Породи качок для домашнього розведення

Багато фермерів вважають за краще займатися домашнім розведенням качок для особистого споживання і їх подальшого збуту. Для цього важливо знати породи качок: їхні продуктивні якості та особливості вирощування. У статті розглянуто найкращі породи, які підходять для розведення на особистому подвір’ї.

Українська сіра

М’ясний птах, який вважається однією з кращих порід цієї спрямованості. Порода була виведена українськими селекціонерами.

Опис. Птахи володіють широким м’язистим корпусом, потужною статурою і тендітним кістяком. Дзьоб темний, трохи увігнутий. Тварини мають густе оперення, за забарвленням схоже на те, що у диких побратимів. Зазвичай зустрічаються екземпляри з глинистим або білим оперенням.

Порода Українська сіра

Продуктивність. Маленькі каченята ростуть і розвиваються добре та швидко набирають вагу. Уже в 2 місяці вага птахів досягає 3,5-4 кг. За рік одна несучка приносить до 120 великих яєць масою 85-90 г.

Зміст. Качки цієї породи здатні повноцінно розвиватися на одному тільки випасі та самостійно добутій рясці. Породу допустимо утримувати в неопалюваних пташниках. Головне забезпечити потовщену підстилку і захистити пташник від протягів.

Переваги. Хороші продуктивні показники, підвищену стійкість до низьких температур і пташиних захворювань. Також виділяють скоростиглість, інтенсивне зростання, високий показник виживання пташенят.

Недоліки. Пернаті нечистоплотні, також поводяться шумно.

Російська Чубата

Головною особливістю є чубчик на голові. Дехто помічає, що чим він більший, тим менші показники продуктивності.

Опис. Російська чубата качка має середньої довжини тулуб і міцну статуру. Добре розвинена мускулатура. Спина широка, злегка опукла, груди округлі. На пишному животі відсутні складки. Зустрічаються екземпляри з чисто білим забарвленням, бувають і різнокольорові птахи: у них густе пір’я, що щільно прилягає до тіла. Крила у качок довгі, голова видовжено-округла. Коричневі очі та увігнутий дзьоб.

Російська Чубата

Продуктивність. Вага качок досягає трохи більше 2 кг, селезні важать близько 3 кг. У них ніжне, соковите і смачне м’ясо. За рік одна несучка дає близько 55 білих або зеленуватих яєць вагою до 70-80 г.

Зміст. Качки невибагливі в харчуванні, спокійно ставляться до водойм. Їх не рекомендується перегодовувати, оскільки птахи схильні до ожиріння. У приміщенні, де утримують птахів, має бути чисто і сухо, адже в іншому разі тварини можуть постраждати від захворювань.

Переваги. Птахи невибагливі в утриманні та харчуванні. Характеризуються високими показниками продуктивності та швидким ростом.

Недоліки. Маленька вага російських качок.

Башкирська

Порода м’ясо-яєчної спрямованості. Фермери приватних подвір’їв і промислових підприємств особливо полюбили цих птахів, завдяки тому, що вони харчуються практично будь-яким кормом, здатні самостійно задовольняти свої потреби, гуляючи на лузі або на водоймі.

Опис. У качок випирають груди, міцна і мускулиста статура. Великі, широко розставлені лапи на коротких помаранчевих ногах. Голова приплюснута з верхнього боку, розташовується на короткій, увігнутій шиї, зігнутій назовні. Увігнутий помаранчевий дзьоб із широким наростом, що дає змогу птахам захоплювати траву. Крила щільно прилягають до тіла. Оперення чорно-сизого відтінку.

Порода Башкирська

Продуктивність. Дорослі селезні важать понад 4 кг, а качки досягають 3,7 кг. Жир у тушці практично відсутній. Вихід м’яса становить не менше 70%. Одна несучка за рік дає від 115 до 125 яєць вагою 70-80 г.

Зміст. Птах невибагливий у догляді, тому добре почуватиметься в спеціальних клітках і загонах. У приміщенні для качок обов’язково підтримувати середню температуру взимку, і встановлювати оптимальний режим влітку – не повинно бути жарко.

