Нарешті, після всіх процесів ремонту та прикраси власної кухні, ми можемо задуматися про її побутовому оснащенні, яке, безумовно, полегшить наші будні в квартирі. У сучасному світі існує велика різноманітність корпусних меблів.
Це універсальний спосіб заповнити простір навколо себе. Немає нічого простішого, ніж підібрати модульні системи, замовити збірку і радіти комфорту, вибір благо величезний: з легкістю обставити вітальню, дитячу і прихожу. Але як тільки на горизонті з’являється обстановка кухонь, багато хто задається тисячею питаннями: який матеріал краще? куди врізати мийку? як замовити шафу для вже купленої пральної машинки і плити? Куди подіти решту техніку? Давайте спробуємо розібратися, що ж дійсно є необхідністю на кухні і як її краще використовувати.
Пральна машина на кухні
Так уже склалося, що наші кухні за розмірами менш просторі, як би нам того хотілося, тому їх модулі (зроблені під замовлення або куплені готовими) повинні бути такими, щоб весь набір техніки виглядав компактно і стильно. Головне компактно, так як саме цю мету переслідує установка побутової техніки,.
Але якщо кухня простора, то прагнення обладнати всі на один манер – це тенденція сучасності, до якої прагне кожна господиня. Все частіше на них (на американський манер) з’являється пральна машина, через брак великих площ – це зручний варіант. Пральна машина для багатьох людей порятунок від застарілої і важкої прання руками, тим більше модельний ряд їх так великий, що дозволяє прати тканини будь-якого складу і фактури.
Але ось машинка обрана, і ніша нашого гарнітура замовлена саме під розміри цього виду техніки. Головне – спочатку купити її, а вже тільки потім підбирати модуль! Потім треба починати процес підключення тут головне віддавати собі звіт в тому, що саме від якості підключення та установки буде залежати тривалість експлуатації вашої техніки і якість виконуваних нею функцій.
Отже, при підключенні стирання машинки на кухні необхідно прокладати ті комунікації, які потрібні для її роботи. це:
1. Електрику
2. Каналізація
3. Висновок холодної води.
Розглянемо кожен з пунктів окремо.
Найважливіший з безпеки звичайно перший пункт – електрику.
Слід знати, що пральна машинка – це потужний споживач енергії, якщо проводка в квартирі стара, то на кухню доведеться прокладати нову лінію електроенергії і при цьому підключати її слід до окремого автомату захисту.
Головне підключити в потрібному місці до розетки заземлення від роздаткового щита, до якого ваша квартира належить. Уважно прочитайте інструкцію і знайте, що просто в побутову розетку пральні машини приєднувати не можна, в іншому, як і до розетки електричної плити.
тепер каналізація.
Існують деякі правила по прокладці зливного шланга. У стандартній комплектації його довжина не перевищує 1,5 метра. Ця довжина оптимальна, якщо машинка стає поблизу раковини, але от якщо вона знаходиться на значній відстані, то доведеться його подовжувати і тут важливо знати, що максимально дозволена довжина зливного шланга повинна бути 4 метри.
Також враховуєте, на яку відстань від підлоги буде виведена каналізація, цей захід не повинна бути більше 0,7 метра. При з’єднанні шланга, який додається до комплекту пральної машини, рекомендується встановити додатковий сифон під раковиною. Тепер, коли найголовніше підключено, залишилося зробити висновок холодної води. Це не складно.
В комплекті разом зі шлангом для каналізації є подібний по довжині гнучкий шланг для, для підключення якого буде потрібно водопровідний кран зі стандартною різьбою три чверті. Пам’ятайте, що розташування шланга має бути зручно для наступних переміщень або ремонту.
Підключення посудомийної машини
Далі слід розглянути підключення такого важливого атрибуту, як посудомийна машина, її принцип підключення схожий з прокладкою комунікацій до пральній машинці.
Існує також три головних настановних моменти: це прокладка електрики, висновок холодної води і каналізації.
Аналогія з пральною машинкою практично повна, але важливо тут те, що всі комунікації до даного виду техніки слід встановлювати безпосередньо в тому місці, де знаходиться мийна тумба – ні в якому разі не за самим приладом!
Тому, в процесі покупки, планування і розстановки на кухні, все це повинно враховуватися, а також те, що всі інші комунікації (газові стояки, наприклад) повинні проходити по одну зі сторін від приладів.
