Листя яскраво-зелене, тільки зовнішні краї світло-бежеві або білі.
Рожева пантера (Морєв К.)
У цього сорту рожеві квітки, що створюють пишне цвітіння. Пелюстки по краях гофровані, оздоблені білосніжною облямівкою. Квітки махрові, набивні. У кожному бутоні пелюстки послідовно укладені, закручуючи витончену спіраль. Розетки стандартні, компактні, насичено-зеленого кольору.
Душечка (Морев К.)
Сорт з великими рожевими квітками, плоскими, з округлими пелюстками, що мають хвилясту кромку. Завдяки їй, квітки доходять до напівмахрового ступеня. Краї пелюсток забарвлені в ніжну фуксієву гаму невеликої інтенсивності. Є біле вічко. Листя темно-зелене. Цвітіння рясне, з невеликими перервами на відпочинок.
Аеліта (Морев К.)
Сенполія з квітками, що переливаються різними відтінками. Її пелюстки ніби розфарбовані аквареллю. Краї молочних відтінків, а середина – ніжно пунцова або персикова. Цвіте рослина шапкою – одночасно розпускається багато квіток. Розетка компактна, листя темно-зелене, рельєфне, темно-зелене.
Фея (Дадоян Т.)
Сорт із ніжними ажурними квітками зірчастої форми. Пелюстки блідо-рожеві з мереживними торочкуватими краями кольору фуксії. Закриті бутони мають форму кулі і схожі на цукрову вату. Під час цвітіння букет має казковий вигляд, одночасно розквітає близько 20 квіток. Діаметр – 5-6 см. Розетка стандартна, листя велике.
Маркіза (Дадоян Т.)
Сорт із великими махровими квітками яскраво-рожевого кольору з подвійною облямівкою. По краю зірчастих квіток є фіолетова облямівка-напилення, а край – тонкий, білий, хвилястий. Діаметр квіток – 5,5-6 см. Листя темно-зелене, з вивороту червонувате або бордове, ряболисте. Розетка стандартна, компактна.
Джорджія (Дадоян Т.)
Сорт з великими двоколірними квітками, що змінюють забарвлення залежно від сезону. Квітки махрові, великі, яскраво-рожеві, з облямівкою фіолетового кольору і зеленуватими рюшками. Діаметр – до 6 см. Квітконосів у розетці багато, вони можуть падати під вагою квіток.
Зима посміхається (Макуні Б.)
Сенполія дивовижної краси, абсолютно не схожа на інші сорти. Пелюстки акварельно-рожеві, ніжні, з білими переливами. По краю – ажурна канва ніжно-салатового відтінку. Вона хоч і не біла, але нагадує за формою морозний іній. Діаметр квіток – 5 см. Особливість сорту – пурпурний виворіт листя.
Ваша Величність (Макуні Б.)
Сорт із приголомшливо ніжним забарвленням пелюсток. Квітки здається створені з найтоншої, блідо-рожевої серпанку. Відтінок холодний і вишуканий, квітка має по-справжньому величний вигляд, за що й отримала свою назву. Форма пелюсток лаконічна, в ній немає нічого зайвого, в діаметрі квітки досягають 5 см. Розетки великі, рівні й акуратні.
Pink Mint (Пінк Мінт)
Цей сорт належить до групи мініатюрних сенполій. У нього невелике, трикутної форми листя, що утворює щільні розетки. Квітконоси довгі, з ніжно-рожевими махровими квітками, схожими на дзвіночки. Зі зворотного боку пелюстки зеленуваті. Сорт відрізняється рясним цвітінням. Оригінатор – S. Sorano.
Pink Dove (Пінк Дав)
Мініатюрна сенполія з невеликими – до 2,5 см у діаметрі, пастельно-рожевими квітками. Пелюстки парусоподібні, плоскі. Розетка дуже красива, акуратна, ряболиста, темно-зеленого кольору. По краях листя є біло-рожеві вкраплення. Цвіте сорт хвилеподібно, по 2-2,5 місяця. Оригінатор – S. Sorano.