Переваги. Високий відсоток виживання каченят – близько 80%. Також птахи мають підвищену стійкість до інфекційних захворювань, швидко ростуть і розвиваються.

Недоліки. Птахи потребують постійного пиття чистої води і зміни підстилки, інакше тварини можуть піддатися хворобам.

Пекінська

З назви стає зрозуміло, що походження породи – китайське. У Європі птах з’явився в 19 столітті і тут же став цінним для багатьох власників приватних господарств. Не менш популярною вважається Пекінська порода в .

Опис. У тварин особливі зовнішні характеристики. Пекінки мають міцну статуру, широкі груди і велику спину. На великій голові розташовується опуклий лоб і яскраво-апельсиновий дзьоб. Голова розташована на невеликій, недовгій шиї. Крила з великим розмахом, добре розвинені. У птахів густе оперення білого кольору. Зрідка зустрічаються екземпляри з кремовим пір’ям.

Пекінська качка

Продуктивність. Доросла качка важить близько 3 кг, селезень досягає ваги до 4 кг, іноді й більше. Молодняк швидко набирає вагу і вже в 2 місяці селезні важать 2,9 кг. Протягом року несучки зносять понад 110 яєць вагою близько 90 г.

Зміст. У зимовий період качкам потрібно забезпечити спеціальне приміщення, щоб у ньому не було протягів. Не менш важливо дотримуватися оптимальної температури та освітлення. Коли настають холоди, у качатнику має бути не менше +10 градусів, влітку – не більше +25 градусів.

Переваги. Скоростиглість, невимогливість до кормів, стійкість до спеки та холоду. До того ж немає необхідності утримувати птаха біля водойми.

Недоліки. У птахів погано розвинений материнський інстинкт, качки надмірно чутливі до надмірної вологості.

Мускусна (індокачка)

Мускусна качка родом із Південної Америки, де ще стародавні індіанці вирощували сотні років цього птаха. У країнах колишнього Радянського Союзу індокачка з’явилася у 80-х роках минулого століття. Назву порода отримала нібито за рахунок специфічного аромату м’яса, але сучасники не відчувають нічого такого.

Опис. Зовнішність у птаха примітна. У верхній частині голови є яскраві нарости, у неї вузький дзьоб, закручений донизу. На маківці подовжене піднесене пір’я, коли птах лякається або дивується, воно ще більше стовбурчиться. У мускусних качок блакитні, сірі або карі очі. Шия міцна, недовга. Груди добре розвинені. Спина довга і широка. Корпус поставлений майже горизонтально. Приземкуватості надають короткі ноги. У птахів буває коричневе, біле, блакитне забарвлення. Бувають екземпляри з коричнево-білим, чорним і білим з малюнком забарвленням.

Продуктивність. Дорослі самці важать 5-6 кг, качки – 2-3 кг. У 2 місяці вага молодняка досягає 3,8 кг у селезня і 2,2 у самок. За рік несучки дають 90-100 яєць масою до 75 г. Яєчна продукція цінна та корисна.

Утримання. Птахи віддають перевагу сухим і чистим приміщенням. У пташнику має бути просторо і світло. Тварини вибагливі до чистоти і з тієї причини, що це впливає на період яйцекладки. У приміщенні дотримуються температури 18-20 градусів тепла.

Переваги. Невибагливість у харчуванні, розвинений материнський інстинкт, витривалість, здатність тривалий час жити поза водоймою.

Недоліки. Тривалий розвиток, нелюбов птахів до тісноти і “сирих” умов – вони сприяють розвитку захворювань.

Дізнатися, як саме виглядає мускусна порода качок і як їх утримувати, можна у відео нижче:

Благоварська

Більшість птахівників віддають перевагу розведенню птахів не тільки для отримання яєчної та м’ясної продукції, а й для прикраси подвір’я. Благоварські качки – саме такі птахи, що цінуються за смачне м’ясо і зовнішні характеристики.

