Заміна електропроводки в хрущовці

Чому ми взагалі говоримо про заміну проводки в хрущовці, особливо якщо вона ще працює? На превеликий жаль наших громадян, коли будувалися хрущовки, про людей думали мало. Та й які електроприлади були доступні в той час? Три лампочки, радіо та дверний дзвінок … Весь розрахунок вівся на вати.

А хто тоді думав про надійність, довговічності квартирної проводки в хрущовці? Час минув, а хрущовки – залишилися, а разом з ними – стара, страшно сказати, але тонка алюмінієва проводка, підключена через такі моторошні чорні штуки, які захисними запобіжниками назвати язик не повернеться. А замість плавкої вставки – то, що взагалі вголос вимовляти ганебно – «жучки», завдяки яким згорали все, але крім самих «жучків»!

Заміна електропроводки в хрущовці

Тому, роблячи навіть косметичний, а тим більше капітальний ремонт квартири, мудрі господарі вирішують, що необхідна заміна проводки в хрущовці. Але як зробити ці роботи раціональними, який порядок робіт, на чому можна, і на чому не можна економити? І як досягти високої якості і довговічності всієї електропроводки? Мета цієї статті – дати відповіді на ці питання і поділитися професійними секретами з нашими читачами.

Послідовний підхід

Ось кілька простих, але важливих етапів:

1. Візьміть готовий план квартири або зробіть свій ескіз, в якому будуть вказані всі габаритні розміри: довжина стін, ширина вікон, розташування отворів і так далі. Зробіть не менш дюжини копій цього плану.

Заміна електропроводки в хрущовці

2. Обміркуйте, де і яка буде меблі та інші предмети інтер’єру, в тому числі і декоративні. Нанесіть їх на план. Зробіть кілька варіантів різної розстановки і проаналізуйте, як вам подобається більше. Сміливо комбінуйте і експериментуйте – папір стерпить. Тепер зрозуміло, навіщо потрібна дюжина копій?

3. Не прив’язуючись до існуючої проводці в хрущовці і, з огляду на фінішне розташування всього добра в квартирі, розмістіть на цьому плані (який теж слід заздалегідь розтиражувати) спочатку різні варіанти розміщення світильників (точкових, люстр, декоративних, світлодіодних і т.д.) і відповідних вимикачів. Не поспішайте, краще витратити пару годин на таку розстановку, щоб потім роками насолоджуватися комфортом.

4. Прикиньте, де будуть розташовуватися розетки. Не економте, практика показала, що на кожній стіні повинно бути не менше двох розеток (тобто близько 8 розеток на приміщення). Зробите так – згодом скажете спасибі, адже ніяких подовжувачів, що плутаються під ногами, через всю квартиру розтягувати і збирати не доведеться. Та й розетки не так вже й дороги.

5. Додайте комутаційні коробочки, зазвичай (так як площа кімнат в хрущовці невелика) в кожному приміщенні над вимикачем одна для освітлення, і над найближчій до введення в кімнату розеткою – друга, розеткова.

6. Визначте, де буде розташовуватися вступної щиток з автоматикою і лічильником. Зазвичай його місце – в передпокої.

7. Від щитка по кутах стіна / стеля будуть прокладатися живлять лінії: окремо для освітлення (мідь, 1,5 мм кв.) І окремо для розеток (мідь, 2,5 мм кв.). Ні в якому разі не використовуйте алюміній, це заборонено Правилами.

8. Комутація проводів в коробочках повинна бути зварюванням, пайкою або обтиском, скручування неприпустимі.

Заміна електропроводки в хрущовці

Ми не можемо в межах однієї статті описати всі нюанси заміни електропроводки в хрущовці, однак навіть ці основні етапи робіт допоможуть зробити все правильно.

Корисні поради

  • Після закінчення монтажу та комутації слід перевірити всі лінії на відсутність обривів і КЗ.
  • Коли система готова, але до початку штукатурних робіт ОБОВ’ЯЗКОВО зробіть фотографії всіх стін з проводкою і коробочок для комутації. Всякий раз, коли будете свердлити стіни, це допоможе уникнути проблем з проводкою. Заміна електропроводки в хрущовці(Фото 4)
  • Всі проводи повинні проходити тільки горизонтально або вертикально, ніяких «навскоси».
  • Чи не можете зробити самі, не соромтеся запрошувати фахівця або заплатити професіоналам.