Для підтримки первозданної краси і блиску натяжних стель необхідно дотримуватися правил догляду. Матеріал оброблений антистатиками, щоб пил не притягалася і не осідала на ньому, але за довгі роки служби стелю все-таки доведеться мити. Поверхня полотна буває матова і глянсова, кожен вид має свої особливості догляду.
Як доглядати за глянцевими і матовими натяжними стелями
Для виготовлення сучасних моделей натяжних стель використовують надміцні якісні тканини і еластичну ПВХ плівку, проте потрібно враховувати деякі нюанси:
- полотно ПВХ боїться сильних коливань температур, тому для лоджії або веранди краще взяти матовий тканий матеріал, який більш стійкий до спеки і морозу;
- механічні пошкодження і сильні прогини небажані, тому під час ремонту стелі краще прикрити плівкою, щоб захистити їх від подряпин, потертостей і розриву.
Глянцевий ПВХ плівка вимагає регулярного і дуже делікатного догляду, хоча вона досить міцна і еластична. Ось кілька загальних рекомендацій для успішного проведення збирання:
- для чищення можна застосовувати мікрофіброві серветки, поролонові губки, фланель і замшу, протипоказані щітки з жорсткого ворсу або металу;
- шкідливі для глянцю будь абразивні речовини, ацетон і кислота, тому слід уважно читати склад кошти для чистки;
- стелю можна пилососити, використовуючи м’яку насадку, але намагаючись не торкатися до плівці, якщо плям немає, то досить протирати поверхню сухою ганчіркою; не можна сильно натискати на поверхню, розтягувати тканину, це може привести до її деформації.
- Технологія миття глянцевих стель аналогічна протирання дзеркал, для цього підійдуть аерозоль для стекол, ненасичений мильний розчин, тепла вода.
Для очищення полотна над плитою, де осідають кіптява і жир, добре використовувати 10% розчин нашатирного спирту, а потім протерти ділянку сухою ганчіркою.
Правила догляду за сатиновими і матовими тканинними стелями відрізняються від глянцевих.
Свіжі плями краще промокнути відразу і не залишати до планового прибирання через кілька місяців:
- полотно в цьому випадку складається з переплетених ниток, тому допускається суха чистка м’якою щіткою або серветкою;
- застосування хімічних складів не потрібно;
- один раз в півроку можна зробити вологе прибирання, шваброю користуватися небажано, краще залізти на драбину і промити тканину руками добре віджатою губкою, щоб не залишилося розлучень і плям;
- тканинні стелі можна обережно чистити парою за допомогою пароочисника.
Натяжні стелі прості в догляді, а їх збирання не вимагає додаткових витрат. У кухні і ванній можливі сліди від води і кіптяви, а в житлових кімнатах навіть пил не осідає на полотні. Якщо звертатися з ПВХ плівкою або тканиною дбайливо, то можна натягувати їх повторно при необхідності.