Опис. Птахи мають великі розміри, горизонтальне, витягнуте тіло. На гнучкій, витягнутій, недовгій шиї розташовується велика голова. Статура міцна – зовні птах нагадує бройлера. Об’ємний подовжений тулуб з округлими, розвиненими грудьми особливо виділяють птаха. Дзьоб насичено помаранчевого відтінку. Ноги короткі, широко розставлені, з помаранчевими або рожевими лапами. У птахів білосніжне оперення.

Благоварська качка

Продуктивність. Вага дорослих селезнів досягає 4,4-5 кг, качок – до 3 кг. За рік несучка дає близько 200-250 великих яєць вагою 90-95 г. Шкаралупа білого кольору. Запліднюваність яєць досягає 98%.

Зміст. У зимовий період для ночівлі птахам потрібен пташник. У приміщенні передбачають опалювальну і вентиляційну систему, освітлення, гнізда і годівниці, поїлки, вікна.

Переваги. Швидке зростання і набір ваги. У птахів хороші м’ясні показники, висока продуктивність. Порода має підвищену стійкість до різних захворювань.

Недоліки. Для того щоб птахи були здоровими, швидко росли і набирали масу, їм потрібно забезпечити не тільки гарне утримання, а й збалансований раціон, що може бути затратно.

Агідель

Селекціонери під час роботи з цими качками намагалися поліпшити не тільки яєчні та м’ясні показники продуктивності, а й підвищити стійкість тварин до захворювань та інфекцій. Їм вдалося цього досягти.

Опис. Качки характеризуються глибокими, виступаючими вперед грудьми, довгою і широкою спиною, добре поставленим і практично горизонтальним тулубом. У тварин довга і велика голова з темними, високо посадженими очима і широким дзьобом біло-рожевого відтінку. Шия трохи потовщена, порівняно довга. Тулуб міцно тримається на коротких ногах світло-оранжевого відтінку. Оперення біле.

Порода Агідель

Продуктивність. Порода цінується за високі продуктивні якості. У віці 2 місяці птахи важать 3 кг. У цей період, якщо птицю не тримають для розведення або утримання на яйця, її відправляють на забій. Качка за один сезон дає до 250 великих яєць масою до 100 г.

Зміст. Тварини не потребують капітальних пташників, оскільки з легкістю переносять перепади температур. Єдине, чого важливо не допускати – протягів. У приміщенні обов’язково має бути присутній посуд із водою, щоб птахи могли зволожувати пір’я.

Переваги. Качки Агідель швидко набирають вагу, дають багато яєць за рік, мають підвищену стійкість до захворювань. Смакові якості м’яса особливо цінуються фермерами.

Недоліки. Отримання виводка з інкубатора через погано розвинений материнський інстинкт, жирність м’яса.

Блакитний фаворит

Порода, виведена не так давно – близько 20 років тому. При схрещуванні використовували Пекінську качку. На заводі в Башкирії селекціонери тривалий час відбирали і схрещували качок, щоб отримати кінцевий позитивний результат. Друге найменування птиці – Фараон.

Опис. Блакитні качки вважаються великими птахами. У 6 місяців птах за розмірами нічим не поступається гусям такого ж віку. У Фараона щільна, важка статура, груди, що видаються вперед, і довге тіло з низькою посадкою. Шия міцна, середньої довжини. Широкий, великий дзьоб сірого відтінку і великі темні очі. Тіло тримається на міцних, короткуватих ногах жовтого або сірого кольору. Крила невеликі, щільно прилягають до тіла. Зустрічаються екземпляри з блакитним, рудим, сірим, білим, чорним і комбінованим оперенням.

Порода Блакитний фаворит

Продуктивність. При збалансованому харчуванні вже у двомісячному віці пернаті важать близько 3 кг. Середня вага селезнів становить до 5 кг, іноді 7-8 кг. Самки важать менше – близько 4 кг. За рік одна несучка дає від 100 до 150 великих яєць вагою 80-85 г.

