Ремонт поєднаної ванної кімнати

В рамках цієї статті обговоримо кілька важливих рекомендацій, пов’язаних з ремонтом цього невеликого, але відвідуваного приміщення. Дотримання певних правил допоможе не тільки уникнути зайвих витрат, але зробити поєднану ванну кімнату зручною, красивою і функціональною одночасно, адже є всі необхідні для цього напрацювання і рішення, успішно застосовані в тисячах квартир.

Принциповий підхід до ремонту ванної кімнати

1. Обдумане і ретельне планування. Ванна кімната невелика, що просто вимагає грамотної організації простору, розташування меблів, сантехніки, допоміжних пристроїв, електрики і декору. Обробки по площі трохи, що дозволяє вибрати дорогі, але якісні матеріали. В цілому, ремонт суміщеної ванної кімнати – дороге підприємство, тому не варто упускати дрібниці, згодом зводять нанівець всі зусилля.

Ремонт поєднаної ванної кімнати

2. Складіть повний перелік робіт і матеріалів, а також кошторис. Обміркуйте все ще раз і порадьтеся з фахівцями, щоб в процесі ремонту більше нічого не змінювати. Будь-які зміни значно відсувають терміни закінчення ремонту (а в нормі – 3-7 днів) і значно збільшують загальну вартість проекту.

3. Підготуйте площі для матеріалів і роботи. Якщо матеріали акуратно і правильно складені, то плитка і новий унітаз не тріснуть від випадкового удару, брати все буде зручно, та й по квартирі речі не будуть хаотично розкидані. Якщо щось кладеться зверху, одне на інше, варто врахувати майбутній порядок робіт.

4. Під час ремонту суміщеної ванної кімнати користуватися зможете хіба що унітазом. До цього незручності теж слід підготуватися заздалегідь.

Одне з найважливіших правил: не користуйтеся послугами неперевірених приватників або сумнівних компаній, які роблять абсолютно все, причому «швидко, якісно і недорого»! І ось чому:

  • Перепланування та монтаж водопроводу і каналізації – справа для кваліфікованих сантехніків, а не для майстрів-універсалів.
  • У разі витоку в системах сантехніки збиток покриє тільки солідна компанія при наявності письмового договору, що має необхідні матеріальні активи і несуча юридичну відповідальність.
  • Ремонт дорогою, і робиться надовго, тому ризикувати не варто.

Ключові моменти ремонту ванної кімнати

  • стіни

основа ремонту, адже тільки на рівні стіни якісно ляже плитка, мозаїка або інша фінішна обробка.

  • комунікації

водопостачання, каналізація і електропроводка. Все, що з цим пов’язано, має стояти на своїх, зручних місцях. Щоб не вийшло, що пральна машинка в одному кутку, а розетка – в іншому. Або умивальник з подачею води по центру стіни, а зливний отвір – на півметра осторонь. Розташування унітазу – ще один фактор, що впливає на комфорт.

  • Стеля і його освітлення

Ванна кімната – місце, де має бути досить світло, особливо перед дзеркалом (зачесатися, поголитися, макіяж …). Від вибору стелі (клеєний, рейковий, підвісний, натяжна або …) буде залежати і вибір освітлення (звичайні, економні або світлодіодні світильники).

  • гідроізоляція

обов’язковий захід, що запобігає потраплянню води в інші приміщення. Додатковим захистом від затоплення сусідів знизу послужить монтаж водопровідного трапа.

  • Оздоблення

найчастіше керамічна плитка, але також це можуть бути вологостійкі пластикові або інші панелі. Особлива увага – плитці на підлозі, щоб вона була міцною, але не слизькою. Тут саме час подумати про установку теплої підлоги, електричного або водяного.

  • Двері у ванній

вологостійкі і міцні. Слід продумати заздалегідь, в який бік і як вони будуть відкриватися, щоб не створювати незручностей.

  • меблі

Планування дозволить раціонально і зі збереженням привабливості використовувати весь внутрішній об’єм.

Ремонт поєднаної ванної кімнати

Ванна або душова кабіна? У будь-якому випадку, це питання має бути вирішене на стадії проектування. Кожне рішення має свої переваги, але якщо ви раніше користувалися ванною не частіше разу на рік, то резонно задуматися про придбання душової кабінки. До того ж, сучасні кабінки для зручності можуть бути оснащені масажними системами (пар, вода) і навіть телефоном, домофоном і цілком пристойною аудіосистемою.