Біла фіалка: опис сортів, фото

Білі фіалки мають привабливий вигляд, радують приємним ароматом і здатні прикрасити кімнату та наповнити її гарною атмосферою. Серед численних сортів ви зможете підібрати для себе той, який найбільше привертає увагу. Пропонуємо ознайомитися з найпопулярнішими сортами білих фіалок, їхніми характеристиками та особливостями.

Особливості білих фіалок

Біла сенполія є трав’янистою кімнатною рослиною, що характеризується невеликою висотою, відсутністю центрального стебла і довголіттям. У рослини довгасті, щільні листові пластини, з яких у міру розвитку формується прикоренева розетка.

У білих фіалок листя має темно-зелене, світло-зелене або візерункове забарвлення. Зустрічаються рослини різних форм і забарвлень, з різним періодом цвітіння. Виділяють однотонні білі, облямовані, плямисті та візерункові фіалки. Як правило, їхні бутони формуються навесні і складаються з 5 невеликих пелюсток.

Загальна тривалість цвітіння становить до 10 місяців, якщо забезпечити рослині правильний догляд. Потім на місці бутона формується насіннєва коробочка. Залежно від сорту, розміри куща варіюються в межах від 15 до 40 см.

ТОП найпопулярніших чисто білих сортів

Найпоширенішими серед колекціонерів-початківців і досвідчених квітникарів вважаються білі фіалки, прикрашені красивими облямівками.

Білі перли (А. Щербаков)

Білі перли – фіалка з великими махровими квітами, які нагадують білосніжні “кульки”. У ширині досягають до 6-7 см. Виглядають гармонійно в поєднанні з листям. У фіалки пряма розетка, вкрита зелено-білим строкатим, трохи хвилеподібним листям.

Білі перли

НК-Біла заздрість (Н. Козак)

Сортова сенполія приваблює величезними, повітряними, білосніжними квітами з хвилястими пелюстками і жовтою серцевиною. У фіалки розгалужена розетка, що складається зі світло-зеленого листя.

НК-Біла-заздрість

ЛіК-Біла Колиска (Г. Лазаренко)

Біла Колиска – сорт вітчизняного виробництва. Характеризується дуже великими напівмахровими і махровими квітками округлої конфігурації. Хвилясті пелюстки пофарбовані в білосніжний відтінок. У фіалки рівна розетка, усіяна округлим стьобаним листям зеленого кольору.

ЛіК-Біла Колиска

ЛіК-Білий Ангел (Г. Лазаренко)

Білий ангел відрізняється від інших білих сортів фіалки. У рослини гладкі світлі з блакитним відтінком квіти-зірки. Розетка оформлена круглим листям темно-зеленого кольору.

Білий-ангел

Букет нареченої (К. Морєв)

Букет нареченої – фіалка від відомого селекціонера Костянтина Морева. Являє собою великі білосніжні квітки з хвилястими пелюстками і серцевиною кремового забарвлення. Таке забарвлення робить рослину перловою, ніжною і акуратною. Сорт ідеально підходить для урочистостей.

У фіалки рівна розетка, вкрита стандартним світло-зеленим листям.

Букет-нареченої

РС-Біла магія (Рєпкіна С.)

Фіалка Біла Магія вважається одним із найефектніших махрових сортів, прикрашених акуратною бахромою. Яскраво-білі квітки ідеально поєднуються з листям рослини. У фіалки строката зелена розетка, усіяна листям з білястими прожилками.

РС-Біла-магія

РМ-Білі вітрила (Н. Скорнякова)

Білі вітрила – сорт, що користується попитом у багатьох фіалківників завдяки рясному цвітінню. Рослина вкрита дуже великими простими, напівмахровими і махровими хвилясто-бахромчастими білими квітами-зірками. Пелюстки злегка витягнуті, центр забарвлений у жовтий відтінок.

У фіалки рівна розетка, усипана зеленим листям.