Зміст. Блакитний фаворит – порода, невибаглива у догляді. Не обов’язково обладнувати спеціальний качатник, птахові буде достатньо звичайної загороди. Тварина добре адаптується до кліматичних умов.

Переваги. У Фараона є безліч переваг, які роблять породу популярною для розведення:

  • у птахів красива зовнішність;
  • тварини швидко набирають масу;
  • від пернатих отримують смачне нежирне м’ясо.

Недоліки. У птахів погано розвинений материнський інстинкт. З цієї причини каченят виводять тільки за допомогою інкубатора або квочок інших порід.

Муларди

Селекціонери створили гібрид з метою поліпшення якостей батьківських порід для отримання нового вдосконаленого екземпляра. Для схрещування використовують індокачку і домашню качку порід пекінська біла, руанська тощо.

Опис. У птахів особлива зовнішність, завдяки чому їх складно сплутати з іншими качками. Розміри великі, тулуб щільний і подовжений. На міцній, довгій шиї розташована овальна, невелика голова. Тулуб тримається на міцних ногах із короткими жовто-помаранчевими лапами. Очі темні, плоский світло-жовтий дзьоб, трохи витягнутий. Пір’я щільно прилягає до тіла. Забарвлення пера переважно біле. Птахи спокійні, не галасливі та охайні.

Продуктивність. Гібрид має високі продуктивні якості. У перші 2-3 місяці качки важать 3,5-4 кг, у чотиримісячному віці маса тіла досягає близько 6 кг. М’ясо качок нежирне, особливо цінується в кулінарії і вважається делікатесом.

Зміст. Качок допустимо утримувати в утепленому сараї, де вони будуть ночувати. Також птахам необхідно забезпечити вигул. Температура в пташнику має бути не нижче +16 і не вище +25 градусів.

Переваги. Спокійна вдача, скоростиглість, охайність, високі м’ясні показники, невибагливість у догляді.

Недоліки. Муларди не зустрічаються в дикій природі, не здатні самостійно розмножуватися. Птахів підрощують виключно в домашніх умовах.

Заводчик качок породи Муларди ділиться своїм досвідом їхнього розведення в наступному відео:

Черрі Веллі

Порода родом з Англії. Бажанням британських селекціонерів було виведення породи, що має максимальну продуктивність м’яса без втрат несучості. При виведенні брали участь Пекінські качки. Селекцію проводили одночасно за батьківською і материнською лінією, що в обох випадках дало хороші результати.

Опис. Зовні птахи схожі зі своїми предками. При народженні пташенята отримують жовте пір’я, яке з часом світлішає, стаючи білосніжним. Тулуб спрямований вертикально, подовжений. У птахів широкі груди, яскраво виражена мускулатура, пір’я щільно прилягає до тіла. Тіло стоїть на невисоких, міцних ногах червоно-оранжевого відтінку. Невелика голова з опуклим лобом розташовується на товстій шиї. Дзьоб вигнутий, жовто-оранжевий. Очі сині або темно-блакитні.

Порода Черрі Веллі

Продуктивність. Вага качки сягає від 3,4 до 3,7 кг. Селезень важить від 3,5 до 4 кг. За рік несучка дає 120-150 великих яєць масою 70-90 г. Виводимість молодняка становить близько 95 %.

Зміст. З утриманням породи практично не виникає труднощів. Щоб тварини почувалися комфортно, їм потрібно обладнати тепле приміщення, встановити годівниці та поїлки.

Переваги. До переваг породи відносять швидке зростання, привабливу зовнішність, високі показники продуктивності, невибагливість у їжі.

Недоліки. У птахів породи Черрі Веллі майже немає мінусів. Єдиною складністю, з якою заводчик може зіткнутися, є необхідність доступу до води і вигулу.

Індійський бігунок

Раніше цю породу називали пінгвінкою. Таку назву отримано через незвичайну форму цього виду качки. Ще на початку 20 століття в Європі порода вважалася рідкісною, птахи екзотичними – качок виставляли напоказ у зоопарках.

