Червона фіалка: опис, фото, характерні ознаки сортів

Червоні фіалки (сенполії) виглядають доволі незвично поруч із сортами фіолетових, бузкових або білих відтінків. Селекціонери з різних країн вивели десятки сортів, що відрізняються розміром квіток, їх формою, відтінком, тривалістю цвітіння та іншими якостями.

Особливості червоних фіалок

Жодного відношення червоні фіалки до сімейства Фіалкових не мають. Сенполію або узамбарську фіалку називають “фіалкою” виключно за поширеною звичкою – просто так звикли називати цю квітку в народі. На ділі ж сенполія належить до сімейства Генсерієвих.

За допомогою декількох горщиків із сенполіями червоного кольору можна легко вдихнути яскраві та свіжі фарби в найпохмуріший інтер’єр. Розставивши “червоні акценти” на полицях та інших відповідних поверхнях, ви наповните атмосферу затишком і гармонією.

Найкрасивіші і незвичайні сорти

Червоних сортів фіалок, порівняно з фіолетовими і бузковими сенполіями, виведено порівняно небагато. З цієї причини до групи червоноквіткових сортів відносять також фіалки коралових і бордових відтінків. Всього налічується понад 1500 сортів червоних квіток. Нижче представлені найпопулярніші, з короткими описами і фото.

Оскільки число сортів сенполій постійно зростає і обчислюється вже багатьма сотнями, до їхніх назв доповнюють інформативні приставки у вигляді великих літер. Найчастіше, вони є ініціалами селекціонера, наприклад, ЕК – Олена Коршунова.

ЛЕ-Літо червоне

Сорт з великими розетками і подовженим насичено-зеленим листям. У нього великі квітки (діаметром 7 см), темно-червоні або бордові. Краї пелюсток оброблені білою хвилястою облямівкою. Сорт відрізняється рясним цвітінням, а колір пелюсток залежить від світла і температури. Автор: Е. Лебецька.

ЛЕ-Літо червоне

ЛЕ-Рубін Монголов

Сенполія з рубіновими квітками, великими, бархатистими на дотик. По краях – гофровані. Якщо забезпечити культурі правильне освітлення, її квітки ефектно переливаються, а по центру кожного бутона проявиться темна пляма. У цієї фіалки немає традиційної “шапки”, одночасно цвіте 3-5 квіток. Зате цвітіння триває безперервно протягом півроку.

Листя темно-зелене, глянцеве. Розетка акуратна, ефектна. Квітка потребує хорошого освітлення. Якщо він стояв у півтіні, забороняється різко виносити його на сонце – можуть з’явитися опіки. Автор: Е. Лебецька.

ЛЕ-Рубін-Монголов

ЛЕ-Поліна Віардо

Сорт з великою розеткою і строкатим листям, яке трохи загинається донизу. Квітки махрові з білою гофрованою окантовкою. Великого скупчення бутонів цей сорт не формує, зате на розетках дуже ефектно виглядають великі бордові квітки.

Сорт відрізняється повільним цвітінням і не зацвітає, доки його розетка не набере досить великих розмірів. Розмножується сорт дітками, старим і молодим листям цю квітку не розводять. Автор: Е. Лебецька.

ЛЕ-Поліна-Віардо

ЛЕ-Бетельгейзе

У цього сорту великі, вишнево-червоні або винні квітки зірчастої форми, за що він і названий на честь зірки із сузір’я Оріона. Пелюстки махрові, розетка стандартна, висотою 30-35 см. Листя темно-зелене, помірно загущене, темно-зелене.

ЛЕ-Бетельгейзе

Ефектні квітки з хвилястими краями здаються невагомими, за рахунок своїх “рюшів”. Коли вони розпускаються повністю, показується яскраво-жовта серединка. Автор: Е. Лебецька.

ЛЕ-Марс

Сорт з дуже великими напівмахровими напівзірчастими квітками. У них ефектні мереживні оборки, по краю – біла облямівка. Цвітіння практично постійне, квітконоси міцні, розетка рівна, стандартного розміру. Автор: Е. Лебецька.

ЛЕ-Марс

ЛЕ-Корсика

Ефектна сенполія з напівмахровими і махровими квітками зірчастої форми. Пелюстки хвилясті, з білими крученими краями. Пелюстки мають щільну структуру і довго не в’януть. Листя середньо-зелене, рівне. Автор: Е. Лебецька.