РМ-Білі-вітрила

РМ-Білі айстри (Н. Скорнякова)

Білі айстри – сорт, який по праву отримав свою назву. Фіалка нагадує невеликі айстри, пофарбовані в яскраво-білий колір. Махрові квітки мають зелену облямівку на краях пелюсток. У фіалки рівна, компактна розетка, що складається зі злегка стьобаного зеленого листя.

Фіалка РМ-Білі айстри (РМ-Білі айстри

ЛЕ-Леді в Білому (Е. Лебецька)

Леді в Білому – незвичайний різновид білої фіалки. Славиться величезними, махровими білосніжними квітами-зірками з хвилястими по краях пелюстками. Квітки досягають до 8 см у діаметрі. Розетка компактна, акуратна, вкрита світло-зеленим листям.

Фіалка ЛЕ-Леді в Білому

ЛЕ-Біла камелія (Е. Лебецька)

Біла камелія – фіалка, що характеризується великими напівмахровими і махровими білосніжними зірками-квітами з красивими, вигнутими пелюстками. Сорт славиться постійним і рясним цвітінням. У рослини акуратна розетка, вкрита рівним біло-зеленим листям.

Біла-камелія

Тетянин День (Б. Макуні)

Фіалка Тетянин День від квітникаря Макуні усіяна великими, торочкуватими, сліпуче білими квітками. Пелюстки з хвилястими краями надають рослині оригінальності. У сенполії рівна, компактна розетка, на якій росте невелике, подовжене листя насичено зеленого забарвлення.

Тетянин-День

ЕК-Біла королева (Е. Коршунова)

Біла королева – фіалка, що привертає увагу великими напівмахровими і махровими хвилястими зірками-квітами округлої конфігурації. Квітки досягають 7-7,5 см у діаметрі. Білосніжні пишні листкові квітки виглядають просто приголомшливо.

Розетка компактна, із загостреним світло-зеленим листям.

Фіалка ЕК-Біла королева (LLG/P)

ЕК-Біле сонце пустелі (Е. Коршунова)

Фіалка Біле сонце пустелі славиться білосніжними гладкими квітами великого розміру. Багато квітникарів порівнюють сенполію з польовими квітами. Діаметр квіток досягає до 7-8 см. У пелюсток глибоко-гофрований край.

Розетка компактна, рівна, всіяна листям овальної конфігурації. Листя темно-зеленого забарвлення.

Фіалка ЕК-Біле сонце пустелі

АВ-Ваша світлість (Фіалковод)

Ваша світлость – рясно квітуча фіалка, що характеризується білосніжними квітами-трояндочками з віялоподібними махровими пелюстками і гребінцевим типом цвітіння. Розетка невелика, рівна, складається з численного темно-зеленого листя.

Фіалка АВ-Ваша світлість

АВ-Білий ведмідь (Фіалковод)

Білий ведмідь – фіалка, що характеризується густими махровими квітами, виконаними у вигляді білих кульок. Виглядають неймовірно красиво і є справжньою окрасою інтер’єру. Розетка акуратна, усипана злегка хвилястим, стьобаним листям зеленого забарвлення.

АВ-Білий-ведмідь

Warm Sunshine (LLG/P. Sorano)

Warm Sunshine славиться приємним зовнішнім виглядом і відмінним ароматом. Махрові та напівмахрові квіти-зірки поєднують у собі білосніжний відтінок і лимонно-жовті мазки (їх виразність може бути від ледве помітною до насиченою). Розетка акуратна, компактна, усипана глянцевим темно-зеленим листям, глянцеве темно-зелене листя.

Фіалка Warm Sunshine

Alan’s White Feather (A. Murphy)

Alan’s White Feather – популярний сорт. Квітки-дзвіночки виконані в білосніжному відтінку. Пелюстки з хвилястими краями. Акуратна розетка вкрита світло-зеленим листям.

Фіалка Alan's White Feather

Aly’s Blizzard Bunny (A. Droege)

Aly’s Blizzard Bunny – дуже ніжна рослина, що поєднує в собі білосніжні напівподвійні квіти-зірки і насичено зелене листя. Мініатюрна компактна рослина усіяна листям, що має серцеподібну конфігурацію.

