Найефективніші препарати для боротьби з білокрилка в теплиці

Теплиця на ділянці – це запорука достатку корисних овочів, зелені, ягід на вашому столі. Але вирощування врожаю в закритому грунті пов’язане з деякими труднощами, сприятливий мікроклімат для рослин, є так само комфортним для виникнення і розмноження інфекцій, хвороб, комах. Однією з найбільш згубних і живучих напастей є білокрилка, яка здатна знищити весь урожай на корені.

Далі докладно розповімо, чому з’являється белокрилка в теплиці, як позбутися від комахи, які заходи профілактики слід приймати, як і якими препаратами обробляти поверхні і грунт, щоб зараза не завелася в парнику.

Найефективніші препарати для боротьби з білокрилка в теплиці Найефективніші препарати для боротьби з білокрилка в теплиці Найефективніші препарати для боротьби з білокрилка в теплиці Найефективніші препарати для боротьби з білокрилка в теплиці Найефективніші препарати для боротьби з білокрилка в теплиці Найефективніші препарати для боротьби з білокрилка в теплиці

Як розпізнати білокрилку в теплиці

Белокрилка – невеликий метелик, розміром 1-1,5 мм, з жовтуватим тільцем і білими крилами, дуже небезпечний для рослин і плідний. Небезпека для рослин в теплиці представляє не тільки сам метелик білокрилки (він активний рознощик інфекцій), а й продукти його життєдіяльності. Поїдаючи листя, білокрилка виділяє особливу речовину, яка є сприятливим живильним середовищем для виникнення і розмноження грибка.

Самки відкладають трохи жовтуватий, дрібні яйця з нижньої частини листа, їх може бути кілька сотень від однієї особини. Через 9 діб яйця збільшуються в розмірах і стають чорними, їх них з’являються личинки. На початковому етапі розвитку личинки білокрилки у неї спостерігаються ніжки і вусики, якими вона присмоктується до поверхні листа. Ніжки відпадають і комаха стає схоже на блискучу бляшку-лусочку. Через кілька днів настає стадія німфи, на аркуші це виглядає як прозора зеленувата крапелька, але якщо придивитися, то можна розрізнити очі червоного кольору.

Найефективніші препарати для боротьби з білокрилка в теплиці

Якщо вчасно не виявити осередок виникнення комахи і не вжити заходів по знезараженню, то воно розмножиться в короткі терміни до великої чисельності

Як позбутися від білокрилки в теплиці восени

Щоб убезпечити врожай на наступний рік, необхідно перед зимою ретельно продезінфікувати теплицю. Перш ніж обробити теплицю восени від білокрилки, робиться генеральне прибирання, із застосуванням побутової хімії. Потім поверхні обробляються хлоркою, мідним купоросом, споруди з полікарбонату промиваються марганцевих розчином.

Найефективніші препарати для боротьби з білокрилка в теплиці

Прибираючи теплицю восени обов’язково очистіть щіткою всі вузли і сполучення

Боротьба з білокрилкою в теплиці восени буде більш ефективною, якщо Окур приміщення сірчаної димовою шашкою. Але така міра зашкодить теплиці на оцинкованому металевому каркасі, тому його слід на 2 рази обробити мідним купоросом.

Грунт необхідно полити окропом, закрити щільною плівкою для пропарювання, процедуру повторюють 2-3 рази. Після чого грунт просипають негашеного вапном, перекопують, проливають розчином двоокису міді.

Якщо торкнутися питання, де зимує белокрилка в теплиці, то стає зрозуміло, чому фахівці рекомендують зняти шар грунту, винести на вулицю для виморожування взимку. Виявляється, яйця і личинки комах поселяються в верхньому шарі грунту, де спокійно переносять незначний мороз. Тому навіть якщо в сезон не було заражень, грунт краще проморозити.

Подивіться ролик, в якому демонструється ретельна обробка теплиці від білокрилки восени, відео підкаже, як правильно зробити пропарювання грунту.

Як вивести білокрилку з теплиці

Від стадії личинки до імаго комаха завдає серйозної шкоди рослинам, знесилює їх, створює сприятливе середовище для інших інфекцій, тому питання, як боротися з білокрилка в теплиці, актуальний і першорядний.

Визначити наявність білокрилки в теплиці можна по білих точок на аркушах, хлороз – мозаїка жовтого кольору, блискучий наліт, чорні цятки так само свідчать про заселення непрошеного, шкідливого гостя. Листя деформуються, сохнуть, зав’язі гинуть.

Якщо не почати знищення шкідника, то загине весь урожай. Перші симптоми появи білокрилки в теплиці повинні стати сигналом до негайних заходів боротьби і профілактики.

