Як оформити вузький коридор, щоб він здавався більше

Інтер’єр передпокою дозволяє створити загальне враження про житло в цілому, а тому вимагає ретельно продуманого дизайну. При цьому вузький коридор, який нерідко зустрічається в квартирах – не привід займатися переплануванням, яка є процесом трудомістким і досить витратним. Виправити ситуацію і візуально розширити простір допоможе грамотне оформлення з використанням простих, але ефективних прийомів.

Яскрава стіна

Як оформити вузький коридор, щоб він здавався більше

Скорегувати занадто вузьке приміщення допоможе правильно підібраний колір. Фахівці рекомендують використовувати для цих цілей максимально світлі тони і всі відтінки білого. Незвичайним і стильним рішенням стане виділення контрастної стіни, що створює ефект глибини. Яскрава поверхню з одного боку буде приковувати увагу, в той час як світла – створювати ілюзію простору і додаткового простору, вигідно «розширюючи» навіть дуже вузький коридор.

Яскравий стелю і «спокійні» стіни

Як оформити вузький коридор, щоб він здавався більше

Візуально збільшити відстань межу стінами допоможе переміщення акценту на стелю. Так, обидві стіни слід залишити світлими, однотонними і без декору. А стеля – навпаки, зробити яскравим і максимально привертає увагу за допомогою незвичайної фактури, оригінального світильника, розташування на самому верху полиць або антресолей. Таким чином, стіни нібито зникнуть, переносячи простір кудись вгору.

Дзеркала

Як оформити вузький коридор, щоб він здавався більше

Відображають поверхні – ще один ефективний спосіб візуально розширити вузький коридор. Найпростіший варіант – розташувати на стіні одне або кілька дзеркал, в яких буде відображатися красива художня ліпка або картини в пастельних тонах. Такий прийом дозволить зробити приміщення більш просторим і затишним. В якості альтернативи можна використовувати глянцеві поверхні для оформлення підлоги і стелі, підібрані в єдиній кольоровій гамі. Таким чином, відбивається світло вигідно «розсуне» кордону, створюючи відчуття широти простору.

Мінімалізм

Як оформити вузький коридор, щоб він здавався більше

Для тих, хто не любить експерименти і складний дизайн, ідеально підійде найбільш простий, але ефективний спосіб оформлення вузького коридору. Все, що потрібно – вибрати найсвітліше (бажано білий) відтінок стін, підлоги і стелі. Це дозволить стерти кордони, усунувши тим самим ефект тісноти і здавленості простору. Замість цього виникне відчуття простору, легкості і прохолоди. Закріпити отриманий результат допоможе мінімальний набір найнеобхідніших меблів, підібраною в тон основної колірної гами коридору. Як декор варто обмежитися простим дзеркалом або стильним світильником.

Бічний світло

Як оформити вузький коридор, щоб він здавався більше

Продумуючи освітлення у вузькому коридорі, варто відмовитися від стандартного стельового світильника або об’ємної люстри, які ще більше «стиснуть» простір, візуально знизивши стелю. Набагато практичніше використовувати бічне світло, або встановити його джерела на рівні підлоги і направити вгору. Відмінним варіантом стане світлодіодне підсвічування, яка не займає багато місця, виглядає акуратніше звичайних світильників і бра, при цьому висвітлюючи набагато більшу площу.

Аксесуари

Як оформити вузький коридор, щоб він здавався більше

Відвернути увагу від дуже вузького простору допоможуть аксесуари і декор. Фотографії, живопис, колажі, штучні рослини, мініатюрні консолі і яскраві килимки – варіантів маса, варто лише підібрати той, який ідеально впишеться в інтер’єр передпокою. Єдиний нюанс – розташовувати їх потрібно лише на одній стіні, яка стане акцентної. Протилежну ж варто залишити порожній, і бажано – світлої, щоб врівноважити простір і не створювати відчуття захаращеності.

Вирішити проблему вузького коридору можна і без знесення стін. Потрібно лише грамотно підійти до оформлення простору, з огляду на основні нюанси подібної планування і способи їх коригування.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*