Вибір суміші для штукатурки дерев’яних стін, відео уроки по нанесенню обробки

Будинок, зведений з дерева, будь то брус або зруб, відповідає найсуворішим екологічним критеріям. Однак, варто подбати і про «правильної» штукатурці, яка дасть додаткову теплоізоляцію і захист для стін.

У цій статті будуть розглянуті різновиди сумішей застосовуються для обробки фасадів, як проводиться штукатурка дерев’яних стін всередині будинку, склад і пропорції сировини для самостійного виготовлення оздоблювальних матеріалів.

Вибір суміші для штукатурки дерев'яних стін, відео уроки по нанесенню обробки Вибір суміші для штукатурки дерев'яних стін, відео уроки по нанесенню обробки Вибір суміші для штукатурки дерев'яних стін, відео уроки по нанесенню обробки

Різновиди штукатурок для дерева

Оздоблювальні матеріали для штукатурки дерев’яних стін розрізняють за типом в’яжучого, яке в них використовується.

Глина

Розчин з глиною і різними наповнювачами є найбільш старим, дешевим і екологічно чистим. У нього є незаперечні переваги:

  • Оздоблення складається з природних, біологічно нейтральних і гіпоалергенних компонентів;
  • Пропускає повітря, сприяючи мікровентиляції, абсорбує з повітря зайву вологу, створюючи в будинку оптимальний мікроклімат;
  • Склад простий у приготуванні і нанесенні, має високу еластичність і значну стійкість до механічних пошкоджень.

Важливо: Глиняна штукатурка не має обмежень за часом використання (життєвий період), після повного застигання її можна просто розбавити водою і нанести на поверхню. Практикується повторне застосування вже використаного матеріалу знятого зі стіни.

Різновиди глиняних розчинів

Залежно від області застосування розрізняють кілька типів глиняної штукатурки по дереву: всередині будинку, зовні і в приміщеннях з підвищеною вологістю.

  1. Для штукатурки дерев’яного будинку всередині, глину змішують з тирсою, хвоєю, соломою, повстю, шерстю. Такий склад має високу міцність і теплоізоляційні властивості, але його зовнішній вигляд обробленої поверхні залишає бажати кращого.

Вибір суміші для штукатурки дерев'яних стін, відео уроки по нанесенню обробки

Штукатурка стін брусового будинку зсередини глиняним розчином з наповнювачем з соломи

  1. Глиняно-піщана суміш підходить для фінішної облицювання фасаду, приміщень і стелі.

Вибір суміші для штукатурки дерев'яних стін, відео уроки по нанесенню обробки

Чистова штукатурка брусового будинку всередині, висохлі стіни готові до побілки

  1. Для використання глини в приміщеннях з підвищеною вологістю і для штукатурки брусового будинку зовні, до складу суміші додають цемент. При цьому матеріал не втрачає своїх основних експлуатаційних якостей і залишається все таким же пластичним.

Вибір суміші для штукатурки дерев'яних стін, відео уроки по нанесенню обробки

Водостійка цементна штукатурка дерев’яних стін всередині будинку, фото кімнати оформленої в стилі фолк

Гіпс

Універсальні гіпсові штукатурки по дереву реалізуються в якості сухих будівельних сумішей. До їх складу входить велика кількість полімерних модифікаторів, що підвищують адгезію, що уповільнюють процес схоплювання і надають поверхні значну міцність. Однак про екологічність матеріалу в даному випадку не може бути й мови. Крім того, великим недоліком є ​​висока вартість.

Цементно-вапняні і вапняно-гіпсові суміші

Є оптимальним варіантом за ціною, складом і якістю обробки. При виборі певного складу для штукатурки дерев’яного будинку зовні, слід враховувати не тільки паропроникність і гігроскопічність покриття, але і значні усадочні процеси дерев’яних будівель.

Рецептури приготування штукатурок по дереву

Вибір суміші для штукатурки дерев'яних стін, відео уроки по нанесенню обробки

Таблиця пропорцій матеріалів для приготування штукатурного розчину по дереву

Вапно для суміші краще брати гаситься безпосередньо перед замісом. Цемент марки не менше М300. Пропорції води визначається експериментально, виходячи з переваг майстра і умов навколишнього середовища, температури і вологості.

Вапняні штукатурки, до складу яких входить гіпс, застосовуються при обробці сухих приміщень зсередини.

У цементному розчині гіпс відсутня, тому його можна застосовувати для штукатурення приміщень з підвищеною вологістю, оздоблення фасадів та інших зовнішніх робіт.

Штукатурку дерев’яного будинку виробляють в три етапи:

  1. Обризг – рідкий склад, яку наносять безпосередньо на підготовлену дерев’яну стіну з метою збільшити адгезію наступних шарів з підставою. Товщина складає на понад 1 см. Допускається нанесення наступних шарів на повному обсязі висохле покриття.
  2. Грунт – основний шар куля штукатурки. Залежно від рівності підстави може мати товщину 10-15 мм. При його нанесенні слід максимально вирівнювати поверхню.
  3. Накривка – зовнішній шар фінішної декоративної або підготовчої (під фарбування або обклеювання шпалерами) обробки. Товщина не перевищує 2 -3 мм, особливу увагу в процесі роботи приділяється загладжування (затірки) поверхні до максимально гладкого стану.

Послідовність процесів штукатурення дерева

Технологія нанесення обробки більше залежить не від виду штукатурки, а від типу підстави і того всередині знаходиться простінок або це зовнішня стіна.

Підготовка і штукатурка дерев’яних стін всередині будинку, на відео:

Штукатурка дерев’яного будинку зовні, відео приготування глиняного розчину:

Штукатурка дерев’яного будинку всередині, на відео процес нанесення по маяках з попередньо укріпленої сіткою: