Меблі з Китаю користується попитом у російських споживачів. Фабрики Піднебесної щорічно випускають мільйони одиниць продукції, але не завжди її якість відповідає очікуванням. Щоб не розчаруватися, слід уважно її вибирати і співпрацювати з перевіреними постачальниками.
Чи варто купувати меблі в Китаї
Те, що Китай став найбільшим виробником меблів в світі, не дивно. У країні працюють сотні підприємств, які випускають вироби середньої і високої якості.
Міжнародні бренди вже давно перенесли в Піднебесну своє виробництво, тому тут можна купити продукцію, яка представлена в шоу-румах Західної Європи, Росії та інших країн.
Над створенням меблів працюють кращі дизайнери. Процес виробництва автоматизований, контроль якості жорсткий, тому всі вироби не тільки красиві, але і мають тривалий термін служби. За рахунок того, що фабрики знаходяться в Китаї, такі меблі коштує на 30-100% дешевше.
Де краще купувати
Покупці з Росії часто думають, що постачальників варто шукати на міжнародних виставках, які проводяться в Пекіні і Шанхаї. Але це неправильний підхід.
Справа в тому, що вся продукція, яку може запропонувати китайська меблева промисловість, знаходиться в місті Фошань. Він розташований на півдні країни. Дістатися до нього можна з Гуанчжоу на швидкісному поїзді. Всього година їзди – і покупець виявляється в Дистрикті Шунда.
Це меблева столиця світу, тут цілий рік працюють ринки-виставки. Їх кілька десятків, свої шоу-руми відкрили тут найбільші виробники. Вибір дійсно величезний, присутні мільйони найменувань меблів. Робота виставок переривається лише на дні святкування Китайського Нового року.
Що можна придбати
Приїхавши в Фошань, можна купити все необхідне. Тут є всі види меблів для дому та просторих апартаментів, а також невеликих квартир. Можна з легкістю обставити офіс, приміщення для робітників. Сюди приїжджають, коли планується покупка великої партії меблів для готелів, ресторанів, спа-салонів. Представлено все необхідне для облаштування саду: лавки, столи, стільці та інші вироби.
Продавці при замовленні великої партії роблять знижки від 5 до 15%. Але і сама по собі продукція коштує набагато дешевше, ніж в інших країнах, тому покупець істотно заощаджує.
В середньому ціновому сегменті можна придбати предмети обстановки для дому та офісу. Є кухонні гарнітури, передпокої, шафи і стінки. Їх вартість залежить від матеріалу і того, яка фабрика займається випуском. Найчастіше використовується МДФ, шпон. Є простіші і дешеві моделі з ЛДСП і ДСП.
Ніде немає такого вибору дизайнерських меблів преміум-класу, як в Китаї. Для її випуску виробники беруть масив дерева. Є предмети інтер’єру, виконані з цінної деревини. Це кабінети керівників, столи, стільці, гарнітури на кухню, ліжка.
Представлена продукція всіх напрямків – від класики і мінімалізму до розкішних зразків італійських меблів в стилі бароко.
Варто їхати за меблями в Китай, якщо є бажання замовити партію виробів або придбати дизайнерські предмети. Наприклад, диван преміум-класу, який в Росії коштує 300 тис. Руб., Разом з доставкою з Китаю обійдеться в 100 тис. Руб. Але такий розрив в цінах буває тільки у дорогих моделей. І це не дивно, адже за даними за 2018 р націнка в меблевих російських магазинах була на рівні 85,5%.
При покупці дешевих меблів економія, якщо врахувати переліт, проживання в готелі та організацію доставки, не так очевидна.
Як не потрапити на обман
Не потрібно думати, що меблевий тур завжди пов’язаний з ризиком втратити гроші. Якщо не співпрацювати з шахраями, нічого поганого не станеться.
Щоб вчасно розпізнати сигнали, що попереджають про небезпеку, потрібно звертати увагу на наступне:
- Не можна укладати договір з компанією, у якої немає офісу. Організація повинна мати реєстраційні документи. Якщо їх немає, менеджер може в будь-який момент зникнути з грошима.
- Покупцеві при замовленні продукції доведеться залишити передоплату. Але її вносять на фабриці, яка займається випуском меблів, а не вручають посереднику. Якщо фірма, яка організовує меблеві тури, вимагає внесення завдатку в розмірі 100%, то це шахраї.
- Виробник може виготовити частину виробів швидше терміну, зазначеного в договорі, а іншу трохи затримати. Тому у компанії-посередника повинен бути склад. Тоді витрати, пов’язані зі зберіганням продукції, що не ляжуть на плечі покупця.
- Не варто співпрацювати з фрілансерами і провідниками по Китаю, які заробляють тим, що привозять клієнтів на меблеві виставки. Навіть якщо ці люди не шахраї, вони працюють з невеликими обсягами продукції. Кілька виробів, які купили різні люди, вони об’єднують в один вантаж. Його везуть через кордон на машині. При такому способі перевезення меблі часто пошкоджується.
- Слід уникати людей, які наполягають на купівлі предметів обстановки у якогось одного виробника.
