Зелений красень замиокулькас в домашніх умовах добре росте тільки при уважному ставленні до себе. Його потрібно любити, вибирати для нього найкраще місце в будинку, милуватися його красою. Тільки в таких умовах він зберігає красу, приносить в будинок багатство і щастя, і іноді цвіте.
З ним пов’язано кілька прикмет.
Наприклад, що квітка не можна купувати самому собі. Так він не буде приносити прибуток. Доларове дерево (це друга назва рослини) повинні подарувати з хорошими побажаннями.
Ще один підходящий варіант – вкрасти відросток. Кажуть, що за подароване рослина потрібно обов’язково розплатитися дрібницею. Люди вірять в те, що поки замиокулькас зеленіє і гарнішає, він привертає в будинок гроші. Але якщо листочки почали жовтіти, чорніти або чахнути – багатство почне витікати. Щоб ваш улюбленець довго радував своєю красою і здоров’ям, забезпечте йому максимальний догляд.
Замиокулькас: догляд в домашніх умовах
Замиокулькас, догляд за яким не займає багато часу, вимагає від вас дотримання кількох правил.
- Потрібно підібрати для квітки добре освітлене місце з розсіяним світлом. Занадто активні промені сонця порушать зовнішні покриви листя, вони отримають опіки і захворіють. Не варто допускати цього;
Порада: для швидкого розвитку замиокулькас в домашніх умовах вимагає 10-ти годинного освітлення. Тому в зимовий час для продовження світлового дня розташуйте над рослиною лампу денного світла.
- Має бути дотримана температурний режим: Взимку в межах 15 – 18 градусів, влітку до 29 градусів;
- Замиокулькас не потребує надмірної вологості. Його не потрібно обприскувати. Досить буде мити листочки під теплою водою не частіше ніж один раз на місяць;
- Найважливіше правило – полив заміокулькаса в домашніх умовах. Грунт можна перезволожувати, так це загрожує появою кореневої гнилі та пожовтінням листя;
Рекомендація: між поливами грунт рослини краще трохи підсушити. У зимовий період рослина не поливають до повного висихання грунту. Для поливу рекомендується використовувати теплу воду.
- Час від часу квітка необхідно удобрювати. Цю процедуру проводять в період зростання тільки для здорового рослини. Нещодавно пересаженное або хворе рослина удобрювати не можна. Для підгодівлі використовують мінеральні та органічні сполуки по черзі;
Порада: використовуйте рідкі добрива, які розводять у воді, і підливайте їх в грунт не частіше ніж один раз на місяць.
- пересадка заміокулькаса в домашніх умовах можливо тільки в відповідний грунт з кислотністю не вище рН 6. Використовуйте суміш для сукулентів;
Як часто потрібно пересаджувати рослину замиокулькас?
Доларове дерево росте повільно, при цьому його загальна тривалість життя близько 10 років. За цей період його пересаджують один або два рази. Перший раз замиокулькас в домашніх умовах пересаджують після покупки. Його акуратно витягують з транспортувального горщика. Очищають від торфу, оглядають кореневу систему. Коріння повинні бути твердими і світлими. Підгнилі або підсохлі ділянки кореня обрізають і присипають деревним вугіллям. Для посадки підбирають горщик на 2 см більше в діаметрі, ніж попередній. На дно кладуть шар дренажу (підійде керамзит), його присипають грунтом. На грунт ставлять квітка, присипають його доверху грунтом і притискають. Після пересадки потрібно полив. Після пережитого стресу, заміокулькас догляд потребує особливий. Його ставлять в півтінь і не поливають, поки грунт НЕ підсохне зверху на 2 – 3 см.
До чого цвіте доларове дерево?
Якщо ви створили для рослини все підходящі умови, він може зацвісти. Але для цього він повинен накопичити в Конєва Бульба достатньо поживних речовин. Найімовірніше, що сприятливий період для цвітіння – весна. Це означає, що в з кінця лютого до початку цвітіння, дерево потрібно удобрювати. Тоді в рослину зможе зробити запас мікроелементів, необхідних для закладки бутонів. Щоб дізнатися, як цвіте заміокулькас в домашніх умовах, подивіться фотографії.
Це цікаво знати. Згідно існуючим в народі прикметами, заміокулькас – це квітка безшлюбності. Але якщо він зацвітає, значить приносить жінці щастя. Кожна трактує його по-своєму. Але щастям можна вважати і можливість милуватися квітучим дивом.
Розмноження заміокулькаса в домашніх умовах
Хороший догляд за заміокулькаса зажадає від власника знань про розмноженні рослини. Таку процедуру проводять в декількох випадках:
- рослина застаріло, і його потрібно оновити;;
- ви хочете отримати більшу кількість доларових дерев;;
- найскладніший випадок – це коли потрібно терміново рятувати хворий екземпляр;
Як розмножується замиокулькас в домашніх умовах? Двома способами: вегетативно або діленням куща. Який би спосіб ви не вибрали, пам’ятайте, всі частини рослини можуть викликати алергію, тому що його сік сам по собі отруйний.
Порада: розмножувати або пересаджувати квітка краще в рукавичках.
Щоб розмножити квітка живцюванням (Вегетативно) буде потрібно шматок стебла, зрізаний гострим ножем. На стеблі залишають пару листочків, зрізи підсушують. Укорінюють держак в вермикуліті під пакетом або в теплиці. Ще більш простий спосіб – розділити кущ при пересадці на більш дрібні частини. Маленькі кущики швидко приживаються, і ви відразу отримуєте кілька молодих екземплярів.
Вирощування прибуткового дерева приносить радість. Зелений красень прикрашає інтер’єр, з ним люблять бути сусідами багато квітів. Квітка замиокулькас, догляд в домашніх умовах за яким правильний, приверне в будинок долари і щастя. Головне, в це треба вірити.