Відео та фото інструкції по декоративній штукатурці стелі

Похибки в монтажі бетонних плит перекриттів дуже часто призводять до перепадів стелі за рівнем. І навіть добре прошпакльовані і пофарбована поверхня буде виглядати не дуже добре. У таких випадках вихід тільки один: вирівнювання стель штукатуркою.

У цій статті ми розглянемо варіанти обробки по маяках, зі штукатурною сіткою і без неї, розповімо, як видалити старе покриття. Також ви дізнаєтеся про робочих складах для чорнової і фінішної обробки.

Відео та фото інструкції по декоративній штукатурці стелі Відео та фото інструкції по декоративній штукатурці стелі Відео та фото інструкції по декоративній штукатурці стелі Відео та фото інструкції по декоративній штукатурці стелі Відео та фото інструкції по декоративній штукатурці стелі Відео та фото інструкції по декоративній штукатурці стелі

Штукатурка під фарбування: технологія робіт по маяках і сітці

Оздоблювальні роботи проводити краще в теплу пору року, коли є можливість добре провітрювати приміщення.

Підготовчі роботи

Підготовка стелі до вирівнювання буде полягати в наступному:

 • Якщо поверхня вже оштукатурена, то її треба простукати на предмет наявності слабких місць. Глухий звук свідчить про те, що в цьому місці оздоблення відійшла від основи, здулася, – такі ділянки слід очистити.
 • Робимо прохід м’якої широкої щіткою – для знепилювання.
 • Грунтуем поверхню валиком, складом глибокого проникнення. Якщо роботи ведуться у ванній кімнаті або на кухні – гідрофобним.

При обробці нових квартир, де вирівнювання стель ще не проводилося, обходимося тільки знепилювання і ґрунтовкою.

Відео та фото інструкції по декоративній штукатурці стелі

Грунтовка поверхні

Установка маяків

Перш за все треба закріпити під стелею інфрачервоний рівень. Спосіб монтажу залежить від моделі пристрою: на кріплення, що йде в комплекті або на саморобну майданчик зі шматка алюмінієвого профілю. По лінії лазера з’ясовуємо найнижчу точку рівня. На неї і будемо орієнтуватися при виставленні маяків для штукатурки стелі – відео на цю тему представлено нижче.

На викрутку або насадки шуруповерта маркером виставляємо нижчу точку рівня – відміряє це відстань від кінчика інструменту. Далі при укрученні саморізів утапливаем їх на таку глибину, щоб лінія лазера збігалася з межею на викрутку / насадки шуруповерта. Саморізи вкручуються по лініях, намічених заздалегідь.

Штукатурка стелі своїми руками під фарбування: на відео відображений процес монтажу лазерного рівня і установки по ньому маякових профілів.

Далі за цими ж лініях накидаємо невеликі порції штукатурного розчину, в яких утапліваются маяки. Рівень їх осідання задається саморізами, вкрученими раніше. Додатково перевіряємо монтаж за будівельним рівнем, прикладаючи його до профілів в різних напрямках. Продовжувати роботу можна буде після повного застигання робочого складу під маяками.

Відео та фото інструкції по декоративній штукатурці стелі

Перевірка маяків за рівнем

Важливо: роботи доведеться вести над своєю головою, з особою, піднятим до стелі, в наслідок чого постійно буде присутній ризик потрапляння в очі часток штукатурки. Слід дотримуватися обережності або надіти захисні окуляри.

Штукатурка по маяках

Щоб постійно не нахилятися до ємності з розчином, накладаємо його невеликими порціями на полутерок. І вже з нього шпателем-помічником накидаємо штукатурку на стелю, злегка розрівнюючи шар цим же полутерком. Штукатурку стелі по маяках починаємо від стіни, за один захід покриваючи площу близько 1,5 м2, шар повинен бути на пару міліметрів більше висоти маяків.

Відео та фото інструкції по декоративній штукатурці стелі

Наброс робочого складу

Беремо правило, притискаємо його кінцями до маяків у стіни і тягнемо на себе, одночасно здійснюючи їм короткі рухи вліво-вправо. Простягаємо відстань в 40-50 см, потім зчищають з інструменту надлишок штукатурки і накидаємо його на стелю там, де в цьому є необхідність.

Відео та фото інструкції по декоративній штукатурці стелі

Розтяжка обробки

Повертаємося на вихідну точку і повторюємо процедуру, простягаючи правило вже на 50-80 см. Продовжуємо працювати, починаючи на 40-50 см далі від стіни ніж в попередній раз до тих пір, поки не розгладить весь накинутий розчин. Потім накидаємо штукатурку на наступну ділянку, розтягуємо її тим же способом. Таким чином робимо всю штукатурку стелі під фарбування.

Відео та фото інструкції по декоративній штукатурці стелі

Закінчення роботи по одному ряду

Важливо: під час роботи правилом шар оцинковки на штукатурних маяках пошкоджується. Надалі на поверхні обробки можуть виникнути жовті плями через іржавіння металу. Тому через добу профілі слід видалити, а штроби від них закрити тим же розчином.