Lyon’s Pirate’s Treasure (Лайенз Пайретс Трежер)
Ретро-сорт з ніжно ніжно-рожевими квітками і гофрованими пелюстками. По краю є широка мереживна облямівка пурпурного відтінку. Листя середньо-зелене, стьобане. У прохолодних умовах на квітках з’являється тонка зелена облямівка.
Діаметр бутонів – до 5 см. Особливість сорту – з кожним наступним цвітінням посилюється хвилястість пелюсток. Оригінатор – S. Sorano.
Rosy Cheeks (Роуз Чікс)
Це мініатюрний сорт. У нього потужні і високі квітконоси, на яких розпускаються квітки, що нагадують за формою маленькі троянди. Забарвлення ніжно-рожеве (місцями насичене або, навпаки, йде в білий підтон). Квітки зібрані в щільний букетик, що ефектно контрастує на тлі темно-зеленого листя. Оригінатор – P. Sorano (компанія LLG).
Emerald Pink (Емералд Пінк)
Ця сенполія цвіте майже безперервно. Окремі квітки не в’януть до 11 місяців. Вони чашоподібної форми, персиково-рожевого кольору, облямовані зеленуватою облямівкою. Пелюстки у молодих квіток ніжно-рожеві, з перламутровим переливом. Розетка компактна, діаметром до 25 см. Оригінатор – P. Sorano (компанія LLG).
Island Coral (Ісланд Корал)
Сорт із великими махровими квітками яскраво-коралового кольору. Краї пелюсток білі. Листя зелене, стьобане, під час цвітіння розетка майже повністю вкрита квітковою шапкою. Оригінатор – Sorano (компанія LLG).
Sunkissed Rose (Санкіст Роуз)
Один з найбільш незвичайних і непередбачуваних сортів. Листя велике з хвилястими краями і довгими черешками. Розетка велика, досягає в діаметрі 28 см. Квітки невеликі, схожі на зірки, в діаметрі досягають 3-4 см. Відтінок пелюсток змінюється разом з умовами утримання і фазою цвітіння – від білого до темно-рожевого. Оригінатор – D. Herringshaw (компанія LLG).
Rosie Ruffles (Розі Раффлз)
Класичний ретро-сорт із чарівним цвітінням. Розетка акуратна, але досить велика, добре скомпонована. Листя текстурне, стьобане, зубчасте. Махрові квітки, що варіюються в пурпурно-рожевій гамі, схожі на мереживні спіднички.
Краї пелюсток оброблені білою мереживною кромкою. Цвіте рясно, створюючи велику квіткову шапку. Оригінатор – D. Harrington.
Ming Dynasty (фіалка Династія Мін)
Сорт-раритет для справжніх цінителів сенполій. У нього стандартна ряболиста розетка і великі мереживні квітки біло-рожевого кольору. Листя велике, яскраве і пухирчасте, з яскравими відблисками по хвилястому краю. Цвіте пишно, утворюючи велику ледве рожеву шапку. Спочатку пелюстки у квіток білі, але з часом вони набувають легкого рожево-бузкового забарвлення. Оригінатор – I. Fredette.
Rebel’s Rose Bud (Ребелс Роуз Бад)
Зарубіжний сорт, невибагливий і напрочуд гарний. У нього великі, ніжно-рожеві квітки. Облямівка махрова, колір фуксії. Листя подовжене, із загостреними кінцями, формує рівну розетку. Зовні листя яскраво-зелене, з біло-рожевою облямівкою. Оригінатор – R. Bann.
Rob’s Antique Rose (Робс Антік Роуз)
Напівмініатюрний сорт із темно-оливковим листям. Краї у них зубчасті, нерівні. З листя сформована рівна і компактна розетка, яку під час цвітіння вінчає ніжно-рожева шапка квітів. Основне забарвлення – рожеве зі сріблястими відтінками.