ЛЕ-Корсика

ЛЕ-Іспанський Танець

Сорт із червоними квітками, махровими і напівмахровими, облямованими по краях тонкою білуватою облямівкою. Квітки схильні до вигорання і поступової втрати кольору – приблизно через тиждень після початку цвітіння. Листя зелене, стандартне, розетка рівна і компактна, розетка рівна і компактна. Автор: Е. Лебецька.

ЛЕ-Іспанський-Танець

ЛЕ-Маджента

Сорт із дуже яскравими квітками та ефектним цвітінням. У нього яскраві червоно-бордові квітки, пишні, махрові. Край пелюсток оброблений білою облямівкою. Листя трохи загострене. Розетка стандартна. Сорт швидко росте і рано вступає в цвітіння. При нестачі світла квітконоси витягуються і падають на листя. Автор: Е. Лебецька.

ЛЕ-Маджента

ЛЕ-Збиті вершки

Про цей сорт мріють багато любителів і колекціонерів сенполій. У нього акуратна розетка, сформована зі світло-зеленого листя, трохи загнутих по краю. Розетка в діаметрі досягає 17 см. Цікава особливість – червоний виворіт листя.

Сорт наділений дуже великими квітками (до 6 см у діаметрі). Вони махрові, розкішні, на вигляд – як збитий крем або вершки. Колір неоднорідний – пелюстки забарвлені в білі та малинові відтінки. На інтенсивність останнього впливають різні чинники – температура, освітлення, пора року.

ЛЕ-Взбиті-вершки

ЕК-Бій биків

У цієї фіалки дуже великі квіти – до 8 см у діаметрі. Розетки щільні, можуть виростати до рекордних 30 см. Квітки можуть мати різні відтінки червоного – від червоного до рубінового. Цвітіння тривале, але рослині потрібні підживлення, хороше освітлення, регулярне видалення листя, розташованого внизу розетки. Автор: Е. Коршунова.

ЕК-Бой-биків

ЕК-Красний оксамит

Діаметр квіток у цієї сенполії досягає 6-7 см. Забарвлення – рубінове. Вони махрові або напівмахрові, ефектні. Квітконоси формуються в середині розетки. Листя насичено-зелене, округле, рівномірно забарвлене, округле. При нестачі освітлення спостерігається витягування квітконосів, що зменшує привабливість квітки.

Червоний-оксамит

ЕК-Сади Семіраміди

Сорт з великими махровими квітками і витягнутими квітконосами. Забарвлення пелюсток – червоно-коралове. Квітки злегка звисають, і через це схожі на помпони. Цвіте сорт каскадами, через що й отримав свою назву.

ЕК-Сади-Семіраміди

Розетка широка, а листя невелике, на подовжених живцях. Квітка рекомендується для кашпо. Цьому сорту потрібен простір, регулярне омолодження і видалення бічних пагонів. Автор: Е. Коршунова.

ЕК-Красне Перо

Компактна сенполія з великими напівмахровими квітками. Пелюстки насичено-червоні, з малиновим відтінком, хвилясті, з білою окантовкою. Квітка дуже гарно виглядає в букетах, у неї ефектні не тільки квітки, а й яскраво-зелене листя. Автор: Е. Коршунова.

ЕК-Красне-Перо

ЕК-Петр Перший

У цієї фіалки величезні махрові квітки шарлахово-червоного відтінку. Сорт-строкатолисник має розетку з листя чорно-зеленого кольору. Забарвлення вивороту – золотисто-бежеве. У середині розетки листя забарвлене в золотисто-пісочно-рожеві тони. Цвітіння рясне. Автор: Е. Коршунова.

ЕК-Петр-Перший

ЕК-Казковий Ірис

Сорт із величезними махровими квітками червоно-пурпурового забарвлення. По краях – зеленувата бахрома. Напіврозпустившись, квітки схожі на іриси, у зв’язку з чим ця сенполія і отримала свою назву. Листя зелене, хвилясте. Автор: Е. Коршунова.

ЕК-Казковий-Ірис

ЕК-Красуня Москви

Фіалка з дуже великими махровими квітками темно-червоного кольору. Пелюстки хвилясті, по краю є світла облямівка. Розетка компактна, малахітово-зеленого кольору. Цвіте рясно і пишно.

