Раніше, одним з показників добробуту сім’ї була наявність паркетної підлоги в будинку, або квартирі. Однак паркет можна сказати вже віджив своє – він виявився занадто дорогим і вимогливим в плані монтажу. Нині на зміну йому прийшли нові матеріали, здатні виконувати ті ж функції, будучи при цьому більш дешевими і простими.
Одним з таких матеріалів і є ламінат. Він недорогий, міцний і що найголовніше, він практично не поступається зовнішнім виглядом паркету. Однак, навіть не дивлячись на простоту цього матеріалу, існують правила укладання ламінату, без виконання яких ви можете не розраховувати на вдале завершення робіт.
Особливих знань, втім, це справа не вимагає – просто дотримуйтесь інструкції, і ви зможете власноруч здійснити, наприклад такі види робіт, як укладання ламінату по діагоналі і т.д. Пам’ятайте, що ламінат – особливий матеріал. Його встановлюють не на клей і не на цвяхи, він служить вам покриттям підлоги, утримуваний власною вагою.
Правила укладання ламінату
Виробники ламінату, як правило, самі вказують необхідну для монтажу інформацію на спеціальних вкладишах. Крім того, маленький секрет як правильно класти ламінат ви зможете подивитися на відео в кінці статті, однак існують деякі правила укладання ламінату, які перевірені на практиці – вони допоможуть вам не наробити помилок при монтажі підлогового покриття.
- Насамперед обов’язково перевіряйте матеріал на предмет цілісності. Природно, пошкоджені панелі не підлягають використанню при укладанні. Крім того, проводите монтаж днем - так ви завжди зможете помітити дефекти вчасно.
- Одна з вимог ламінату – акліматизація до умов приміщення, де буде проводитися укладка. Закриті пакети з ламінатом залишають в приміщенні, де їх будуть укладати на 48 годин (за умови вологості 50-60%). Якщо температура всередині приміщення і всередині складу, де до цього лежав ламінат майже однакова, то час можна скоротити.
- Категорично не рекомендується класти ламінат у вологих приміщеннях, у ванній кімнаті або сауни. Це викликано вразливістю даного матеріалу для води. Вона може потрапити на уразливі частини плит, що викличе деформації. Якщо все ж вам потрібен ламінат у ванній, то постарайтеся, що б він лежав поза зоною «прямого попадання» бризок.
- Слідкуйте за станом підстав вашого підлогового покриття. Воно (або вони, якщо шарів кілька) повинні бути ідеально рівними, сухими, а також міцними. В іншому випадку вам знову ж загрожують деформації.
- Обзаведіться пароізолятором. Насправді за цим страшним словом криється проста поліетиленова плівка, яка буде перешкоджати попаданню вологи на панелі з нижньої сторони. Однак пам’ятайте, що така плівка зупинить тільки пар, а не воду.
- Подбайте про наявність так званих термошвів. Так називають спеціальні невеликі відступи від стін. Їх потрібно робити через те, що ламінат може набухати або стискатися залежно від умов.
- Схема укладання такого підлогового покриття може володіти як регулярним, так і нерегулярним порядком. Як би там не було, стежте за тим, щоб зміщення стиків було не менше 40 см.
- Для того, щоб поліпшити візуальне сприйняття ламінатної підлоги, слід робити укладання паралельно джерелу світла. Якщо ж таких кілька – в якості орієнтира беріть найбільший з них. Крім того, для кращого сприйняття спробуйте покласти канти поперек поздовжньої сторони вашого приміщення.
Укладання ламінату по діагоналі
Отже, ми дізналися основні правила укладання ламінату. Для впевненості подивіться як класти ламінат на відео. Тепер же давайте розглянемо весь процес на прикладі укладання ламінату по діагоналі.
Після проведення необхідних підготовчих робіт (на кшталт вирівнювання статі) починається стадія безпосередньо укладання. Насамперед ви повинні будете натягнути між кутами нитка, яка послужить вам орієнтиром у подальшому. Саму ж укладку починають у напрямку світла – від вікна до дверей.
За правилами укладання ламінату плити кладуть під кутом в 45 градусів відносно стіни. При цьому відстань між рядами витримуйте на рівні 0.5 см. Це гарантує велику міцність всієї поверхні.
Як і в будь-якому будівельному справі, вам не завадить створення макета на папері або в спеціальній програмі. За таким малюнку ви зможете визначити, яке розташування плит буде оптимальним.
Як вже говорилося раніше, вам слід робити невеликі (1-1.5 см) відступи від стін для того, щоб ламинат не деформувався від температурного впливу.
Укладання ламінату по діагоналі
Рекомендується також починати укладання ламінату, починаючи з центру приміщення. Поступово укладіть ліву сторону, потім переходите на праву. Найперший же ряд повинен починається в лівому кутку. Від неї і ведуть подальші роботи. Такий спосіб є найбільш раціональним бо дає мінімальну кількість обрізків, а значить і витрата матеріалу буде найбільш економним.