Кожна людина мріє бачити свій будинок комфортним і затишним. Але часом недолік знань про мистецтво дизайну призводить до того, що кімнати перетворюються в склад предметів декору і меблів. Тому варто звернути увагу на список характерних помилок при створенні власного інтер’єру.
Поширені помилки при декоруванні маленьких кімнат – Фото
Характерні помилки при облаштуванні
- Бездумне проходження модним течіям;
- Надлишок предметів меблів;
- Одноманітна колірна гамма;
- неправильне декорування;
- непродумане освітлення;
Бездумне проходження модним течіям
Використання деяких дизайнерських рекомендацій для маленької спальні – Фото
Прагнення деякий любителів всього самого модного скопіювати інтер’єр з журнальної картинки у себе вдома призводять до несподіваних казусів. Адже зміни в моді відбуваються досить швидко, і актуальний сьогодні стиль може піти в минуле вже завтра. Тоді неминучі нові витрати на чергову модну переробку квартири.
Для того щоб інтер’єр завжди виглядав сучасним і цікавим, досить використовувати деякі ідеї модних дизайнерів, а не повністю дотримуватися їх.
Надлишок предметів меблів
Розташування меблів у маленькій кімнаті – Фото
Основним недоліком в розстановці меблів є її нагромадження, коли в одну кімнату намагаються «впихнути» побільше шаф, диванів і крісел. Це часто трапляється при зміні житла, коли вже наявний комплект меблів намагаються розмістити на новій житлоплощі. Тому добре було б заздалегідь визначитися з планом розстановки своїх меблів, вибрати відповідну для кожної кімнати.
Деякі намагаються розташувати її уздовж стін, але це актуально тільки для маленького приміщення. У просторій кімнаті таке розташування меблів занадто спрощує обстановку і не створює затишної атмосфери.
Спеціально для вас ми повністю описали процес розстановки меблів в маленькій кімнаті.
Дізнайтеся як розставити меблі в вітальні, основні принципи і пріоритети розстановки.
Одноманітна колірна гамма
У монотонної кімнаті намагайтеся зробити невеликі кольорові акценти – Фото
Використання одного кольору при оформленні стін, підборі оббивки для меблів і тканини для штор призведе до того, що кімната втратить свою індивідуальність і смутну одноманітність може зіпсувати враження від гарної обробки штор або гармонійно розставленої меблів.
Кілька контрастних акцентів здатні оживити навіть лаконічний інтер’єр, наприклад, в стилі мінімалізму.
Неправильне декорування
Декорування маленьких віталень в різних стилях – Фото
Для додання обстановці індивідуальності її зазвичай прикрашають різними декоративними дрібницями. Але коли всяких картин, ваз, сувенірів, колекцій кришталю, статуеток та інших предметів декору збирається в одній кімнаті в необмеженій кількості, приміщенню надається стиль «дорого-багато».
Щоб будинок не перетворився в музей «нажитого непосильною працею» багатства, варто продумати гармонійне розташування кожного предмета в просторі кімнати.
Зверніть увагу на 3 сучасних дизайну спалень, виконаних в різних стилях.
Спальні оброблені сучасними матеріалами, комбінованими шпалерами.
Непродумане освітлення
Багаторівневе освітлення в маленькій вітальні – Фото
Як в маленькому, так і в просторому приміщенні не варто робити акцент на центральному освітленні.
Світло від однієї люстри може бути недостатньо або, навпаки, в надлишку. Але в цьому випадку він буде тільки дратувати очі і не зможе вирішити проблему освітлення окремих частин кімнати.
Грамотний розподіл джерел світла (точкових світильників, торшерів, бра) дозволить створити в будинку затишну атмосферу і значно заощадити електроенергію.