Ближче до центру квітки з’являються малинові барви. Вони злегка розмиті, ніби намальовані аквареллю. Облямівка – пильно-салатова. По центру – жовті пильовики. Оригінатор – R. Robinson.
Joy’ s Pink Halo (Джойз Пінк Хейлоу)
Це довгоквітучий мініатюрний сорт із квітками, що нагадують за формою дзвіночки. Згодом рожеві квітки повністю розкривають свої пелюстки. Розетка рівна, утворена з темно-зеленого листя. Над нею досить високо підносяться довгі квітконоси рожевого відтінку. На кожному з них розташовано до 9-ти квіток. Оригінатор – D. Hoover.
Mac’s Scorching Sun (фіалка Пекуче сонце)
Це зарубіжний ряболистий сорт, який отримав свою гучну назву за насичено-малинові квітки, подібні до розпаленого сонця. Сорт належить до фіалок напівмініатюрних. Квітки прості та напівмахрові, з непомітною білою облямівкою.
Листя неоднорідно зелене, зубчасте, всередині розетки є золотисті переливи, що роблять розетку схожою за кольором на осінній ліс. Оригінатор – G. McDonald.
Rose Bouquet
У цієї фіалки не тільки дивовижної краси квітки, а й оригінальне листя. Вони строкаті, біло-зелені, стьобані, з мозаїчним візерунком. Квітки невеликі, оксамитові по краю, рожево-лавандові, розташовані на довгих квітконосах. Розетка акуратна, рівна. Під час цвітіння над нею утворюється негуста рожева шапка. Оригінатор – G. T. Smith.
Ness’ Satin Rose (Несс Сатин Роуз)
Повільно зростаючий сорт із ніжно-рожевими, шовковистими квітками. По краю пелюсток є лілово-срібляста облямівка. Розетка темно-зелена, з синьо-білястим відливом. Розетка в діаметрі досягає 20 см. Листя невелике, на довгих черешках. Оригінатор – D. Ness.
Edee’s Rosebud Trail (Едіз Роузбад Трейл)
Ефектна мініатюрна фіалка з строкатим листям і рожево-персиковими квітками. Сорт відрізняється рясним і тривалим цвітінням. Листя середньо-зеленого відтінку із золотистою строкатістю. Оригінатор – P. Harris.
Rose Garden (Роуз Гарден)
Цей напівмініатюрний сорт належить до повільно зростаючих сенполій. У нього компактна розетка із зеленими зубчастими краями. Квітки ніжно-рожеві, що нагадують за формою дзвіночки. Квітконоси довгі й тонкі, які хиляться під вагою квіток. Оригінатор – E. Champion.
Buckeye Colossal (Бакай Колосал)
Через химерні пелюстки і неоднорідне забарвлення ця квітка нагадує прекрасні орхідеї. Забарвлення квіток – рожево-лілове. Пелюстки напівмахрові. По їхніх краях – розсипи червоних і пурпурних іскор. Розмір квіток – 5-6 см. Оригінатор – P. Hancock.
Allegro Pink Pistachio (Аллегро Пінк Пістачіо)
Сенполія з тривалим цвітінням і ефектними квітками зелено-фуксового відтінку. На пелюстках є бронзово-червона хвиляста облямівка. Розмір квіток – 3-4 см у діаметрі. Квітки, залежно від освітлення, можуть бути зеленуватими або рожевими. При сильному освітленні облямівка стає більш насиченою, червоно-коричневою. Оригінатор – J. Stromborg.
Cajun’s Roses Anyone (Каджунс Розес Еніван)
Сенполія з темно-зеленим листям, що має кремово-рожеву окантовку. Форма листя серцеподібна. Квітки невеликі, щільні, рожеві, схожі на порцелянові. На міцних квітконосах сидить по 5-6 бутонів. Розетка невелика, акуратна, досягає в діаметрі 22 см. Оригінатор – B. Thibodeaux.
