Укладання ламінату на кухні: технологія монтажу ламінатної дошки

Ламінат – популярне на сьогоднішній день покриття для підлоги. Широке поширення ламінованих підлог обумовлено, в першу чергу, їх відмінними експлуатаційними властивостями. Ламінатная дошка хорошої якості служить довго, має низький показник стирання, підходить для будь-яких приміщень і, що важливо, легко і швидко монтується. Про те, як виконується укладання ламінату своїми руками на кухні і в інших кімнатах, піде мова нижче.

Укладання ламінату на кухні: технологія монтажу ламінатної дошки

Про вибір ламінату

Сучасні виробники ламінованих підлогових покриттів, прагнучи догодити різноманітним категоріям наших громадян, випускають ламінатниє дошки різних кольорів і різної якості. У продажу можна зустріти ламінат для кухні та вітальні, спальні і передпокої. Різноманіття малюнків не може не радувати. Однак не поспішайте купувати дошку з дрібним орнаментом або повторюваним частим малюнком: таке покриття додасть вашому підлозі схожість з лінолеумом. І ще одне застереження: не економте на ламінаті. Дешеве покриття для підлоги може розмокнути тільки від того, що ви проллєте на нього чай. А ще воно може розійтися по швах або почати видавати скрипучі звуки під ногами.

Не слід економити і при розрахунку необхідної кількості матеріалу. Якщо площа приміщення, де ви будете укладати покриття, становить 17 квадратів, а в одній пачці міститься 10 дощок площею 2 квадрата, беріть 9 пачок, а то і всі 10. Невеликий запас виявиться до речі, якщо ви пошкодите дошку або відріже від неї шматок НЕ з того боку. Не забувайте, що заощадити ви зможете на послугах майстрів – адже укладання ламінату своїми руками на кухні практично нічого не буде вам коштувати.

Список необхідних інструментів

Для проведення робіт по монтажу ламінованого покриття вам знадобляться наступні інструменти:

  • молоток і обрізок дерев’яної планки для підгонки дощок;
  • розпірні клини (обрізки дошки відповідного розміру);
  • лобзик для «розкрою» дощок;
  • струбцина у вигляді букви S для укладання останнього ряду;
  • Лінійка та олівець.

Порядок монтажу ламінатної дошки

Технологія укладання дошки надзвичайно проста і не викликає ускладнень навіть у початківців домашніх майстрів. Дошка монтується поверх проміжного шару – підкладки. Укладання виробляють перпендикулярно вікна, щоб не були помітні стики. Дошки з’єднують торцями і підганяють несильними ударами молотка. Щоб не пошкодити дошку, удари завдають по дерев’яній планці. Смугу дощок викладають уздовж стіни і відрізають в кінці зайвий шматок. Готову смугу притискають до стіни, попередньо встановивши з боку всіх трьох стін розпірні клини. Розпірки потрібні для того, щоб елементи покриття могли вільно розширюватися. Ламінат, укладений без розпірок, може спучитися в процесі експлуатації.

Укладання другого ряду виробляють аналогічно, за тим винятком, що починають її з половини дошки. Третій ряд монтують з цілої дошки і так далі. В результаті вийде покриття, виконане за типом цегляної кладки, – красиве і надійне. Смуги з’єднують між собою, вставляючи гребені однієї смуги в пази інший. Цю частину роботи бажано виконувати з напарником. Важливо, щоб з’єднання вийшло щільним, і щоб гребені входили в пази, а не в інші гребені. Невеликі зазори, що залишаються після з’єднання смуг, усувають постукуванням молотка поверх пазів (через планку). Для обробки батарей, порогів та інших перешкод використовують лобзик – цей інструмент легко надає дошці потрібну форму.

Іноді ламінат кладуть на шар спеціального герметика. В цьому випадку герметик наносять перед з’єднанням гребенів з пазами.

Для укладання останнього ряду використовують струбцину. Одним її кінцем чіпляють торець дошки, а по іншому б’ють молотком. На заключному етапі монтажу прибирають розпірні клини і встановлюють плінтус – цим завершується укладання ламінату на кухні.