Опис. Зовні Індійський бігунок відрізняється від інших порід качок: має унікальну форму тіла, нагадуючи витягнуту пляшку. Перната тварина має стрункий і високий з вертикальною орієнтацією тулуб, закруглені груди. Пір’я гладке, щільно прилягає до тіла. Забарвлення оперення буває різним.

Порода Індійський бігунок

Продуктивність. Вага дорослих бігунів може досягати півтора-два кілограми. Самки менші за селезнів. Уже в перший місяць хорошої відгодівлі каченята за вагою і розмірами наздоганяють дорослих птахів. Яєчні показники набагато кращі – за рік несучка дає 200-250 великих яєць, іноді кількість досягає 300-350 штук.

Зміст. Якщо качки мають можливість пастися на пасовищі недалеко від водойми, витрати на утримання будуть мінімальними. Індійські бігуни можуть цілий день самостійно відшукувати собі їжу.

Переваги. Тварини швидко бігають, активні. Мають підвищену стійкість до захворювань. Швидко ростуть. Не бояться снігу та морозу.

Недоліки. Качки полохливі, можуть панікувати за найменшого шуму. Пернатих не доцільно розводити на м’ясо.

Стар 53

Стар-53 є кросом від пекінської качки. Крос був створений французьким селекціонером у компанії Grimaud freres selection.

Опис. Зовні птах схожий зі своїм предком. У неї білосніжне оперення. Великі габарити. Яскраво-жовтий дзьоб і лапи. Масивна спина, подовжений тулуб, потужні й широкі груди, що випирають вперед. Кругла голова тримається на товстій, м’язистій шиї. Хвіст міцний, крила довгі.

Порода Стар 53

Продуктивність. Уже до двомісячного віку птах важить близько 4 кг. Відсоток м’яса в тушці становить понад 60%. За рік несучка дає до 300 великих яєць вагою близько 90 г і більше.

Зміст. Птахів неприпустимо утримувати в тісноті. Якщо птахам не буде просторо, вони поводитимуться неспокійно, метушливо і шумно. У пташнику важливо дотримуватися оптимального температурного режиму – має бути не спекотно і не холодно.

Переваги. Уже в 2 місяці отримують великі м’ясні тушки з мінімальною жирністю. Також цінуються птахи не тільки за зовнішній вигляд, а й за високу несучість, невимогливість у догляді та утриманні.

Недоліки. Не можна постійно утримувати в закритому приміщенні, проблематично придбати дійсно якісний молодняк, висока вартість інкубаційних яєць, дорожнеча корму.

Московські білі

Московську білу качку було отримано шляхом схрещування Пекінської качки і селезня Кембелл. Виведенням займалися російські селекціонери, яким вдалося отримати птицю з високими продуктивними показниками.

Опис. У птахів досить велика, трохи довгаста голова і масивний, міцний тулуб. Широкі груди і спина. Тулуб поставлено горизонтально відносно землі. Дзьоб рожевого або червоного відтінку. Короткі ноги та лапи забарвлені в помаранчевий колір.

Московські білі

Продуктивність. Вага дорослих особин у середньому досягає 3,8-4 кг. За рік одна самка приносить близько 150 великих яєць масою 85-90 г. Але частіше породу розводять для отримання м’яса.

Зміст. Важлива характеристика породи – здатність швидко адаптуватися до різних погодних умов. Пернаті невибагливі в утриманні та мають міцний імунітет. Взимку їх допустимо утримувати в неопалюваному, але утепленому пташнику.

Переваги. Швидке зростання, смачне і м’яке м’ясо.

Недоліки. Потребує гарного харчування, але це дає змогу птахові швидше набрати масу.

Руанські качки

Раніше качки цієї породи були дикими птахами. Фермери цінують її за гарний смак м’яса і мінімальний вміст жиру в ньому.