установка холодильника
Коли вбудована така техніка, як пральна і посудомийна машина, варто звернути увагу на установку холодильника, який в свою чергу може бути без короба гарнітура, або вбудованим в гарнітур.
У першому випадку все просто, потрібна всього лише розетка. Головна вимога тут – її розміщення за цоколем. Але от якщо холодильник передбачається розмістити в пеналі гарнітура, то все дещо ускладнюється. Головне те, що б була можливість розмістити вентиляцію в цоколі пенала, або на задній панелі.
Важливим є виготовлення пенала з верхнім отвором для виходу повітря. Якщо ви щасливий володар холодильника по типу side-by-side з льодогенератором, потрібно прокласти за допомогою шланга підведення холодної води і бажано поставити фільтр очищення, так як лід йде в харчових цілях.
Отже, нами розібрані три кухонних приладу, сформованими незалежно від короба, в якому знаходяться, повинні мати навісні фасади. І тут головне не помилитися з фурнітурою: вона повинна бути якісною, зносостійкого і відповідати головним потребам – гладке відкривання дверей і щільне примикання до поруч стоїть шаф.
Що стосується матеріалу, як правило, в економічних варіантах – це ламінат.
Добре налагоджена виробництво в Росії робить його доступним будь-якому клієнту меблевого салону. Існує багато плюсів і мінусів даного матеріалу. Головним недоліком виробництва можна назвати те, що в процесі пресування ДСП, використовуються формальдегідні смоли, які потім в невеликих кількостях виділяються повітря.
Це не так страшно, як виглядає на перший погляд, так як ламінат використовується у виробництві дитячих меблів, причому легально і по ГОСТу. Плюс – його зносостійкість. Це міцний матеріал, при правильному використанні якого він прослужить досить довго.
Далі йде МДФ. Це схожа плита, але в процесі пресування стружка склеюється під дією знаходяться в ній натуральних з’єднувачів – лігніну і парафіну. МДФ – трохи м’якше, тому піддається фрезеруванні і саме з неї робляться фасади меблів. Слід зазначити, що входить до складу модулів дана плита, підвищує ціну гарнітура, так як її виробництво в Росії широко не налагоджене, за властивостями вона наближена до деревини.
Якщо ви людина заможна і вибираєте кухню з масиву дерева, то доведеться, скоріше, мучитися, ніж насолоджуватися. Ті фабрики, які роблять упор на виробництва з бруса – беруть великі гроші за виготовлення таких меблів, закуповуючи якісні просочення і лаки, надаючи безкоштовні послуги із збирання та подальшого обслуговування.
Але ось ті приватні виробники, що відносяться до такого виробництва кустарно, відповідно і меблі виробляють подібну: вона примхлива в обслуговуванні, то розмокає, то розсихається. Тому перш ніж вибрати подібне щастя подумайте про клімат у вашій квартирі: непостійність температур і розташуванні приладів.
Варочная піч на кухні
Далі розглянемо установку конфорки. Сучасні люди потроху відходять від звичайних газових плит, які по своїй установці крім приєднання газового шланга нічого і не вимагають.
На ринок виходять плити з електророзпалом або огляди нових. Відповідно вони вимагають підключення до електрики. Тут необхідно дотримуватися таких вимог: розетка для подібних плит повинна розташовуватися за цоколем короба вашого гарнітура і бути силовий (як з електричною панеллю). Потужність 40А, при дотриманні цих вимог ви легко приєднаєте дані кухонні атрибути.
Пам’ятайте, що при будь-якому втручанні в комунікації вашої квартири вони передчасно повинні бути знеструмлені!
Варильна панель встановлена - не вистачає духовки. Він може розташовуватися в гарнітурі або під його стільницею, в цьому випадку розетку встановлюємо за цоколем і безпосередньо в пеналі, в такому випадку розетка ставиться безпосередньо за духовою шафою.
В даному варіанті обов’язково наявність каналу вентиляції. Якщо під духовою шафою розташуються електричні конфорки, то відстань слід робити-50-60 см, якщо ж панель газова-то 70см. Розетку необхідно розташувати на відстані 50 см від вашої нижньої витяжки.
Вентиляцію радимо розташовувати безпосередньо над витяжкою, посередині. Пам’ятайте, що даний отвір має збігатися по діаметру з отвором воздуховода витяжки.
Важливо знати, що при якісній установці вбудованої техніки повинні дотримуватися всі технічні вимоги по роботі з побутовими приладами, інакше їх гарантійний термін діяти перестане.