Фіалка Aly's Blizzard Bunny

Білі із зеленою облямівкою

Існують незвичайні фіалки, у яких пелюстки мають салатовий відтінок. Зелені фіалки представлені в нашій іншій статті, а нижче ми зібрали найпопулярніші сорти білих фіалок із зеленою кайомкою.

ЛЕ-Гренландія (Е. Лебецька)

Гренландія – унікальний сорт фіалки, яка прикрашена напівмахровими чашоподібними квітами-зірками із зеленою окантовкою пелюсток. Таке поєднання виглядає чудово. Славиться рясним цвітінням.

ЛЕ-Гренландія

Розетка рівна, вкрита темно-зеленим листям з білою і рожевою облямівкою.

ЛЕ-Біла півонія (Е. Лебецька)

Біла півонія – фіалка, яка отримала свою назву за рахунок схожості з однойменними квітами. Пелюстки великих махрових білих зірок обрамлені зеленою окантовкою. Розетка рівна, ряболиста.

ЛЕ-Білий-піон

РС-Белінда (Рєпкіна С.)

Белінда – великі прості або напівмахрові хвилясті білі квіти, у яких краї пелюсток прикрашені зеленуватою окантовкою. Букет виходить дуже ефектним. Розетка рівна симетрична, що складається зі світло-зеленого вигнутого листя.

Фіалка РС-Белінда

АВ-Цукрова Вата (Фіалковод)

Цукрова Вата – фіалка, яка славиться рясним цвітінням і білосніжними об’ємними, густими, махровими квітками. Зовні нагадує троянду, пелюстки з гофрованими краями, нижні можуть мати салатовий відтінок. Розетка сенполії складається з хвилястого, зубчастого, світло-зеленого листя.

Фіалка АВ-Цукрова Вата

Білі з блакитною/бузковою облямівкою

Не менш популярні серед квітникарів фіалки з блакитною облямівкою. Нижче представлені найбільш затребувані сорти сенполій відповідного забарвлення.

ЛЕ-Білий лебідь (Е. Лебецька)

Білий лебідь – неймовірно красива фіалка з великими квітами, пофарбованими в білий колір. Облямівка пелюсток розмита, і має бузковий колір. Розетка рівна, усипана великим зеленим листям, яке по краях забарвлене в білий колір.

ЛЕ-Білий-лебідь

ЕК-Росіяночка (Е. Коршунова)

Росіяночка – сортова фіалка, що характеризується великими напівмахровими зірками суцвіть. Пелюстки квіток білі з синіми гофрованими краями. У рослини пухка, довга, черешкова розетка. Листя забарвлене в яскраво-зелений відтінок.

Росіяночка

Pat tracey

Pat tracey – популярний сорт із білої палітри фіалок. У даної сенполії великі махрові зірки з акуратною фіолетово-блакитною облямівкою по краю пелюсток (товщина облямівки може бути різною). Розетка компактна, що складається з гладкого листя, забарвленого в зелений відтінок.

Рат-tracy

Iceberg (Sorano)

Iceberg – фіалка з великими, білосніжними напівмахровими або махровими зірками-квітами. Пелюстки по краю забарвлені в блакитний відтінок. Розетка компактна, всіяна хвилястим, гладким листям світло-зеленого забарвлення.

Iceberg

Arctic Frost (S. Sorano)

Arctic Frost – сортова рослина з колекції відомого однойменного селекціонера. Фіалка складається з великих напівмахрових суцвіть, забарвлених у білий відтінок. Пелюстки мають хаотичні розводи синього відтінку. У рослини рівна розетка, листя акуратне, витончене, світло-зеленого кольору.

Фіалка Arctic Frost

Ma’s Arctic Sky (O. Robinson)

Ma’s Arctic Sky – фіалка за типом браток. Білосніжні напівмахрові квітки з ніжно-блакитним гофрованим краєм. Розетка рівна. Рослина приваблює стьобаним, строкатим, біло-зеленим листям.