ЕК-Красуня-Москви

ЕК-Магія Вулкана

Ця фіалка цінна своїми величезними темно-вишневими квітками з пурпуровими нотками. У діаметрі вони досягають 7 см. Розетка складається з темно-зеленого листя. У них стандартна форма, але є широкі малинові краї. Виглядає цей малиново-рожевий ряболисник вкрай ефектно.

ЕК-Магія-Вулкана

ЕК-Гладіатор

Невибагливий сорт з великими, темно-червоними квітками напівмахрового типу. Форма – зірчаста. Листя звичайне, темно-зеленого кольору. Розетка компактна, стандартних розмірів.

ЕК-Гладіатор

АВ-Танго

Особливість сорту – незвичайний, яскраво-свікольний відтінок квіток. У нього великі квітки з махровими пелюстками. Квітконоси міцні та великі, впевнено витримують вагу квіток. Листя насичено-зелене.

АВ-Танго12

У сорту Танго є одна цікава особливість – якщо розмножувати його живцями, то першими виростають квітконоси, а вже потім відростає листя. Заводчик: Фіалковод.

АВ-Чорний Принц

Великоквіткова сенполія з чорно-червоними однотонними квітками (діаметр – до 7 см). Листя темно-зелене. Розетка стандартна. Насичено-бордові пелюстки виграшно контрастують із жовтими серединками. Цвітіння рясне, одночасно зацвітає велика кількість квіток, що створюють пишну шапку. Автор: А. Тарасов.

АВ-Чорний-Принц

АВ-Благородна Троянда

Сенполія з дуже великими і темними, майже чорними квітками. Вони не вицвітають, а сорт має великий потенціал цвітіння. Квітки пишні, густо-махрові, округлі, схожі на маленькі троянди. У діаметрі квітки досягають 8 см.

АВ-Благородна-Роза

АВ-Красна гвоздика

Цей сорт відрізняється дивовижною красою і витонченістю квіток. Цвіте сорт пишно і тривало, формуючи безліч бутонів, що формують над розеткою велику “шапку”. Колір пелюсток – кораловий, що переходить у червоні відтінки. Квітки махрові, гофровані, оздоблені світлою, переривчастою окантовкою.

Червона-гвоздика

ВаТ-Едем

Фіалка з величезними напівмахровими квітками насичено-червоно-пурпурного відтінку. Розетка у цього сорту ефектна, ряболиста, стандартного розміру. Листя зубчасте, стьобане, середньо-зеленого кольору, ряболистість – біло-салатова. Автор: Т. Валькова.

ВаТ-Едем

ВаТ-Темне Вино

У цієї сенполії великі темно-бордові квітки зірчастої форми. Колір насичений, глибокий, винний. По краю пелюсток є біла облямівка. Листя середньо-зелене, розміри розетки – стандартні. Автор: Т. Валькова.

ВаТ-Темне-Вино

РМ-Дезі Гарвей

У цього сорту зірчасті напівмахрові квітки з дуже красивим оксамитовим відтінком. Пелюстки хвилясті, темно-рубінового забарвлення. По краях є тонка біла облямівка. Сорт цвіте пишно, в основному гронами. Розетка ряболиста, листя темно-зелене, як і квітки, мають білу окантовку. Автор: Скорнякова.

РМ-Дезі-Гарвей

РМ-Амалія

Сенполія з великими хвилястими квітками. На білому тлі – яскраві вишневі плями. Цвіте рослина особливо контрастно і ефектно при підвищених температурах. Розетка рівна, стандартних розмірів, листя зелене. Автор: Н. Скорнякова.

РМ-Амалія

РМ-Красна куля

Сорт виведений порівняно недавно (у 2016 р.) і примітний своїми великими і пишними квітками, що нагадують помпони. Колір пелюсток – пурпурно-вишневий. Квітки розташовані по центру розетки. Рослина виглядає пропорційно і презентабельно.

Червона-куля

СМ-Рубінова Зірка (сіянець Морева)

Сорт із гігантськими квітками (діаметр 7-8 см). Пелюстки у них хвилясті, насиченого рубінового кольору. Листя темно-зелене, загостреної форми, виворіт бордовий. Розетка компактна, стандартна. Автор: Морєв.

