Як самостійно оформити дизайн малогабаритної спальні

Більшість людей хочуть знати, як використовувати поради по дизайну не тільки у великих спальнях, але і в звичайній маленькій спальні малогабаритної квартири. Найчастіше це кімнати в «хрущовках», «сталінках» і «брежневках». Головне завдання, яке потрібно вирішити, оформляючи дизайн малогабаритної спальні в квартирі – це її візуальне розширення за допомогою самих різних засобів. Але навіть при позитивному вирішенні цієї проблеми спальня повинна виконувати своє головне призначення – розслабляти і сприяти відпочинку. Як же можна отримати бажаний результат, оформляючи дизайн невеликої спальні в квартирі.

Як самостійно оформити дизайн малогабаритної спальні

Дизайн спальні в малогабаритній квартирі

Перемішуючи і переміщаючи кольору в дизайні приміщення, можна домогтися різних зорових ілюзій – зменшувати або збільшувати візуально габарити спальні, викликати y людини почуття об’ємності приміщення, міняти настрій, так далі. Холодні кольори відмінно працюють в плані візуального збільшення площі спальної кімнати. Тому білий і світлі тони синього, зеленого, фіолетового або бузкового відтінків допоможуть легко досягти потрібного ефекту.

Оформляючи дизайн малогабаритної спальні в одному білому кольорі, ви теж збільшите кімнату візуально. Але білий інтер’єр рекомендується розбавити кількома колірними акцентами. Враховуйте одну невелику деталь – якщо всі поверхні спальні зробити білими, то ви неодмінно отримаєте негативний результат. Такий достаток білого викликає у людей негативні емоції – розчарування, тугу, пригніченість. Тому неодмінно потрібно додати кілька яскравих і контрастних кольорів або тонів.

Як самостійно оформити дизайн малогабаритної спальні

Обробка підлоги і стін

Оформляючи підлогу, стелю і стіни спальні в білі або світлі тони, ви теж поспособствуете зоровому розширенню загальної площі. Але кольорове оформлення стін і стелі повинні бути різними. Якщо стіни будуть темніше стелі, то висота стелі буде здаватися більше. Невисокий стелю в маленькій спальні візуально згладити пристроєм багаторівневого або натяжної стелі. Дзеркальна стеля відмінно збільшить висоту приміщення.

Крім дзеркальної стелі, дзеркала можна використовувати при оформленні стін і підлоги. Дотримуйтесь рекомендацію дизайнерів – не ставте дзеркала на рівні ліжка або поруч з нею. Добре збільшує простір декоративне оздоблення стін прямими шпалерами з вертикальним малюнком або різними вертикальними молдінгами. І навпаки – дизайн малогабаритної спальні з горизонтальним візерунком зробить вашу спальню ширше. Великий візерунок або малюнок на шпалерах візуально зменшить простір спальної кімнати. Вузьку спальню можна уявити в іншому ракурсі оформленням довгих стін світлим, а коротких стін – темним кольором. Світле оформлення спальні прекрасно компенсує нестачу природного освітлення в кімнаті.

Оформлення вікон спальні

У дизайні спальні невеликих розмірів не слід використовувати важкі і темні штори або фіранки на вікнах. Краще буде повісити прозору тюль або білі жалюзі. Штора або тюль повинна бути більше розмірів вікна – тоді спальня буде здаватися ширше.

Якщо дизайн спальні дозволяє, то вікно краще взагалі нічим не закривати. Пейзаж за вікном буде прекрасним доповненням дизайну спальної кімнати, візуально додаючи кімнаті більше обсягу. Добре доповнять дизайн малогабаритної спальні фото, декоративні віконниці, картини або широке вікно з ролл-шторами. Чим більше вікно в спальні, тим просторіше буде вона виглядати. Для збільшення висоти низького стелі рекомендується підбирати легкі штори з вертикальним малюнком і не використовувати в оформленні вікна ламбрекени.

Освітлення для малогабаритної спальні

Освітлення маленької спальні також можна підкоригувати на користь розширення простору. Не потрібно використовувати абажури і лампи на ніжках – вони зменшують корисну площу спальні. Краще використовувати світильники з плоскою освітлювальної поверхнею або нижній світло. Цілком освітлена спальня викликає у присутніх почуття просторове свободи. А якщо використовувати багаторівневе освітлення в дизайні спальні, то це додасть стильності та оригінальності. Світло в спальні повинне бути розсіяним і м’яким. Великі люстри і торшери в маленькій спальні можна використовувати категорично.

Як самостійно оформити дизайн малогабаритної спальні

економія місця

Іноді невелика спальня служить не тільки місцем для відпочинку, а й робочим кабінетом. Тому для речей необхідно передбачити ніші, полки або приховані ящики, щоб ілюзія вільного простору залишалася. Також можна поставити вбудована шафа з дзеркалами на дверях, щоб збільшити обсяг приміщення. Дизайн маленької спальні повинен обмежуватися одним великим предметом меблів – ліжком або шафою для білизни та одягу. Всі інші речі можна укладати в спеціальні ящики і невеликі шафки.

Як самостійно оформити дизайн малогабаритної спальні

Ліжко в спальній кімнаті – це головний об’єкт дизайну та інтер’єру. Причому ліжко в маленькій спальні повинна економити простір кімнати. Для цієї мети відмінно послужить крісло-ліжко, диван-ліжко або ліжко, яку вдень можна прибрати в нішу або шафа. Якщо в спальні передбачається звичайне ліжко, то, за порадою дизайнерів, її необхідно оснастити висувними ящиками для всяких дрібних предметів і речей.

Технології в дизайні спальні

Техногенні блага цивілізації також змінюють дизайн малогабаритної спальні фото в електронному вигляді, ЖК-картинами, і т.д. Телевізор теж все частіше можна побачити не тільки в вітальні або в залі, але і в спальні. Заощадити місце в невеликій спальні можна, підвісивши телевізор на кронштейни. Ідеальне рішення в дизайні маленької спальні – плазмовий телевізор. Його можна повісити на стіну, він не займе багато місця і відмінно підтримає будь-який інтер’єр.

В останні роки комп’ютеризація торкнулася не тільки виробничих і промислових процесів, але і нашого особистого життя. Тому дизайн невеликої спальні повинен передбачати місце для комп’ютера або ноутбука. Кілька незвичайних дизайнерських рішень допоможуть вам розташувати ПК оригінально і не займаючи об’єм кімнати. Це вертикальний інтер’єр спальні або меблі, в якій передбачено налаштування робочої станції. Для ноутбука можна поставити в спальні скляний або напівпрозорий столик. Така сучасна меблі виглядає естетично і дозволяє працювати на ноутбуці, не відчуваючи незручностей. Дотримуючись наших порад, ви зможете оформити дизайн своєї малогабаритної спальні в такому стилі, який вам найбільше подобається. Це – прийоми, які не зажадають від вас великих витрат. При більш рішучих змінах краще проконсультуватися у фахівця.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*