Як краще обігріти балкон?

Теплий балкон – це додаткова корисна площа, яка так необхідна жителям багатоквартирних будинків. Щоб прибудова була комфортна круглий рік, її необхідно не тільки утеплити, але і провести опалення на балконі. На цьому етапі виникають труднощі, так як згідно з нормативами, батареї в цю частину квартири проводити заборонено і за порушення закону доведеться заплатити величезний штраф.

У цій статті докладно розповімо, як обігріти балкон, і проаналізуємо в чому переваги і недоліки різних способів опалення. А також зупинимося на питанні, як вивести, не порушуючи нормативного регламенту, батареї своїми руками в прибудову.

Як краще обігріти балкон?

Опалення на балконі, стандартна батарея для врізки з центральну систему

Види опалення на балконі

Існує наскільки способів, як зробити опалення на балконі: електричні батареї, тепла підлога, інфрачервоний обігрівачі. Кожен вид опалення пов’язаний з додатковими навантаженнями на електричну проводку, тому рекомендується під опалення на балконі вивести окрему лінію з розеткою.

Конвектори і масляні обігрівачі

Найпростіший спосіб опалити прибудову – електричний обігрівач, це може бути масляна батарея або конвектор. Прилади рекомендується встановлювати під вікно, для якісного обігріву вони повинні займати 2/3 довжини віконного отвору.

Як краще обігріти балкон?

Вбудований конвектор на балкон, такі конструкції зручні для опалення маленьких площ

Але опалювальні електричні батареї вкрай недоцільні з економічної точки зору: велика витрата електрики і навантаження на мережі, а крім того пожежонебезпечні і сушать повітря. Вони підходять тільки для тимчасового обігріву, тримати їх постійно включеними не можна.

Тепла підлога

Теплі підлоги на балконі або лоджії можуть бути 2 видів: водяні і електричні. У першому випадку, основою для опалення є труби пвх з гарячою водою, в другому – спеціальні кабелі. Обидві системи підходять для постійного обігріву балкона.

Укладається опалювальна система кабелів або труб на добре підготовлену поверхню і накриваються стяжкою, після чого можна класти чистову підлогу. Шар стяжки близько 50 мм, що дає додаткові навантаження на балкон, а це не завжди можливо, особливо якщо будинок старий, з великим ступенем зносу. Перед монтажем і ремонтом доведеться зміцнити балконну плиту.

Як краще обігріти балкон?

На фото спосіб опалення балкона, лоджії системою тепла підлога

Інфрачервоні обігрівачі

Інфрачервоні батареї і мати – найсучасніший спосіб, як провести опалення на балкон. Це дуже економічні і пожежобезпечні системи обігріву. Інфрачервоні мати можуть бути покладені на підлогу, на стіни, під обшивку. Так само існують самостійні моделі, які можна підвісити на стіну або стелю.

Як краще обігріти балкон?

Інфрачервоний обігрівач на балкон, для монтажу під обробку стін, стелі, підлоги

Принцип їх дії відрізняється від інших видів опалення, вони спочатку нагрівають поверхні, а ті, в свою чергу, віддають тепло повітрю. Тому, щоб уникнути виділення шкідливих речовин, в тому числі фенолу, оздоблення та меблі на балконі або лоджії повинна бути виключно з натуральних, екологічно чистих матеріалів.

Як краще обігріти балкон?

Інфрачервоний обігрівач для опалення на балконі

Порада: Деякі підвісні інфрачервоні обігрівачі світяться, тому вкрай незручні для використання в темний час доби. Щоб уникнути незручностей, можна повісити штори блек аут, але це не гарантує вам уникнути претензій сусідів.

Як провести батареї центрального опалення на балкон

Ми вже писали, що винос батареї на балкон заборонений нормативними актами, і перш за все це пов’язано з тим, що центральна опалювальна система – це чіткий, добре прорахований, складний механізм, де враховано не тільки кількість секцій в радіаторі, а й сукупна довжина труб, а також тиск і об’єм рідини в системі.

Але незважаючи на складності, все-таки є один законний спосіб, як встановити батареї центрального опалення на балкон. Доведеться перевести прибудову в розряд житлових приміщень. Але щоб це зробити, необхідно провести комплексні роботи з утеплення балкона. Після чого слід звернутися в керуючу компанію, із заявою про можливість перенесення батареї, так само буде потрібно проект з новою системою, де будуть проведені інженерні розрахунки і доведено, що вона не погіршує роботи центральної магістралі. Після всіх узгоджень можна сміливо робити винос радіатора на балкон.

Як краще обігріти балкон?

Перед тим як винести батареї, приміщення необхідно утеплити

Як зробити батареї на балконі своїми руками

Існує два способи, як підключитися в гідравлічну систему опалення: паралельний і послідовний. Найпростіше провести опалення балкона своїми руками паралельним способом: треба всього лише зробити врізку в найближчий радіатор (батарея донор) – на вході і в обратку. Але такий метод опалення балкона послабить тиск в трубах всього будинку, а це може привести до претензій інших мешканців і, як наслідок, судових позовів.

Як краще обігріти балкон?

Способи підключення батарей для опалення

Більш грамотно в цьому плані – послідовне підключення батареї, і простіше це виконати за допомогою різьбової врізки:

  • перекриваємо опалення, випилюємо відрізок стояка;
  • нарізаємо різьблення (6-10 витків) на кінцях труб стояка;
  • накручуємо трійник, від якого піде контур опалення на балкон.

Як краще обігріти балкон?

Перенесення батареї, приклад, як правильно кріпити труби

У стіні перфоратором робимо отвори для прокладки труб, краще, якщо це будуть поліпропіленові або пластикові, армовані скловолокном, шланги. Труби можна прокласти в штробах або поверх стіни, кріпити слід хомутами. Нова батарея для опалення вішається під вікно балкона на спеціальні кронштейни: 2 знизу, 1 зверху, стежте, щоб радіатор висів строго вертикально.

Важливо: Для з’єднання поліпропіленових труб потрібно зварювання зі спеціальними насадками. Як краще обігріти балкон?

Фото батареї на балконі, для якісного опалення радіатор вішається під вікном, його оптимальна довжина 2/3 від довжини скління

Коли нова магістраль опалення прокладена, труби і батарея з’єднуються фітингами, після чого система випробовується під тиском.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*