Душова кабіна у ванну своїми руками

Душова кабіна – відносно нове явище в нашій країні, однак вона вже встигла завоювати величезну кількість шанувальників. Звичайно ж, справа в простоті і зручності цієї конструкції. У маленьких приміщеннях вона цілком здатна замінити ванну, звільнивши для власника додаткове місце. А вже про застосування кабіни поза міського житла – на дачах і т.д. і говорити не доводиться. У таких ситуаціях вона є ідеальним варіантом.

Душова кабіна у ванну своїми руками

Один з небагатьох чинників, здатних відлякати потенційних покупців від придбання даної конструкції – її ціна. Однак, вихід завжди є. Душова кабіна своїми руками – прекрасний спосіб позбавити себе від зайвих грошових витрат. Особливо добре, коли ви знаєте що і як робити. Але навіть якщо і не знаєте – ця стаття допоможе вам розібратися в процесі створення і монтажу кабіни.

Визначаємося з типом кабіни

Створення душової кабіни своїми руками не так складно, як здається на перший погляд. Перш за все, варто визначитися з тим, чого ви хочете. Отже, існує три види кабін – пряма, кутова і напівкругла. Для першого різновиду доведеться спорудити додаткову стіну. Друга передбачає дві маленькі стінки, в просторі між якими буде знаходитися двері (при цьому кабіна матиме форму п’ятикутника). І, нарешті, для напівкруглої версії кабіни вам потрібен буде тільки піддон. Здавалося б, вибір очевидний – напівкругла кабіна, проте є один «підводний камінь» – її складові частини обійдуться вам майже напевно дорожче, ніж для інших видів. Крім того, для прямої і кутовий душової кабіни набагато легше знайти підходящі елементи і матеріали – це можуть бути як пластик, або скло, так і дерево, метал і т.д. Так чи інакше – вибір завжди за вами.

Як правильно виконати виміри душовою?

Як відомо, без точних вимірів будь-який будівельний процес практично напевно приречений на провал. Створення душової кабіни своїми руками не виняток. Оптимальний розмір внутрішнього простору кабіни складає близько 0.8м.х0.8м. Однак, потрібно пам’ятати, що варто враховувати і товщину плитки при облицюванні стіни а також +0.5 см ширини кожної стіни. Також врахуйте товщину перегородок для зведення кабіни – вони будуть від 12 до 15 см в залежності від матеріалу.

Початок робіт:

  • підводимо каналізацію

Проводячи ремонт у ванній, дуже важливий етап – підведення водопостачання до майбутньої кабіні і облаштування каналізаційного зливу. І якщо з подачею води все просто – достатньо лише подовжити труби, то зі зливом доведеться трохи повозитися.

Для підведення каналізації потрібно обзавестися відповідною трубою, найкраще з чавуну, діаметром 50 мм. Також потрібні будуть гідравлічний затвор, сам слив і декоративна решітка. Все це ми збираємо воєдино і встановлюємо з розрахунком на те, що б слив виявився по центру майбутньої кабіни. Важливо забезпечити потрібний ухил труби – для цього можна використовувати будівельний розчин.

  • Створюємо дно для нашої кабіни Душова кабіна у ванну своїми руками

Після проведення всіх необхідних вимірів і установки труб приходить черга облаштування дна нашої кабіни. Для цього необхідно спорудити по периметру форму – опалубку. Роблять її в основному, з дерева або міцної фанери. Всередину ж заливається спеціальний розчин (цемент і пісок в співвідношенні 1: 4, марка цементу – 400). Дуже важливо, щоб слив при цьому був врівень з чистовим підлогою. Це означає, що слив повинен виступати над рівнем заливки приблизно на 2 см. Також важливий нюанс – дно повинно мати ухилом до центру, тобто до зливу. В іншому випадку вода просто не буде добре стікати в каналізацію. Для додання розчину потрібної форми використовуйте шпатель або кельму. Після завершення процедури залиште дно кабіни в спокої до затвердіння розчину.

  •  Стіни в душовій кабіні, зробленої своїми руками

Існує два найбільш популярних матеріалу для створення стін в душовій кабіні. Це можуть бути або гіпсоволокнисті листи (ГВЛ), або старий добрий цегла. І якщо стіни з ГВЛ досить просто створити своїми руками, то у випадку з цегляною стіною найкраще буде найняти кладочніка. Також на цьому етапі споруджують поріжок. У цегляному варіанті все досить просто – потрібно лише ставити його на довгу сторону. ГВЛ ж – не найкращий варіант для порожка, тому краще зробити його монолітним (процедура з розчином і опалубкою). Після установки стін потрібно облицювати їх, а також дно кабіни плиткою і вставити в отриманий отвір двері. Власне це і все. Душова кабіна своїми руками готова! Залишилося тільки виконати останні штрихи.

Для більшої функціональності душової кабіни, зробленої своїми руками, варто обзавестися деякими корисними речами. Йдеться про такі предмети, як полички, мильниці і душова лійка. Ці речі зроблять вашу власноруч зроблену кабіну повністю оснащеної і додадуть їй максимальну зручність у використанні.