Mas-Arctic-Sky

Shirl’s Sky (S. Sanders)

Строкатолиста сенполія зарубіжної селекції з групи мініатюрних сортів. У неї оригінальне забарвлення не тільки квіток, а й листя. Пелюстки білі з великими рожево-бузковими плямами, зміщеними до країв. Листя трохи подовжене, блідо-зелене, неяскраве. Сорт схильний до утворення пасинків і не дуже швидко росте, зате вирізняється пишними і частими цвітіннями.

Shirl's-Sky

Білі з рожевою/синьою серединкою

Крім класичних сортів білих фіалок, квітникарі віддають перевагу також різноманітним варіантам. Особливо популярними вважаються рослини, де поєднується білий колір з яскравими контрастними вкрапленнями.

ОС-А-Красне Золото (О. Артьомова)

Сенполія з компактною розеткою і пишними квітками. Це не чисто біла фіалка, на пелюстках присутнє кремово-рожеве напилення в центрі. По краях пелюсток – зеленуватий або жовтуватий кант. Листя темно-смарагдове, виворіт – червонуватий.

ОС-А-Красне Золото

НК-Білий мак (Н. Козак)

Сот “Білий мак” славиться дуже великими махровими квітами-зірками. Пелюстки пофарбовані в білий колір і мають рожеві/бузкові розводи, розташовані в хаотичному порядку або в центрі квітки. Розетка компактна, вкрита білим строкатим листям.

НК-Білий-мак

АВ-Анна Павлова (Фіалковод)

Сенполія Анна Павлова складається з густо-махрових хвилястих зірок з рожевими розмитими тінями на краях пелюсток і в центрі. Виглядає сорт чудово, ніжно й акуратно. Рівна розетка сенполії покрита зубчастим листям, пофарбованим у світло-зелений відтінок.

Фіалка АВ-Анна Павлова

Humako Inches

Humako Inches являє собою гладку білу квітку, у якої присутня фіолетово-блакитна середина. Виглядає неперевершено. Фіалка характеризується суцвіттями, що мають форму великих зірок.

Humako-Inches

У цього сорту невелика розетка, засіяна великим листям ажурної конфігурації. Листя забарвлене у світло-зелений відтінок.

Shiawasee Trail (S. Sanders/R. Brenton)

Shiawasee Trail – фіалка, що цвіте невеликими зірочками. Пелюстки забарвлені в біло-блакитний відтінок у хаотичному порядку: квітки можуть бути як білими з легкою блакитною серединкою, так і синіми з білими розводами. Це компактна рослина з невеликою розеткою, на якій присутнє м’яке листя, забарвлене в темно-зелений колір.

Фіалка Shiawasee Trail

ЕК-Білий мустанг (Е. Коршунова)

Білий мустанг – фіалка, яка має екзотичний вигляд. Віялоподібна оксамитова біла квітка з блакитним вкрапленням у центрі. Фіалка привертає увагу своїм незвичайним забарвленням. Розетка сенполії вкрита темно-зеленим листям. Таке поєднання надає ніжності рослині.

Білий-мустанг

ЕК-Сніжне мереживо (Е. Коршунова)

Сніжне мереживо характеризується величезними махровими торочкувато-хвилястими білосніжними квітами-зірками. У центрі присутнє блакитно-бузкове “підсвічування”, а краї пелюсток мають зеленувату облямівку. На сильних квітконосах росте рясний букет.

Сніжне-мереживо

У фіалки міцна, рівна розетка, що складається з простого зеленого листя.

АВ-Кіліманджаро (Фіалковод)

АВ-Кіліманджаро – сенполія з великими махровими квітками, що складаються з хвилеподібних пелюсток. У поєднанні вони створюють віялову композицію. Поєднання білого відтінку з фіолетовим кольором робить квітку неперевершеною.

АВ-Кіліманджаро

У фіалки невелика розетка, що складається із зубчастого, стьобаного листя світло-зеленого відтінку.

АВ-Кружевний бузок (Фіалковод)

Мереживний бузок – фіалка, що характеризується великим розміром. Рослина забарвлена в білий колір, а в середині присутні світлі бузкові вкраплення. Хвилясті пелюстки обрамлені світло-зеленою облямівкою. Фіалка з невеликою розеткою всіяна зубчастим стьобаним листям.

