Як правильно доглядати за глянцевими і матовими натяжними стелями

Для підтримки первозданної краси і блиску натяжних стель необхідно дотримуватися правил догляду. Матеріал оброблений антистатиками, щоб пил не притягалася і не осідала на ньому, але за довгі роки служби стелю все-таки доведеться мити. Поверхня полотна буває матова і глянсова, кожен вид має свої особливості догляду.

Як доглядати за глянцевими і матовими натяжними стелями

Для виготовлення сучасних моделей натяжних стель використовують надміцні якісні тканини і еластичну ПВХ плівку, проте потрібно враховувати деякі нюанси:

 • полотно ПВХ боїться сильних коливань температур, тому для лоджії або веранди краще взяти матовий тканий матеріал, який більш стійкий до спеки і морозу;
 • механічні пошкодження і сильні прогини небажані, тому під час ремонту стелі краще прикрити плівкою, щоб захистити їх від подряпин, потертостей і розриву.

Глянцевий ПВХ плівка вимагає регулярного і дуже делікатного догляду, хоча вона досить міцна і еластична. Ось кілька загальних рекомендацій для успішного проведення збирання:

 • для чищення можна застосовувати мікрофіброві серветки, поролонові губки, фланель і замшу, протипоказані щітки з жорсткого ворсу або металу;
  Як правильно доглядати за глянцевими і матовими натяжними стелями
  Протирати стелі краще м’якими серветками, губками або замшею
 • шкідливі для глянцю будь абразивні речовини, ацетон і кислота, тому слід уважно читати склад кошти для чистки;
  Як правильно доглядати за глянцевими і матовими натяжними стелями
  Не можна використовувати для чищення натяжних стель абразивні засоби
 • стелю можна пилососити, використовуючи м’яку насадку, але намагаючись не торкатися до плівці, якщо плям немає, то досить протирати поверхню сухою ганчіркою; не можна сильно натискати на поверхню, розтягувати тканину, це може привести до її деформації.
  Як правильно доглядати за глянцевими і матовими натяжними стелями
  Користуватися пилесосм для очищення натяжної стелі доцільніше при сильних забрудненнях
 • Технологія миття глянцевих стель аналогічна протирання дзеркал, для цього підійдуть аерозоль для стекол, ненасичений мильний розчин, тепла вода.
  Як правильно доглядати за глянцевими і матовими натяжними стелями
  Нежелатльно додавати в воду для миття стелі занадто багато мила, велика кількість піни буде складно змивати, можуть залишитися розводи

Для очищення полотна над плитою, де осідають кіптява і жир, добре використовувати 10% розчин нашатирного спирту, а потім протерти ділянку сухою ганчіркою.

Правила догляду за сатиновими і матовими тканинними стелями відрізняються від глянцевих.

Свіжі плями краще промокнути відразу і не залишати до планового прибирання через кілька місяців:

 • полотно в цьому випадку складається з переплетених ниток, тому допускається суха чистка м’якою щіткою або серветкою;
 • застосування хімічних складів не потрібно;
 • один раз в півроку можна зробити вологе прибирання, шваброю користуватися небажано, краще залізти на драбину і промити тканину руками добре віджатою губкою, щоб не залишилося розлучень і плям;
 • тканинні стелі можна обережно чистити парою за допомогою пароочисника.

Натяжні стелі прості в догляді, а їх збирання не вимагає додаткових витрат. У кухні і ванній можливі сліди від води і кіптяви, а в житлових кімнатах навіть пил не осідає на полотні. Якщо звертатися з ПВХ плівкою або тканиною дбайливо, то можна натягувати їх повторно при необхідності.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*