Зонування “однушки”: 7 найкращих варіантів перегородок

Господарі однокімнатної квартири часто стикаються з тим, що в одному просторі необхідно облаштувати і вітальню, і спальню. А якщо це квартира-студія, то ще й кухню. Вихід є – використання таких перегородок, про які писали раніше. Існує кілька найбільш оптимальних варіантів.

Відкритий стелаж

Використання відкритого стелажа дозволяє ефективно зонувати простір, задати межі, не перевантажуючи приміщення.

Така перегородка являє собою просту конструкцію: це полиці без задньої стінки і дверцят. При цьому виробництво такої «стіни» не вимагає використання великої кількості матеріалів і складних механізмів.

Стелажі можуть бути виготовлені з:

  • дерева;
  • гіпсокартону;
  • металу;
  • МДФ;
  • ДСП.

У «однушки» стелаж-перегородка дозволяє не тільки відокремити простір для сну, відпочинку, кухонну зону, простір прихожей, але і виконує декоративну функцію.

За допомогою предметів, розміщених на полицях відкритого стелажа, можна задати тематику всього приміщення і перетворити таку конструкцію в стильний елемент інтер’єру.

Скляна перегородка

Зонування в «однушки»: 7 найкращих варіантів перегородок

Використання скляних перегородок доречно в інтер’єрі практично будь-якого стилю. Вона не перешкоджає проникненню денного світла, дозволяє зберегти обсяг в приміщенні і візуально його розширити.

Для зонування простору використовують конструкції, виконані зі скла, що пройшов термічну обробку. Це дозволяє надати матеріалу міцність і стійкість до ударів, а якщо раптом хтось і умудриться розбити, то скло кришиться на осколки без гострих кутів, тим самим відсутній ризик поранитися.

Скляна перегородка не перешкоджає проникненню денного світла, дозволяє зберегти обсяг в приміщенні і візуально його розширити.

Візерунки на склі і вбудована в перегородку підсвічування дозволяють отримати декоративний ефект.

недоліки:

  • необхідність частого чищення скла, тому що в процесі експлуатації неминуче будуть з’являтися відбитки пальців та інші забруднення;
  • висока ціна;
  • не дає відчуття самоти;
  • висока звукопроникність.

Розсувні двері

Зонування в «однушки»: 7 найкращих варіантів перегородок

Використання розсувних дверей в однокімнатній квартирі дозволяє зручно і компактно вирішити питання розмежування простору. Конструкція схожа з пристроєм дверей шафи-купе.

Розсувні двері особливо зручно використовувати в квартирах-студіях при зонуванні кухні і вітальні. Вони є додатковою, хоч і невисокою, шумоізоляцією і затримують проникнення запахів при готуванні.

Дозволяють швидко, без будівельного сміття трансформувати єдине приміщення в два відокремлених і раціонально використовувати корисну площу.

Приймаючи рішення зонувати квартиру за допомогою розсувних дверей, необхідно враховувати, що вартість такої конструкції досить висока, так як крім включає в себе роликовий механізм і недешевий монтаж.

Гіпсокартон

Зонування в «однушки»: 7 найкращих варіантів перегородок

Використання гіпсокартону при зонуванні квартири дозволяє зробити не тільки декоративні арки і ніші, а й повноцінно розділити простір, створити ізольовані кімнати.

Перегородка з цього матеріалу являє собою металевий каркас, обшитий листами гіпсокартону. Всередині може укладатися звуко- і теплоізоляційний матеріал.

Конструкція виглядає як стаціонарна стіна і дає можливість кардинально змінити геометрію простору.

До недоліків можна віднести нездатність матеріалу пропускати денне світло, а також трудомісткість монтажу. Зонування квартири з використанням гіпсокартонних перегородок краще виконувати під час ремонту, так як монтаж трудомісткий і під час нього не вдасться обійтися без сміття.

Ширма

Зонування в «однушки»: 7 найкращих варіантів перегородок

Ширму, придуману століття назад і служила виключно перегородкою для переодягання, зараз часто використовують для поділу простору.

За допомогою неї можна видозмінювати приміщення хоч кожен день, встановлюючи в різних місцях квартири. Якщо немає необхідності у використанні, конструкцію можна скласти, прибрати або просто зрушити до стіни.

Ширму складно назвати перегородкою, повноцінно зонується приміщення, проте, за її допомогою можна відокремити, наприклад, спальне місце від решти простору або зону приготування їжі від обідньої частини.

А також вона несе декоративне призначення.

Штори

Зонування в «однушки»: 7 найкращих варіантів перегородок

Поділ простору однокімнатної квартири за допомогою штор – бюджетний і доступний спосіб зонування. Для монтажу такої перегородки потрібно тільки установка карниза.

Конструкція проста в експлуатації, не займає багато місця, в будь-який момент можна зрушити або розсунути. При вдалому підборі штор перегородка може стати родзинкою простору і прикрасити інтер’єр.

Для створення таких перегородок чудово підійдуть двосторонні тканини і фіранки у вигляді ниток.

Барна стійка

Зонування в «однушки»: 7 найкращих варіантів перегородок

Використання барної стійки – виправдане рішення в квартирі-студії. Допомагає відокремити кухонну зону від решти простору.

Може виконувати функцію не тільки перегородки, а й столу, місця для зберігання і додаткової робочої поверхні. Доречна як сучасному, так і в класичному інтер’єрі.

Може бути виготовлена ​​в двох варіантах:

  • з закритим підставою (всередині корпусу стійки розташовується зона для зберігання речей);
  • з відкритим підставою (стійка розташовується на опорах-ніжках: дозволяє зручно сидіти).

За допомогою перегородок, вибравши відповідний спосіб зонування, «однушку» можна перетворити в комфортний простір не тільки для холостяка, а й для сімейної пари з дитиною.