АВ-Кружевний-бузок

АВ-Ромео (Фіалковод)

АВ-Ромео – фіалка з білосніжно-махровими пелюстками і бузковими розводами по пелюстках. Суцвіття виконані у вигляді великих трояндочок. У сенполії акуратна розетка зі злегка хвилястим листям світло-зеленого відтінку.

АВ-Ромео

Як вибрати білу фіалку

Найкраще вирушати за покупкою сенполій у спеціалізовані магазини або купувати товар у фіалководів. Нерідко недобросовісні продавці виставляють на продаж підроблені види, які не мають сортової цінності.

Щоб не зіткнутися з проблемами, звертайте увагу на такі нюанси:

  • Забарвлення листових пластин. У фіалки листя має бути рівномірним або мати відповідний візерунок. Якщо присутні сторонні плями або смуги, це свідчить про захворювання.
  • Щільність розетки. Якщо середина рослини туга, а живці та листя щільно прилягають одне до одного, насторожіться, це може бути ознакою хвороби. Краще вибирайте інший екземпляр.
  • Стан живців. Огляньте рослину. Якщо основа листя витягнута, значить, квітка була вирощена зі слабкого посадкового матеріалу, при цьому їй бракувало сонячного освітлення. Відмовтеся від покупки.

Найкраще вирушати за покупкою фіалки навесні, оскільки рослину потрібно буде пересадити. Проводити процедуру влітку або взимку вкрай небажано, тому що кореневій системі буде складніше звикнути до нових умов.

Поради з догляду за білою фіалкою

Прийнято вважати, що фіалка – вимоглива кімнатна рослина. Сенполії з білосніжним забарвленням не стали винятком. Тому забезпечте квітці відповідні умови і правильний догляд.

Дотримуйтесь основних правил:

  • Ґрунт. Купуйте спеціальну землю для фіалок або ж приготуйте ґрунтосуміш для квітки самостійно. У ґрунті має бути присутня садова земля і річковий пісок у рівному співвідношенні.
  • Горщик. Ширина горщика для фіалки повинна приблизно відповідати її висоті. Вибирайте ємність з горловиною в кілька разів меншою, ніж розміри розетки рослини.
  • Дренажний шар. Якщо перестаратися з поливом, корінці фіалки можуть загнити, тому при посадці сенполії подбайте про дренаж: викладіть товстий шар керамзиту або іншого відповідного матеріалу.
  • Освітлення. Фіалкам дуже важливе сонячне світло, проте нерідко прямі промені можуть стати причиною опіків листя. Краще поставте горщик із квіткою в затінене місце, а взимку забезпечте їй додаткове освітлення.
  • Температурні умови. Для вирощування білої фіалки температура має становити +20-22 градуси. Квітка негативно реагує на різку зміну температури в приміщенні, що загрожує загибеллю.
  • Полив. Фіалки вважаються примхливими квітами, адже для них небезпечний і недолік, і надлишок рідини. Поливайте рослину 2 рази на 7 днів. Використовуйте теплу відстояну воду.
  • Добрива. Догляд за рослиною передбачає своєчасне підживлення сенполії. Рослині потрібні амінокислоти, вітаміни та мікроелементи. Вносьте добрива двічі за сім діб. Після пересаджування протягом 30 днів підгодовувати фіалку не можна.
  • Обрізка. Незважаючи на те, що фіалка вважається мініатюрною квіткою, їй потрібна періодична обрізка, щоб виглядати привабливо і мати триярусну форму. Також процедура необхідна для видалення нижнього пожовклого листя. Виконуйте обрізку за старим листям, залишаючи тільки серединну молоду розетку. Якщо рослина сильно обросла пасинками, виріжте або висмикніть їх, щоб звільнити основу.

Серед фіалок особливою популярністю користуються білі сорти. Такі квіти мають оригінальний і дивовижний вигляд, вони можуть прикрасити інтер’єр і стати доповненням святкового торжества. Білі фіалки різноманітні своїми захоплюючими колірними гамами.