Вирівняти стелю своїми руками? Цілком реально, та ще й фінішна обробка, причому порівняно недорого. Прочитайте, як це можна зробити!
При нашому рівні життя не завжди є можливість запросити професіоналів і зробити ремонт, просто заплативши гроші. А ремонт, рідко, але все ж буває необхідним, тому і виникають питання, пов’язані з витратами на матеріали і роботи.
Добре, що наші люди звикли працювати головою і руками, а у багатьох в цілості й схоронності дідусів інструмент, доповнений особистими покупками найнеобхіднішого. Примітно, що часто цього цілком достатньо, щоб провести багато ремонтних робіт, наприклад – вирівнювання стелі, своїми руками і з мінімальними витратами.
Розглянемо, як можна просто і недорого вирівняти стелю своїми руками, а також, скільки приблизно буде коштувати та чи інша фінішна обробка стелі.
Як вибрати спосіб вирівнювання та оздоблення стелі
Є кілька головних критеріїв, кожен з яких істотно впливає на вибір. Тому рішення не варто приймати занадто поспішно, керуючись однією лише ціною, так як переробки і нові ремонти не тільки знову зажадають капіталовкладень, але сил і часу, не кажучи вже про зіпсований надовго настрої. Тому варто звернути пильну увагу на наступне:
- Тип самого приміщення і параметри експлуатації, такі як вологість, перепади температур, падіння сонячних променів, кутова чи приміщення та інші, згодом впливають на обробку.
- Розміри приміщення і його функціональність (спальня, дитяча, залу, кухня, туалет або …), що також вплине на вибір матеріалу, кольору і стилю.
- Наявність або відсутність різних комунікацій (вода, газ, електрика) і потреба в їх маскування з одного боку, і доступності – з іншого.
- Чи виникне в майбутньому необхідність в розбирання та збирання стелі і деякі інші, менш значущі чинники.
У список навмисно не включена кінцева вартість, яка хоча і не менш важлива, проте не повинна бути вирішальним фактором, особливо якщо обробка стелі своїми руками робиться надовго, так як в такому випадку ціна може окупатися за рахунок краси або довговічності. До того ж, економлячи на зарплаті робочих можна трохи більше виділити на естетику і якість.
Способи вирівнювання і обробки стелі, переваги і недоліки з урахуванням вартості
Найчастіше такий «косметики» піддаються кухні, коридори, туалети, передпокої та інші невеликі приміщення, хоча подібний підхід може бути застосований і до спалень, залам і інших кімнатах. Нижче наводяться розрахунки для невеликих приміщень площею 15 м кв., Але якщо застосувати калькулятор, то без особливих зусиль можна буде підрахувати витрати для будь-якого іншого приміщення з великою точністю. Отже, приступимо!
1. Звичайна, традиційна побілка. Так, виглядає грубувато, але в гаражі або навіть в житловому приміщенні підтримає стиль «Ретро». Всього за день-два, і витративши близько 20-30 у.о., можна закінчити всі роботи. Може знадобитися підготовка стель, але без особливого фанатизму, та й все без винятку роботи можна зробити самому, що робить побілку найдешевшим методом обробки стелі.
2. Фарбування. Разом з підготовчими роботами, що включають видалення старої обробки, вирівнювання поверхні і ґрунтовку, такий спосіб займає від 3 до 7 днів і може «потягнути» на 150-250 у.о. також слід врахувати основні плюси і мінуси.
переваги:
- Найширший вибір будь-яких кольорів і їх відтінків, можливість вибрати матову або глянсову фарбу.
- Інструменти для фарбування прості й недорогі.
- Роботи робляться своїми силами, тому не вимагають виплат.
недоліки:
- Цей вид обробки зажадає періодичний догляд, а згодом і підфарбовування.
- Помилки при фарбуванні призводять до розтріскування покриття.
- Фарбування залишається влагопроницаемой в більшості випадків.
3. Гіпсокартон, як ще одна можливість вирівняти стелю самостійно. Витративши 5-6 днів на підготовку і установку профілю і листів гіпсокартону і приблизно 400 умовних доларів і зашпаклювати поверхню можна отримати ідеально рівну стелю, підготовлений до фінішної обробки.
переваги:
- На фініші можна забарвити або наклеїти шпалери, за бажанням.
- ГКЛ дозволяє створювати багаторівневі і фігурні стелі з різними декоративними і основними підсвічуваннями.
недоліки:
- Під час робіт потрібно вивозити сміття.
- Цей вид обробки також потребує періодичного догляду та підфарбовування.
- Фарбування залишається влагопроницаемой в більшості випадків.
4. Рейковий стеля. Ця краса встановлюється навіть своїми руками за 1 день, але буде коштувати до 500 у.е.
переваги:
- Встановлюється швидко і практично без бруду.
- Догляд простий – вологе протирання.
- При якісної установці не просідає.
- Дуже ефектно виглядає.
недоліки:
- Не підходить для вологих приміщень: ванної, кухні та подібних.
- Висока вартість навіть при скромних запитах за матеріалами.
- Встановлюється тільки в один рівень.
5. Плитка з листового полістиролу. Самостійно клеїться дуже швидко – один-два дня, вартість матеріалів і робіт – до 70 у.о. Інструменти прості – олівець, лінійка та гострий ніж.
переваги:
- Вологостійкий, підходить для будь-яких приміщень.
- Кольори і фактури – в широкому асортименті.
- Легко приховує дрібні нерівності і шорсткості стелі.
недоліки:
- Можна нанести пошкодження навіть невеликим ударом (хоча легко і замінити один елемент).
- Неможливо уникнути видимих швів.
- Не може приховати комунікації.
6. Натяжні стелі. (Фото 6). Монтаж або своїми руками, або «під ключ» за 3-4 години, але при ціні до 300 у.е.
переваги:
- Вологостійкий, утримає до 100 л води на м кв., І підходить для будь-яких типів приміщень.
- Кольори і фактури – в широкому асортименті, аж до фото на поверхні.
- Дозволяє створювати багаторівневі і фігурні стелі з різними декоративними і основними підсвічуваннями.
- Не деформується з часом і не вимагає догляду.
- Технології дозволять встановити навіть безшовне полотно.
недоліки:
- Натяжні стелі «не люблять» грубих впливів гострими предметами.
підсумки
Вирівнювання стелі, як і його обробка своїми руками, – доступне і задовольняє заняття, що вимагає порівняно невеликих витрат, особливо якщо є досвідчений помічник. А результат часто перевершує очікування, довго радуючи свого власника чистотою і затишком.