СМ-Рубінова Зірка

СМ-Калина Червона (сіянець Морева)

Ця незвичайна фіалка формує під час цвітіння великі квітки темно-малинового забарвлення. По краю пелюсток проходить окантовка – білосніжна, зеленувата або жовтувата. Форма квіток – чашоподібна. Листя округле, рівномірно зелене.

Калина-Красна

Морозна вишня (К. Морєв)

Фіалка з великими махровими квітками (до 4 см у діаметрі). Пелюстки самі білі, але посередині кожної – велика вишнева пляма. У результаті червоний відтінок переважає над білим. Колір плям може варіюватися від рожевого до густо-малинового. Але на забарвлення умови утримання ніяк не впливають.

Морозна-вишня

Листя округле, що складається в акуратну розетку. Цвіте сорт близько 10-ти місяців на рік, він добре реагує на підживлення і не любить протягів. Автор К. Морев.

Колібрі (К. Морєв)

У цієї фіалки квітки нагадують за формою братки вічка. У них червоні або пунцові пелюстки, облямовані по краю салатовою облямівкою. Пелюстки у квіток гофровані. Сорт відрізняється компактною розеткою і погано переносить яскраве сонячне світло, його потрібно притіняти. Автор К. Морєв.

Колібрі

Червоний тюльпан (Р. Сисорова)

Свою назву сорт отримав за подовжену форму бутонів – келихоподібні квітки і справді, чимось нагадують маленькі тюльпани. Забарвлення у них пунцове, розетка компактна, а колір листя – темно-смарагдовий. Квітконоси трохи витягнуті, квітки досить великі.

Червоний-тюльпан

НК-Love Story

Фіалка з великими напівмахровими квітками зірчастої форми. Забарвлення пелюсток – червоне. Розетка компактна, ряболиста, стандартних розмірів. Автор: Н. Козак.

НК-Love-Story

Рубінове весілля (Б. Макуні)

Фіалка з компактною розеткою, великими махровими квітами і яскраво-зеленим подовженим листям. Пелюстки темно-вишневі, з рубіновим відтінком, хвилясті. По краю – тонка світла окантовка. Цвіте рясно і тривало.

Рубінове-весілля

Precious Red (H. Pittman)

Зарубіжний сорт із мініатюрними розетками і безліччю махрових або напівмахрових квіток рубінового відтінку. Квітконоси міцні та короткі, листя округле, темно-зеленого відтінку, з вивороту – блідо-червоне.

Precious-Red

Celina Jewel (H.Pittman)

Ефектний ряболистий сорт з махровими і напівмахровими пурпуровими квітками. Зелене листя вкрите плямами білуватого відтінку. Розетка компактна, з гармонійними пропорціями. Квітка залишається привабливою навіть під час відпочинку, коли рослина не цвіте. Сорт допускає вирощування під прямими сонячними променями, при цьому квітки зовсім не вигорають, зберігаючи яскраві відтінки.

Celina-Jewel

Red Lantern (S. Sorano)

Сенполія зарубіжної селекції з об’ємними темно-малиновими квітками червоного відтінку. По кінчику – тонка біла облямівка. Форма квіток – зірчаста. Пелюстки по краю виїмчасті, гофровані. Особливість квітки – її бутони розкриваються не вгору, а в бік.

Red-Lantern

Lyon’s Red Rocket (S. Sorano)

Сорт з бархатистими квітками глибокого червоно-бордового відтінку. Листя середнього розміру, стьобано-глянцеве, загострене, з ажурними зубчиками. Колір листя – малахітово-зелений, виворіт – з червонуватим напиленням. Цвітіння рясне.

Lyon's-Red-Rocket-(S

Powder Keg (S. Sorano)

Сенполія з напівмахровими зірчастими квітками. Пелюстки у них хвилясті, виїмчастого типу. По краях є біла облямівка. Цвіте пишно і тривало. Листя велике, чорно-зелене.

Pouder-Keg-(Sorano)

Lady in Red (P. Sorano/LLG)

Цей зарубіжний сорт популярний серед квітникарів через рясне і розкішне цвітіння. Квітки у нього великі, з глибоким винним забарвленням. Пелюстки гофровані, оздоблені тонкою окантовкою біло-рожевого кольору. Один квітконос здатний формувати відразу 3 або 4 бутони.

