У сучасному інтер’єрі дуже ефектно виглядає цегляна стіна. Звичайно, зводити її, використовуючи натуральний матеріал і класичний спосіб кладки – дуже витратна за часом і фінансів захід. Тому набагато простіше зробити імітацію. Це під силу і новачкові, який може обійтися без допомоги фахівців. Є прості та ефективні способи зробити імітацію цегляної стіни своїми руками.
Розпилювання цегли
Можна виготовити плитку, яка буде складатися з цегляних пластів, товщиною не менше 1 см. Цей метод має як позитивні, так і негативні моменти.
До перших належить природний і привабливий зовнішній вигляд, відсутність необхідності в додатковому фарбуванні і обробці матеріалу. Така стіна буде максимально нагадувати звичайну цегляну кладку. Причому створювати її можна як усередині приміщення, так і зовні.
До числа негативних сторін можна віднести необхідність використання професійного обладнання, зокрема, циркулярної пилки, а також цегли найвищої якості (а він є досить дорогим). Крім того, розпилювання цього матеріалу – досить складний захід.
Робота виконується в кілька етапів:
- На цегла наносять розмітку.
- Проводять розпилювання матеріалу згідно з наявними матюками.
- Стіну обробляють ґрунтовкою, після чого наносять на невелику ділянку поверхні будівельний розчин, на який і кладуть цеглу.
Малювання цегли
Якщо проводити важкі роботи немає можливості, але у людини є талант до живопису, можна намалювати цегляну стіну. Звичайно, даний варіант буде виглядати не дуже природно, але дуже естетично і оригінально.
Для роботи необхідно підготувати наступні інструменти і матеріали:
- грунтовки;
- біла напівпрозора акрилова фарба;
- текстурная фарба цегельного відтінку;
- жовта фарба;
- кисті;
- малярський скотч;
- Зубна щітка;
- Губка для миття посуду.
Виконують наступний алгоритм дій:
- Поверхня обробляють ґрунтовкою.
- Малярський скотч наклеюють для захисту ділянок, які не повинні бути забруднені фарбою.
- Коли грунтовка повністю висохне, на стіну білою фарбою і пензлем наносять розмітку, яка повинна нагадувати цегляну кладку, тобто малюють прямокутники з розмірами і формою цегли.
- Ці елементи фарбують за допомогою губки, просто прикладаючи її до стіни. Виходить фактурний малюнок, що нагадує пористу поверхню цегли.
- Коли цей шар висохне, беруть зубну щітку, умочують її в жовту фарбу, проводять пальцем по щетинкам, розбризкуючи склад на стіну, щоб надати намальованому цеглі текстуру і більш природний вигляд.
Перевагою даного методу є доступність використовуваних матеріалів. До числа недоліків можна віднести те, що для виконання робіт потрібні певні художні навички.
Цегла з пінопласту
Для імітації цегельної кладки можна використовувати шматочки пінопласту, з яких створюють окремі цеглини. Їх потім розташовують в особливій послідовності так, щоб вийшла імітація.
Для роботи необхідно підготувати наступні інструменти і матеріали:
- грунтовки;
- фарба, колір якої нагадує відтінок будівельного розчину;
- шматок пінопласту;
- олівець і лінійка для розмітки;
- канцелярський гострий ніж;
- клейовий пістолет;
- фарби цегельного відтінку.
Послідовність виконання робіт включає в себе наступні етапи:
- Зі стіни, яку планується обробити під цеглу, видаляють старе покриття.
- Обробляють поверхню ґрунтовкою, чекають її повного висихання.
- Стіну забарвлюють фарбою кольору будівельного розчину.
- На шматку пінопласту олівцем малюють рівні прямокутники (для цього зручно використовувати лінійку).
- Відповідно до нанесеним малюнком вирізують з пінопласту окремі елементи – цеглу.
- На них з виворітного боку рівномірно розподіляють клей, після чого щільно притискають їх до стіни так, щоб склад схопився.
- Кожен пінопластовий прямокутник фарбують фарбою, що нагадує природний відтінок.
Створення цегли з будівельного розчину
Цей метод дозволяє створити імітацію, яка буде сильно нагадувати справжню цегляну кладку. Для роботи необхідно заздалегідь підготувати наступні інструменти і матеріали:
- грунтовка;
- будівельний розчин і вода для його розведення;
- клей ПВА;
- шпатель;
- тонкий скотч;
- фарба біло-сірого відтінку;
- малярський валик.
Процес роботи включає в себе наступні етапи:
- Стіну гарантують, а потім, дочекавшись поки цей шар висохне, фарбують в сіро-білий колір.
- На поверхню приклеюють скотч таким чином, щоб вийшли прямокутники в формі цегли. Ділянки, закриті скотчем, будуть швами між ними.
- Розводять будівельний розчин в пропорціях, зазначених на упаковці, додають в нього трохи клею ПВА, щоб забезпечити краще зчеплення з поверхнею.
- Наносять суміш на стіну і, поки маса не висохла, обережно видаляють скотч, після чого ретельно просушують поверхня.
При необхідності поверхню можна пофарбувати, але цей етап нерідко пропускають, так як стіна і без цього виглядає досить природно.
Відео: Цегляна кладка з гіпсової штукатурки
Залежно від наявних матеріалів і можливостей можна вибрати той чи інший спосіб створення імітації цегельної кладки на стіні. Кожен з них по-своєму гарний і дозволяє домогтися вражаючого результату. Така поверхня стане справжньою окрасою, родзинкою будь-якого інтер’єру.