Лаконічність і простота – скандинавський стиль в інтер’єрі квартири

Стриманий і дуже природний – скандинавський стиль в інтер’єрі сучасних квартир представляється нам саме таким. Цей близький до мінімалізму стиль підходить тим, хто хоче стабільності і спокою, тим, хто має потребу в теплі і не сприймає химерності.

Основи основ

Скандинавський інтер’єр утворюють:

  • нейтральні кольори;
  • лаконічні форми;
  • природні матеріали.

Цей стиль не працює на публіку. Він начисто позбавлений атрибутів, що виставляються напоказ нуворишами. У ньому немає важкої, пишно прибраній меблів, багатоярусних стельових конструкцій, складних штор і багатого декору. Простий, теплий і дуже світлий – будинок, оформлений в скандинавської манері, виглядає саме так.

Лаконічність і простота - скандинавський стиль в інтер'єрі квартири

Трішки історії

Прабатьками скандинавського стилю були люди, які поважають природу і віддають перевагу спокійну стабільність показної розкоші.

Зародився він три століття тому, за часів правління Густава III – короля-новатора, прозваного «освіченим деспотом» за схильність до насадження своїх смаків і поглядів у всіх областях, включаючи оформлення приміщень.

Дизайнери називають «густавианському» стиль «шведської інтерпретацією європейського неокласичного декору». Приставкою «нео» цей напрям зобов’язана королю Густаву, котрий переніс французький класицизм на скандинавські землі.

Маючи схильність до мистецтв, монарх підійшов до справи творчо, позбавивши стиль Версаля від пихатості і декоративності і додавши йому природності.

Типовими ознаками «густавианському» стилю стали зеленуваті, сіруваті і синюваті відтінки стін, меблі простих форм, картини в прямокутних рамах і текстиль скромних забарвлень.

Лаконічність і простота - скандинавський стиль в інтер'єрі квартири

Такий вигляд мало більшість осель скандинавів незалежно від рівня їхнього статку і соціального статусу. Пішовши від показної розкоші, вони знайшли себе в цьому витонченому, ніжному і дуже лаконічному стилі.

Першими теоретиками скандинавського напрямки стали Карін і Карл Ларссон, професійні художники, які створили оригінальний і функціональний будинок і опублікувала книгу картин з інтер’єрами свого сімейного гніздечка. Неможливо повірити, що цих картинок уже понад двісті років – інтер’єри, які вони зображують, виглядають сучасно і по-ікеевскій стильно.

Складові стилю

забарвлення

Шведський інтер’єр може бути оформлений як в традиційній «густавианському» гамі – відтінки сірого, блакитний і блідо-зелений, – так і в кольорах осучасненого стилю, якими вважаються білий, кремовий, блідо-жовтий і світло-рожевий.

Лаконічність і простота - скандинавський стиль в інтер'єрі квартири

Нечисленні елементи декору фарбуються в більш глибокі кольори – червоний, зелений, золотий.

меблі

Типова скандинавська їдальня меблі – дерев’яні столи і стільці. Дерево може бути необробленим, пофарбованим або побілені, але в будь-якому випадку воно повинно бути світлим. Традиційно для виготовлення скандинавської меблів використовується деревина берези, бука або вільхи (або її штучні імітації).

Ці ж матеріали йдуть і на виготовлення підлог, а також обшивку стін і стель. Пол зазвичай розкривається лаком. Стіни фарбуються в нейтральний тон або обклеюють шпалерами під фарбування.

Лаконічність і простота - скандинавський стиль в інтер'єрі квартири

М’які меблі, як правило, має просту форму. Її призначення – суто практичне – сидіння і зберігання, «украшательский» навантаження вона нести не повинна.

Вітається і наявність плетених меблів. Крісла, сидіння для стільців, кошики для зберігання, вбудовані ящики часто виконуються зі світлої лози.

освітлення

Скандинавський стиль створювали сіверяни – люди, сумують за світла і тепла. Саме тому особливу увагу в шведському інтер’єрі приділяється висвітленню. До основних компонентів стилю відносяться каміни і всілякі світильники – від свічок до люстр.

Текстиль

Скандинавські штори шиються з натуральних матеріалів – бавовни і льону. Важливо, щоб їх колір гармоніював із загальною колірною гамою. Перевага віддається «зимовим» відтінкам – білому, сірому, блакитному.

Чохли для меблів, скатертини, фіранки і постільну білизну можуть бути однотонними, а можуть містити традиційний для Швеції орнамент – клітку, смужку, зигзаги, стилізовані сніжинки.