Lady-in-Red

Red Sun Rising (P. Sorano/LLG)

Фіалка з напівмахровими квітками зірчастої форми. Вони мають темно-рубінове забарвлення і хвилясті, спрямовані вгору, пелюстки. У рослини строкате, стьобане листя темно-зеленого забарвлення, і з бежевою окантовкою. Цвітіння недовге, залежне від освітлення і температури.

Red Sun Rising

Secret Rendezvous (P. Sorano/LLG)

Сорт з махровими червоними квітками, зірчастої форми. Краї білі, гофровані. Листя темно-зелене, стьобане, зубчасте, виворіт червоний. Формують акуратну розетку. Мереживні, оксамитові квітки створюють розкішне цвітіння. Кущ цвіте рясно навіть у спекотну погоду. Сорт швидкорослий і рано зацвітає.

Secret-Rendezvous (Secret-Rendezvous

Ness Antique (D. Ness)

Високодекоративний сорт з великими махровими квітками темно-вишневого відтінку. Під час цвітіння ця фіалка формує велику кількість бутонів і квітконосів, з яких згодом, у середині розетки, утворюється пишна квіткова “шапка”. Листя правильне, із загостреними верхівками, по краях є щербини.

Ness-Antique

Red ness velvet (D. Ness)

Зарубіжний сорт з великими квітками насичено-бордового відтінку. Пелюстки хвилясті, оборчастого типу. Листя має рівномірно зелене забарвлення. Цвіте тільки при достатньому освітленні, але під прямими сонячними променями квітки вигорають, стають брудно-коричневими.

Red-ness-velvet

Mac’s Something Special (G.McDonald)

Напівмініатюрний ряболистий сорт з простими або напівмахровими квітками темно-червоного або винного кольору. Листя яскраве, середньо-зелене, з білою/бежевою облямівкою. Ця сенполія виглядає дуже гармонійно, цвіте рясно і тривало, на кожному квітконосі 3 бутони.

Mac's-Something-Special

Mac’s Exquisite Extravaganza (G. McDonald)

Ефектний закордонний сорт із групи напівміні. Квітки на рідкість великі, напівмахрові, коралово-червоного кольору. По краю витончених пелюсток – тонка біла облямівка. Листя строкате, темно-зелене.

Mac's-Exquisite-Extravaganza

Arcturus (J. Eyerdom)

Сорт із темно-червоними напівмахровими напівмахровими зірчастими квітками. Пелюстки облямовані білосніжною облямівкою. Розетка компактна, листя стандартне, загострене, темно-зелене, з вивороту червоне. Назву отримала на честь зірки із сузір’я Волопаса. Діаметр квіток – до 6 см. Цвіте майже постійно, з недовгими перервами. Селекція: J. Eyerdom

Arcturus

Sedona (K. Stork)

Фіалка з насичено-червоними простими або напівмахровими зірчастими квітками. Пелюстки оксамитові, приємні на дотик. Діаметр квіток – 5-6 см. Повільно зростаючий і невибагливий сорт, добре розмножується, любить світло і вологість.

Sedona

Decelles’ Flamingo (Y. Decelles)

Розкішна сенполія з рясним цвітінням. Розетка округла, ряболиста, біло-зелена, листя трохи підвернуте, стьобане. Квітки прості або напівмахрові, оксамитові, яскраві, малиново-червоного кольору. По краях пелюсток є біла облямівка. Належить до напівмініатюрних сортів.

Decelles'-Flamingo-(Decelles)

Квітки у цього сорту абсолютно не вигорають. Старіючи, вони темніють і в’януть, але не стають блідішими.

Optimara EverLove (R. Holtkamp)

Квітки прості, пурпурно-червоного кольору, оборчастого типу. Колір пелюсток світло-рожевий, краї світло-зелені. Листя має форму сердечок, воно глянцеве, темно-зелене, сильно опушене. Сорт належить до постійно квітучих. Розетка у нього акуратна і компактна.

Optimara-EverLove-(Holtkamp)

Powwow (K. Stork)

У цієї сенполії світла розетка з простими і напівмахровими квітками зірчастої форми. Забарвлення пелюсток – темно-червоне. Розетка щільна і плоска, листя гладке, рівне, з білосніжною облямівкою. Цвітіння пишне, яскраві та дрібні квітки рясно покривають компактну розетку. Сорт невибагливий, потребує періодичного переукорінення.

