Дизайн туалетної кімнати або як зробити туалет особливим

Спосіб оформлення туалету залежить від його площі. Якщо дизайн малогабаритного санвузла відрізняється простотою і лаконічністю, то оформлення просторій туалетної кімнати виконується куди з великим «розмахом». Про способи облаштування туалетів різної площі та йде мова нижче.

Дизайн малогабаритного туалету

Туалет малогабаритної квартири – «клетушка» в 1-1,5 кв. м. Створити унікальний інтер’єр на таких скромних «майданах» досить складно – метраж не той, та й специфіка приміщення не дозволяє. Маленькі туалети зазвичай облаштовуються за стандартними схемами. Оформлення їх в переважній більшості випадків теж стандартно.

Перелічимо основні принципи дизайну маленького туалету:

  • Застосування матеріалів, що не збільшують товщину стін. Оздоблення стін маленького туалету пластиковими панелями – нонсенс. Ремонт таких приміщень зазвичай проводиться із застосуванням кераміки, декоративної штукатурки або вологостійких шпалер.
  • Оформлення приміщення в світлих тонах. Який би матеріал обробки ви не обрали, стіни повинні вийти світлими. І краще, якщо їх відтінок буде «теплим». Бежевий – оптимально. Це ж стосується і статі. Підберіть керамограніт в тон настінному кахлю, і кімната придбає необхідний обсяг.
  • Застосування компактної і підвісної сантехніки. Унітаз без бачка і опори на підлогу виглядає сучасно і займає мінімум місця.

Дизайн туалетної кімнати або як зробити туалет особливим

  • Яскраве освітлення. Встановіть в маленькому туалеті 2-3 галогенних або світлодіодних світильника – візуальне розширення площі гарантується.

Дизайн туалету середньої площі

2,5-4 квадратних метра площі – саме стільки становить площа «середнього» туалету – надають якусь дизайнерську свободу. Оформлення такої туалетної кімнати може бути набагато цікавішим. Більш «цікавим» і різноманітним буває і її наповнення. Крім стандартного унітазу «середній» туалет зазвичай вміщує невелику раковину і обладнання гігієнічного душа – вбудоване в унітаз, встановлене на рукомийнику або вмонтований в стіну.

Принципи оформлення туалету середніх розмірів схожі з викладеними вище за одним винятком: такий санвузол може бути оформлений в будь-якій кольоровій гамі.

Популярні і просто цікаві варіанти дизайну туалету середньої площі:

  • Сучасний. Білий кахель, біла сантехніка, білу стелю. Відмінний від білого колір мають лише підлогу і … кришка унітазу. Акцент в інтер’єрі робиться на кришці – таке ось своєрідне «кольорова пляма».
  • Стімпанк. Великоформатні плити з яскравим екстравагантним малюнком на підлоги і стіни, розташованої навпроти входу, одноколірні оформлення двох інших стін, яскраво-червона поличка і така ж яскраво-червона кришка унітазу – технологічний і фантастично красивий стиль під назвою «стімпанк» застосовується і для оформлення сучасних туалетних кімнат.
  • Морський. «Морська» колірна гамма, мозаїчна підлога, вертикальна акцентні смуга на одній зі стін, підвісна сантехніка, черепашки як елементи декору – здається, що ось-ось повіє морський бриз, і почулися крики чайок.

Дизайн туалетної кімнати або як зробити туалет особливим

  • Піратський. Мальовані черепа на кришці унітазу, чорний килимок і чорні аксесуари, чорне рушник, що висить на гачку поруч з раковиною, – і ваш туалет готовий до зустрічі Хеллоуїна.
  • Класичний. Бежеві стіни, підлоговий керамограніт, декорований під світлий камінь, білий компактний унітаз, раковина, вбудована в коричневу тумбу, – варіант для тих, хто цінує традиції.
  • Королівський. Якщо інтер’єр квартири витриманий в стилі бароко, то відповідно ньому повинен бути облаштований і туалет. Бароко характеризується навмисним розкошами і претензійністю. Для створення королівського стилю і матеріали застосовуються «королівські» – венеціанська штукатурка, паркет, натуральний камінь. Декораціями для такого інтер’єру служать бра вишуканої форми, дзеркала, оформлені «під старовину», мальовані квартири в важких рамах.
  • Модерн. Бежево-коричнева колірна гамма, великий прямокутний дзеркало, які підходять за стилем світильники, мозаїка в оформленні стін і підлоги, схожим чином декорована акцентні стіна … Туалет в стилі модерн – саме втілення витонченості і гармонії.
  • Мінімалізм. Абсолютно біле приміщення, мінімум предметів обстановки, білосніжна підвісна сантехніка і пара акцентів чорного кольору – лаконічний мінімалістський стиль як жоден інший підходить для оформлення невеликих туалетів.

Дизайн туалетної кімнати або як зробити туалет особливим

Дизайн туалетної кімнати великого розміру

Туалетна кімната площею 5-8 «квадратів» представляє собою цілий «плацдарм» для реалізації дизайнерських ідей різного ступеня складності. Подивіться способи оформлення великих ванних кімнат. Засобами для їх втілення служать не тільки матеріали обробки, але і меблі і елементи декору.

Комплект сантехніки такого санвузла зазвичай вміщає унітаз, біде і раковину. Набір меблів містить тумбу-Мойдодир, шафа і настінні полки.

П’яти-шести квадратних метрів площі цілком вистачає, щоб зручно розмістити всі ці елементи.

Розстановка обладнання повинно проводитися з урахуванням мінімальних / комфортних відстаней між пристроями:

  • 10 см / 10 см – між умивальником і стіною;
  • 20 см / 35 см – між унітазом і умивальником;
  • 30 см / 45 см – між умивальником і біде;
  • 55 см / 75 см – перед умивальником;
  • 50 см / 75 см – перед унітазом і біде.

Про засади дизайну просторого туалету: оскільки приміщення велике, розумно передбачити його розподіл на 2-3 функціональні зони. Розмежовуватись ці зони можуть різними способами. Найпоширеніший з них – вертикальне акцентування.

Дизайн туалетної кімнати або як зробити туалет особливим

Елементами декору великого туалету можуть служити як аксесуари на зразок утримувача для паперу і кошики для сміття, так і предмети, традиційно застосовуються в оформленні житлових кімнат, – картини, постери, вази, дзеркала.

Використовуйте можливості сучасного дизайну, не бійтеся експериментувати з його інструментарієм, і дизайн вашої туалетної кімнати вийде особливим – оригінальним і в той же час зручним і функціональним.