Іноді потрібно вирівнювання невеликої ділянки поверхні. Штукатурка стелі по маяках: відео розповідає про процес усунення локальних дефектів.

Вирівнювання з сіткою

Іноді, при необхідності в товстому шарі штукатурки або поганому стані поверхні стелі, перед початком вирівнювання потрібно монтаж армування. Найчастіше використовується оцинкована армована сітка для штукатурки стелі (20х20 мм). Кріпиться вона на попередньо загрунтовану стелю, до монтажу маяків, на саморізи з підкладками зі шматочків жерсті. Подальші роботи по установці маякових профілів і штукатурки за ними здійснюються точно так же, як описано вище.

Відео та фото інструкції по декоративній штукатурці стелі

Монтаж армуючої сітки на стелю

І ще один варіант використання сітки – при багатошаровому оштукатурюванні. Перший, чорновий шар робиться по маяках, як зазвичай. А ось сітка йде з фінішним шаром – для забезпечення йому високою тріщиностійкості. Процедура монтажу покриття з армуванням буде такою:

 • На поверхню наносимо тонким (2-3 мм) шаром робочий склад. Ширина смуги повинна бути трохи більше ширини полотна сітки.
 • Докладаємо полотно до нанесеної штукатурки, і, злегка натискаючи, розгладжуємо його кельмою. Склад повинен видавлюватиметься крізь осередки і покривати сітку.

Штукатурка стель своїми руками: відео монтажу армуючої сітки.

Важливо: під час розгладження стекловолоконного полотна намагайтеся уникати виникнення складок. Такий дефект в обробці усунути буде дуже важко, доведеться робити шпаклівку стелі.

Чорнова і декоративна штукатурка для стелі: вибір складу. Видалення старого покриття

Для вирівнюючих покриттів головне – пластичність і хороша адгезія, на фактуру дивимося в останню чергу.

Види вирівнюючих складів

Для внутрішніх робіт використовуються такі суміші:

 • Піщано-цементні. Універсальні, підходять навіть для приміщень з високою вологістю, екологічні, недорогі, мають високу адгезію. Недоліки – дуже велика вага, майже завжди – необхідність в подальшому шпаклюванні.
 • Цементно-вапняні. Те ж, але пластичність суміші трохи вище.
 • Гіпсові з клейовими добавками. Дуже еластичні, легко наносяться на будь-які поверхні, з високою паро здатністю. Мінус штукатурки стелі гіпсовою штукатуркою – низька стійкість до вологи, підійдуть тільки для сухих приміщень.
 • Силікатні. Завдяки основі з рідкого скла утворюють міцне, стійке до тріщин і високої вологості покриття. Можна використовувати у ванних кімнатах і кухнях. Мінус – низька паро здатність і висока ціна.
 • Акрилові. Пластичні, мають широку колірну палітру, стійкі до вологи, мають гарну адгезію. Мінус – така обробка утворює майже не «дихаючий» шар, ціну має досить високу.

Відео та фото інструкції по декоративній штукатурці стелі

Фото декоративної штукатурки на стелі: гладка гіпсова поверхню

Декоративна штукатурка на стелю: види сумішей

Для фінішного шару можна вибрати з наступного:

 • Гіпсові суміші. Найпопулярніші з усіх, легко розтягуються в тонкий шар, легко колоріруются. Годяться для виготовлення ліпнини та створення фактури штампуванням і накатом. Склад в робочому стані зберігається дуже недовго, працювати доведеться швидко.
 • Силікатні і акрилові. Пластичні, є з чого вибрати за кольором і фактурою. Від «короїд» і «баранчика» до імітацій мармуру і «венеціанок».
 • Оздоблення цементним розчином. Можуть бути тільки гладкими або з фактурою «короїд», «шуба», «баранчик», «камінцева».

Відео та фото інструкції по декоративній штукатурці стелі

Як зробити фактурну штукатурку на стелі: деякі склади імітують натуральний камінь

Як зняти штукатурку зі стелі: різні способи

Фактурну штукатурку для стелі можна видалити декількома способами. Декоративні тонкошарові склади іноді можна зняти / зішкребти простим шпателем. Для цієї ж мети використовуються шліфувально-обдирні і шліфувально-вібраційні машини. Останні повинні бути обладнані вбудованим пилососом, так як в процесі буде виділятися велику кількість пилу.

Гіпсову обробку товщиною до 5 мм також можна знімати обдирні шпателем. Як очистити стелю від штукатурки з товстого шару цементу? Такі покриття видаляються перфоратором з насадкою «широке зубило». Те ж і з товстими шарами гіпсу. Його для спрощення демонтажу можна попередньо змочити водою підкисленою оцтом.

Відео та фото інструкції по декоративній штукатурці стелі

Робота шліфувально-обдирного машиною

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*