Powwow-(Stork)

Ma’s Red Rover (O. Robinson)

Квітка з напівмахровими і махровими квітками темно-червоного кольору (з підтоном “гнилої вишні”) і торочкуватими пелюстками. Листя строкате, стьобане, овальної форми, середньо-темно-зелене з білим. Розетка компактна, ряболиста, виглядає яскраво й ефектно. Квіти розпускаються по черзі, не шапкою. Сорт вимогливий до освітлення. Квітки не вигорають.

Ma's-Red-Rover-(Robinson)

City Line Trendy

Голландський двоколірний сорт з акуратними і лаконічними квітками. Воно може бути забарвлене в біло-рожеві/червоні/пурпурні/вишневі відтінки. Сорт простий у вирощуванні та зберігає сортові характеристики батьківської рослини.

Сіті-Лайн-Трендовий

Правила вибору

Фіалки можна купити на ринку, у квіткових магазинах, розплідниках, але найкраще купувати їх на виставках. Тут ви отримаєте безкоштовну консультацію з вирощування квітів і зможете вибрати відповідний посадковий матеріал – дорослу рослину, листочки, дітки. Купуючи квітку, важливо ретельно оглянути рослину.

На що звернути увагу при виборі сенполії:

  • Розетка має бути здоровою, правильно сформованою, з безліччю квіткових бруньок. На листках повинні бути відсутніми плями, пошкодження, сліди хвороб. Квітконоси підняті над листям.
  • Помацайте листя, воно має бути твердим і пружним, м’якість свідчить про поганий стан рослини. Забарвлення – рівномірне, без слідів жовтизни.
  • Зверніть увагу – якщо листя занадто велике і м’ясисте, квітка перегодована добривами, що негативно позначиться на цвітінні.
  • Якщо листя підняте вгору, значить, рослина відчуває нестачу світла і цвітіння буде слабким. Якщо листя переважується за краї горщика, а центр розетки занадто щільний, бутони можуть опинитися під листям.
  • Земля в горщику має бути пухкою, без жодного нальоту.

Купувати сенполії рекомендується навесні або в червні, до настання спеки, поки температура не перевищила +25°C. Також хорошим часом для купівлі фіалок вважається рання осінь.

Зверніть увагу, чи немає на квітці ознак ураження:

  • поява червоних крапок і павутини – наявність павутинного кліща;
  • пошкоджене і деформоване молоде листя по центру розетки – ураження цикламеновим кліщем;
  • пошкодження в пильовиках квіток – трипси;
  • світло-зелені плями на листках – нематоди;
  • субстрат пахне кислим – ґрунтові червці.

При виявленні хоча б однієї ознаки ураження відмовтеся від покупки фіалки.

Догляд за червоними фіалками

Щоб сенполія успішно росла і цвіла, важливо правильно за нею доглядати і забезпечувати сприятливі умови – відповідну температуру, вологість, освітлення.

Особливості догляду за фіалками:

  • Температура. Оптимальне значення – від +20 до +22°C. Не можна допускати, щоб вона опускалася нижче +16°C.
  • Освітлення. Від нього залежить тривалість і рясність цвітіння. Брак світла призводить до хвороб, витягування листя і квітконосів. Горщики з сенполіями рекомендується розміщувати на підвіконнях вікон, що виходять на Схід і Південний Захід. Їх періодично повертають – для рівномірного освітлення квітки.
  • Полив. Фіалки погано переносять надмірну вологість, тому поливають їх тільки в міру потреби – коли підсохне субстрат. Для поливів використовують теплу відстояну воду. Краплі, що потрапили на листя, акуратно витирають серветкою.
  • Підживлення. Рослини підгодовують рідкими добривами. Період підживлення – березень-вересень. Вносять їх кожні 2 тижні. Поки йде формування розетки, використовуйте органіку. Для росту зелені потрібен азот, під час цвітіння його не вносять, у цей період квітці потрібні калій і фосфор.
  • Обрізка. Час від часу обривайте нижнє листя, а також усе засохле і зів’яле.

Рослину щорічно пересаджуйте. Під час пересадки необхідно замінити ґрунт, який протягом року виснажується. Кожен черговий горщик має бути на 2 см ширшим, ніж попередній.

Однозначно фіалки червоних відтінків є одними з найефектніших сенполій. Серед великої кількості сортів, представлених фіалками бордових, бурякових, червоних, коралових та інших червоних відтінків, ви завжди зможете вибрати одну або кілька квіток на свій смак.