Заходи профілактики

Белокрилка в теплиці не може з’явитися нізвідки, найчастіше її заносять самі господарі з розсадою або грунтом. Тому, щоб не виникло питання, як знищити білокрилку в теплиці, необхідно вживати профілактичних заходів:

 • Новий грунт необхідно виморозити, посипати хлорним вапном, перемішати, пролити мідним купоросом.
 • Після ретельного прибирання та знезараження теплиці восени, закрийте двері, щоб личинки комах не занесло поривами вітру, і вони не знайшли тепле містечко, щоб перезимувати.
 • Навіть якщо була проведена обробка теплиці з полікарбонату восени від білокрилки, то навесні слід повторити процедуру дезінфекції, додатково слід обробити грунт і поверхні пестицидами.
 • Уважно огляньте розсаду, при найменших ознаках хвороби рослин, відмовтеся від їх висадки.
 • У процесі розвитку і росту рослин намагайтеся підтримувати в теплиці правильний мікроклімат, вчасно провітрюйте приміщення, щоб позбавиться від вогкості.

Ці прості превентивні заходи дозволять уникнути появу в теплиці білокрилки та інших небезпечних захворювань.

Найефективніші препарати для боротьби з білокрилка в теплиці

Перед висадкою в закритий грунт рослини рекомендується обробити біопрепаратами, щоб не занести інфекцію

Белокрилка в теплиці – методи боротьби хімічні і біологічні

Найефективнішим методом боротьби з білокрилка в теплиці на сьогодні є обробка хімікатами і біологічними препаратами.

Корисно знати: Якщо після первинної обробки не вдалося вивести білокрилку з теплиці, необхідно провести вторинне знезараження, але змінити препарати, так як комаха швидко адаптується до активних речовин.

Найбільшим попитом серед речовинами для боротьби з білокрилка в теплиці вважаються Інта-Вир, Фуфанол, Іскра, Актеллік. Препарати вносять під корінь, або розчиняють у воді і обприскують рослини і поверхні. Щоб своїми руками не нашкодити, будь покупне засіб від білокрилки в теплиці необхідно використовувати строго за інструкцією, яка розташована на упаковці.

Уявімо кілька рекомендацій, ніж обробити теплицю від білокрилки, як правильно використовувати препарати і в якій консистенції:

 • Конфідор розлучається у воді 0,1 мл препарату на 1 л. Застосовувати рекомендується одноразово за сезон.
 • Моспілан на 1 л води додають 0,05 г, використовується одноразово.
 • Фуфанола потрібно 1,5 мл на 1 л чистої води, використовується одноразово.
 • 2 мл речовини Пегас на 1 л води, розчин для обприскування застосовують 2 рази за сезон, з періодичністю в тиждень.
 • Актеліком є ​​дуже ефективним засобом для знищення не тільки дорослих комах, але і яєць, личинок, німф білокрилки в теплиці. Для обприскування 1 ампулу розчиняють в літрі води, що вистачить на 5 м2 оброблюваної поверхні. Використовувати засіб допускається 4 рази за сезон.
 • Вертіціллін за своєю дією схожий з Пегасом, але буде потрібно набагато більше речовини для обробки, приблизно 25 мл на літр.

Подивіться відео, яке підкаже, чим обробити теплицю від білокрилки і як правильно розбавити препарати.

Белокрилка в теплиці – як позбутися народними засобами

Якщо з якихось причин ви змушені відмовитися від використання біологічних і хімічних речовин, в боротьбі з білокрилка в теплиці існують ефективні народні способи:

 • Розвісити клейові пастки, можна купити в магазині або зробити своїми руками з яскравою стрічки, обмазавши її коніфолью.
 • Посадити між рослинами упир, кріп, які привертають до себе інших комах, небезпечних для метелика білокрилки. Свої личинки комахи, залучені кропом, відкладають в личинки метелика, знищуючи їх.
 • Обкурювання теплиці димовими шашками вважається найефективнішим способом знищення комахи.

Корисно знати: Використання сірчаних шашок рекомендовано для дезінфекції теплиць восени або навесні, перед висадкою рослин. Тютюнові шашки нешкідливі для рослин, тому ними можна користуватися в будь-який період.

 • Дуже допомагає в боротьбі з білокрилка настій часнику, 5 великих зубчиків потовкти і розчинити в літрі води, налити в пульверизатор, ретельно обприскати рослини і поверхні.

Найефективніші препарати для боротьби з білокрилка в теплиці

Яскраві пастки приваблюють комах і гублять їх

Ми постаралися зробити повний огляд заходів, як позбутися від білокрилки в теплиці. Але ще раз підкреслимо, що при відсутності належної профілактики, всі способи боротьби носять тимчасовий характер.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*