Як вибрати відповідний сорт
При такому великому виборі сортів закономірно виникає питання – як розібратися в них і придбати відповідні варіанти. Щоб отримати бажане і не розчаруватися, при виборі сенполій рекомендується орієнтуватися на цілу низку критеріїв.
Вибираючи сорт, зверніть увагу на такі моменти:
- Симетрія та особливості розвитку. Якщо для вас важлива краса розетки, подивіться на принцип розподілу листя. Найсиметричніші кущі з листям, розташованим без пробілів, причому листові пластини мають бути більшими, ніж довжина черешків. Щоб просвіти були мінімальними, листя має щільно прилягати одне до одного, перекриваючись як черепиця.
- Колір листя. На тлі темного листя квітки виглядають особливо виграшно і контрастно. Такі сорти виявляються більш витривалими і життєздатними, фіалки зі світлим листям набагато чутливіші і примхливіші.
- Величина квіток і їх кількість. Якщо ви хочете рясно квітучу рослину, вибирайте сорт, у якого одночасно розпускається не менше 10-ти квіток – вони можуть бути набагато ефектнішими, ніж, наприклад, 20 маленьких.
- Тривалість цвітіння. Саме цей критерій недосвідчені квітникарі не беруть до уваги найчастіше, а тим часом, від нього залежить, який час фіалка буде на піку своєї привабливості. Врахуйте, що чим товстіші і м’ясистіші квітки, тим довше вони зберігають свіжість.
- Періодичність цвітіння. Необхідно з’ясувати як цвіте сенполія – постійно або з перервами. Природно, перевага віддається сортам, квітучим якомога рясніше і довше.
- Тип цвітіння. У сенполій квітки можуть розташовуватися букетом або ореолом. Перший являє собою пучок, що тримається на міцних, вертикально стоячих квітконосах. При цвітінні ореолом квітки розташовані кільцем над розеткою, а квітконоси розподілені під деяким кутом.
Фіалки найкраще купувати на виставках. Але тільки не варто робити це з жовтня по грудень. Або купуйте тільки дорослі сенполії, дітки можуть у цей період не прижитися.
Поради щодо догляду за кімнатною квіткою
Сенполії не можна назвати надто примхливими, але для благополучного росту і цвітіння їм необхідно створити сприятливі умови і забезпечити грамотний догляд. Це запобіжить хворобам квітки і дозволить їй цвісти довго і пишно.
Щоб узамбарські фіалки добре росли і цвіли, дотримуйтеся таких рекомендацій:
- Забезпечте фіалки достатнім освітленням, але не залишайте їх там, де падають прямі сонячні промені – вони можуть обпалити листя.
- Не ставте горщики з фіалками на південні вікна або притіняйте їх. Взимку вмикайте штучне освітлення, щоб продовжити світловий день до 12-13 годин.
- Не допускайте підвищення температури вище +25°С і нижче +15°С. Оптимальний діапазон – +20…+22°С. При низьких температурах квітка не тільки відмовиться цвісти, але й не буде рости.
- Використовуйте для вирощування сенполій готові субстрати або готуйте ґрунтосуміш самі. Наприклад, з просіяної садової землі, змішаної з річковим піском. Готову суміш прожарте в духовій шафі. На дно горщиків покладіть керамзит – для дренажу.
- Квітку поливайте регулярно і вкрай акуратно, так вода не потрапляє на листя. Щоб підтримувати вологість ґрунту на належному рівні, додавайте воду в піддон, на якому стоять горщики з квітами. Рекомендована частота поливів – 1-2 рази на тиждень.
Завдяки нескінченній різноманітності рожевих сенполій, кожен любитель кімнатних квітів може підібрати собі сорти, що максимально відповідають його уявленням про красу. Хоч раз познайомившись із цими квітами, ви навряд чи обмежитеся 1-2 сортами – фіалки легко завойовують собі шанувальників і швидко заповнюють життєвий простір на вікнах, стелажах.