Опис. У качок важка статура з горизонтальною постановкою, глибокі груди, овальна спина і хвіст із завитками. Тулуб тримається на коротких кінцівках. Дзьоб великий із зеленуватим відтінком. Голова невелика, розташована на шиї із сильним вигином.

Руанські качки

Продуктивність. У середньому доросла качка важить 3,8 кг, а селезень близько 4 кг. Одна самка за рік дає всього 90 яєць.

Зміст. Догляд за пернатими нескладний і практично нічим не відрізняється від утримання інших птахів. Качкам потрібно забезпечити наявністю штучних водойм за відсутності природних. Для цього використовують великі ємності або корита.

Переваги. Породу частіше розводять для прикраси подвір’я або прийняття участі на виставках. Але ті, хто розводять птицю для отримання м’яса, можуть сміливо сказати, що продукт соковитий, ароматний і дуже смачний.

Недоліки. Схильність до ожиріння і погано розвинений материнський інстинкт.

Шведська блакитна

Порода м’ясної спрямованості, виведена у Швеції. Сьогодні шведські блакитні качки популярні в Німеччині та .

Опис. Птахи мають велику, щільну статуру. У них невипуклі груди, широка і пряма спина, короткий і прямий хвіст. Голова пернатих має овальну форму, дзьоб приплюснутий. Головним визначенням породи є блакитний відтінок оперення.

Шведська блакитна качка

Продуктивність. Дорослі особини в середньому досягають 3-3,6 кг, селезні – близько 4 кг. За рік несучка дає від 100 до 150 невеликих, овальних яєць, у яких синій або зеленуватий відтінок шкаралупи.

Зміст. Птахи невибагливі в утриманні. У теплий період для них облаштовують обгороджену територію, площа якої має бути просторою. Це місце нерідко обладнують штучними басейнами і засаджують різною рослинністю.

Переваги. Невибагливість у догляді та харчуванні, стійкість до захворювань.

Недоліки. Повільний набір ваги. Для того щоб відправити птаха на забій, доводиться вичікувати багато часу.

Чорна білогруда

Породу створили селекціонери Інституту птахівництва Української академії аграрних наук. Для виведення використовували качок Хакі-кемпбелл, Пекінську, Українську білогруду.

Опис. Птахи характеризуються масивним тілом, довгою, широкою спиною, великою і увігнутою грудною кліткою. На довгій шиї розташована маленька голова з коротким, тупим дзьобом і великими чорними очима. Лапи короткі, хвіст невеликий, а пір’я щільно прилягає до тіла. Птахи мають чорне оперення та білий пушок на грудях.

Чорна білогруда качка

Продуктивність. Середня вага качок сягає до 3,5 кг, селезнів – до 4 кг. За сезон несучка дає 110-130 білих яєць вагою 85-100 г.

Зміст. Чорні білогруді качки є водоплавними птахами, тому потребують водойм або невеликих ємностей з водою. У разі утримання великої кількості птахів рекомендується облаштування брудергауза, де передбачено окремі секції для вільного пересування птахів.

Переваги. Добре розвинений материнський інстинкт, швидке зростання і набір ваги, невибагливість в утриманні, спокійна вдача.

Недоліки. За неналежних умов і неправильного харчування є ризик зниження показників яєчної та м’ясної продуктивності.

Хакі-Кемпбелл

Британська порода качок, виведена наприкінці 19 століття фермером-птахівником Адель-Кемпбелл. Отримала назву не тільки від імені заводчика, а й завдяки унікальному забарвленню.

Опис. Качки невеликі, тому у них відносно маленькі частини тіла. Довгастий кожух із глибокими грудьми та міцними, короткими ногами. На тонкій коричневій шиї розташована маленька голова з темними, блискучими очима. Крила розвинені неповноцінно.

Порода Хакі-кемпбелл

Продуктивність. Вага дорослого селезня сягає до 3 кг, качки – 2,2-2,5 кг. Починає набирати більшу частину ваги до 3-4 місяців. Несучки за рік дають до 350 яєць вагою 80 г.