- Погано, якщо менеджер компанії не займається попередньою підготовкою до поїздки. Зазвичай так роблять фірми-одноденки. Великі компанії зацікавлені в клієнтах, допомагають отримати візу, підготуватися до туру.
- Повинні бути звіти про перевірку продукції. Якщо покупець незадоволений якістю, менеджер повинен безкоштовно виїжджати на фабрику для інспекції.
- Тільки банківські платежі. Ніяких готівки розрахунків або переказів на сторонні рахунки не повинно бути.
Багато людей думають, що можуть самостійно купити квиток в Китай, а потім приїхати на виставку. То чи не варто робити. Крім знання китайської мови, потрібне вміння працювати з виробниками, потрібно правильно оформляти документи.
Купівля меблів з Китаю від А до Я
Більшість компаній пропонують меблеві тури строком на 5 днів. За цей час покупець огляне виставкові зали, визначиться з вибором і зможе зробити замовлення.
Дату поїздки вибирають заздалегідь. Менеджер допомагає з бронью авіаквитків і номера в готелі. За бажанням покупців фірма організовує відвідування не тільки виставок, але і фабрик.
Є й інший спосіб покупки меблів в Китаї, який передбачає її замовлення в інтернет-магазинах.
Що вибрати: меблевий тур або інтернет-магазин
Якщо є можливість, краще вибрати меблевий тур. Хоча в інтернеті є такі сайти, як AliExpress, Taobao, Alibaba, без знання китайської мови не розібратися в описі продукції та умови доставки. Товар можна оцінювати тільки по картинках, а вони у всіх каталогах відмінної якості. Але це не означає, що меблі буде такою ж, як на фото.
Переваги меблевого туру наступні:
- економія часу – в одному місці зібрано весь асортимент продукції;
- низькі ціни – покупка здійснюється безпосередньо у виробника;
- доступ до ексклюзивних меблів, відсутньої на російському ринку;
- предмети преміум-сегмента, яких немає в Росії.
Але меблеві тури мають ряд недоліків. Не у всіх людей є час на поїздку. І заощадити вони можуть, тільки якщо куплять меблі в середньому ціновому діапазоні і вище. Також вигідно замовляти оптові партії.
Процес покупки
Коли клієнт приїжджає в Китай, його зустрічають. Разом з гідом він їде на виставку, відвідує меблеві фабрики. У покупця завжди є можливість попросити змінити оббивку, прибрати або додати полки. Дизайнери допоможуть створити ескіз меблів, врахувавши при цьому всі побажання клієнта.
Далі покупець повинен внести передоплату, після чого він може їхати додому.
Починається процес виробництва меблів. Менеджер компанії тримає клієнта в курсі, він надсилає йому звіти. У них міститься інформація про те, на якому етапі перебуває процес виробництва меблів. У документах є висновки, які фахівці роблять за результатами інспекцій якості.
Оформлення доставки
Процес відбувається наступним чином:
- Фабрика виготовляє меблі.
- Її упаковують, складається пакувальний лист.
- Виробник надає сертифікати на продукцію.
- Вироби вантажать в контейнер. На нього накладають пломбу (її знімає покупець при отриманні вантажу).
- На етапі навантаження клієнт вносить решту суми. замовлення відправляють.
Процес виробництва меблів і її доставка займають від 1 до 30 днів.
Меблі відрізняються від інших вантажів крихкістю, тому карго для її доставки використовувати не рекомендується.
Зазвичай товар відправляють морем, цей спосіб можна назвати самим дбайливим. У порту Китаю вантаж проходить митне очищення. Контейнер цілодобово знаходиться під охороною, його ніде не перевантажують.
Розмитнення
У Владивостоку вантаж проходить митницю. Заповнюється відповідна декларація. Фірма-посередник сама займається розмитненням, оплатою мит і всіх належних зборів. На процедуру йде від 5 до 10 робочих днів.
Митна ставка для корпусних меблів становить 1,8-2,5 $ / кг, для м’якої – 2,5-2,8 $ / кг.
Після цього контейнер відправляють в те місто, в якому живе покупець. Він отримує меблі на складі компанії. Є можливість замовити доставку до дверей. Співробітники фірми піднімуть меблі на поверх, допоможуть розставити.
Чи можна повернути
Товар перед прийманням ретельно перевіряють, адже тільки на цьому етапі можна вплинути на виробника, якщо виявлено брак. Якщо меблі не оглянули, вивезли з Китаю, то вже ніякий суд не допоможе постраждалій стороні отримати відшкодування. Китайська митниця неохоче впускає вантаж, можливий тривалий простій на кордоні.
Щоб не було неприємностей, потрібно співпрацювати з фірмами-посередниками, фахівці яких відповідально виконують свої обов’язки.
Меблі в Китаї купувати можна і потрібно. Асортимент широкий, є продукція від дешевої до дорогої, але потрібно уважно вибирати компанію-посередника. Це позбавить від розчарувань, і покупцеві не доведеться стикатися з труднощами на кордоні або при оплаті товару.