Утримання. Для комфортного утримання птахів фермеру необхідно подбати про хороші пасовища і водоймища. Водний раціон легко може замінити більшу частину всіх кормів.

Переваги. Високі показники несучості, ніжний смак м’яса, активність птахів і спокійний характер.

Недоліки. За недотримання умов утримання птахи не тільки погано набирають вагу, а й поводяться неспокійно.

Темп

Селекціонери, які довгий час працюють із качкою породи Х-11, зуміли домогтися гарних результатів і вивести новий вид. Темп на тлі інших порід характеризується непоганими продуктивними характеристиками і скоростиглістю.

Опис. Пернаті мають великий, овальний тулуб із невеликим хвостом і жовтими, великими лапами. У птаха невелика голова з великим, жовтим дзьобом і двома чорними очима. Голова тримається на яскраво вираженій, довгій шиї з невеликим вигином. Крила зі щільним білосніжним оперенням.

Порода качок Темп

Продуктивність. Птахи у двомісячному віці важать вже близько 3 кг. Зазвичай селезні більші за качок. За рік несучки дають 150-160 великих яєць.

Зміст. Птах може обходитися без водойми, але на території для вигулу встановлюють ємності з водою. Також потрібно обладнати місце навісом, що захищає птахів від дощу або сонця.

Переваги. Птахи невибагливі до догляду, здатні звикнути до низьких температур.

Недоліки. Для гарного набору ваги необхідно забезпечити повноцінне харчування, що може бути дорого.

Медео

Птахів виведено в Казахстані. За кількох циклів схрещування кросу Х-11 з Пекінською качкою вдалося отримати цю породу з поліпшеними показниками несучості та скоростиглості.

Опис. Зовні птах особливо схожий на качок породи Черрі-Веллі, а забарвлення перейшло від Пекінської качки: оперення біле, жовто-помаранчевий дзьоб, великі лапи червонувато-помаранчевого кольору.

Порода качок Медео

Продуктивність. Уже в два місяці самка важить 2,5-2,9 кг, селезень – 3,3 кг. У дорослому віці вага качки може становити до 4 кг, самця – до 5 кг. Протягом року самка дає до 140 великих поживних яєць.

Зміст. Пернаті невибагливі в догляді, можуть добре себе почувати на невеликій площі або в клітках. Бажано забезпечити птахам вигул, але це не обов’язкова умова.

Переваги. Мінімальна витрата корму, пристосованість птахів до життя в будь-яких умовах, високі продуктивні показники.

Недоліки. Негативні сторони не помічені.

Каюга

Незвичайних чорних птахів виявили 1809 року біля водойми Каюга в Ню-Йорку. Жителі почали одомашнювати диких птахів, які прилетіли на зимівлю, схрещуючи їх із місцевими породами. Результатом селекції стало формування породи – Каюга.

Опис. Характерною рисою птахів є красиве, темне пір’я, що переливається різними відтінками синього і зеленого, володіє металевим блиском. Довгастий тулуб у пернатих масивний і міцний, з густим оперенням і крилами, що щільно прилягають до тіла. У тварин широкі груди, невеликий, прямостоячий хвіст і короткі, міцні ноги. Невелика округла голова з широким, чорним дзьобом і темно-карими очима.

Порода Каюга

Продуктивність. Самки важать близько 3-3,2 кг, селезні – 3,5-4 кг. За рік качки дають до 150 яєць масою 75-100 г.

Зміст. Птахи невибагливі і невибагливі до харчування. Утримувати їх рекомендується за наявності вільного вигулу.

Переваги. Забезпечують смачною м’ясною та яєчною продукцією при мінімальному догляді та економній відгодівлі.

Недоліки. При поганому утриманні та годуванні птахів неякісним кормом, вони можуть часто хворіти.

Сьогодні на приватних подвір’ях і великих фермах розводять численні породи качок, віддаючи перевагу тим різновидам, у яких хороші продуктивні показники. Адже саме ці характеристики дають змогу отримати якісний продукт і прибуток зі збуту м’ясних тушок або яєць.