Установка підлогового покриття, плінтусів, наличників

Пол – основа будь-якого ремонту, тому ми повинні серйозно підійти до вибору підлогового покриву, його якості і термінів служби. Важливою складовою є матеріал, будь то натуральний паркет або ж паркетна дошка, ламінат, лінолеум, пробка або ПВХ (ПВХ) плитка.

Розібратися з цим всім не дуже важко, головне визначитися, чого саме вам хочеться. А тепер про все по порядку.
Насамперед потрібно визначити, які цілі ви ставите для реалізації в тому приміщенні, в якому буде проходити робота нам вашим підлогою. Також не забудьте врахувати, гармонійно чи поєднується «низ» з «верхом» і стінами. Адже від цього залежить не тільки комфортність перебування в будинку, але і затишок, естетична сторона переоформлення. Та й що перевищує вологість і вогкість теж впливають на терміни служби підлогового покриття, не кажучи про наявність інженерних споруд під підлогою і необхідністю швидкого доступу до них в будь-який момент.

Розглянемо варіанти настилу в приміщенні.

Підлогове покриття для залу у вигляді ламінату

Ламінована підлога дуже не вередливий у використанні і витримає будь-які випробування: каблуки дівчата, веселі ігри дітей, їх художні пориви все розфарбувати олівцями або фломастерами, скрегіт кігтів домашніх тварин по свіжому настилу. Стійкість покриття для підлоги ламінат до зовнішніх чинників впливу, як правило, викликає захват і почуття радості у домовласників.

Установка підлогового покриття, плінтусів, наличників

Міцність ламінованого полотна залежить від способу виготовлення матеріалу. Розрізняють такі технології виробництва, як пресування в два етапи (CPL), пресування пряме (DPL), пресування пряме із застосуванням крафт-паперу (високоміцне обгорткового речовина з слабо провареної довговолокнистої сульфатної целюлози) (CML), пряма друк (DPR), де малюнок наноситься безпосередньо на базову плиту.

Читайте також:

 • Самостійне утеплення балконів і лоджій зсередини
 • Прикінцеві сантехнічні роботи у ванній
 • Ремонт балкона: Як самому обшити балкон пластиком
 • Вибір шафи-купе для дитячої кімнати
 • Як побудувати битовку?

Ламінована дошка складається з чотирьох рівнів. Перший шар, який знаходиться в самому низу, виконує функції стабілізатора і безпосередньо захищає її від деформації і різного роду пошкоджень. Крім того, він збільшує рівень жорсткості. У деяких моделях ламінованого полотна до цього шару приєднується (приклеюється) звукоїзолірующая підкладка для зменшення рівня шумів. Основу становить несучий шар. Він виготовляється з HDF – шліфованої деревоволокнистих плит з високою щільністю. Цей рівень є провідною ланкою для підлоги конструкції і виконує найвідповідальніші завдання: тепло- і шумоізоляцію. До того ж, від його якості залежить і вологостійкість покриття. Внаслідок цього, при виборі слід ретельно ознайомитися з описом сировини і звернути увагу на особливості вологостійкої просочення і щільність плити. У несучому наслоении присутній замок, який і з’єднує між собою пластини настілки.

Установка підлогового покриття, плінтусів, наличників

В якості оформлення виступає третій шар – декоративний і являє собою паперову прошарок з нанесеним на неї малюнком: імітація під дерево, камінь, плитку або ж інші текстури. Все залежить від побажань клієнта і його смакових переваг.

Останній, верхній рівень, структурно складається з акрилової або меламіновою смоли з додаванням корунду. Він служить для захисту покриву від швидкого зношування і механічних навантажень. Саме від цього шару, точніше від його товщини і міцності, залежить розряд (клас) зносостійкості підлогового покриття ламінат. Сьогодні четвертий шар часто бере на себе функції декоративного – на нього наносяться спеціальні речовини, які провокують нерівності відповідно до узору, що ще більше додає йому схожість з натуральним деревом.

Укладання підлогового покриття ламінат

Варто зауважити, що оптимальна вологість повітря, необхідна для «існування» ламінату, становить приблизно 70%, а температура в кімнатах не повинна опускатися нижче мінімуму – 18ºС. В таких умовах упаковані дошки повинні провести дві доби. В результаті сировина витримає високу температуру акліматизацію і буде готовий до монтажу. Згідно з інструкціями виробника складіть пластини компактно і акуратно, потім підготуйте підставу. Найкраще ламіноване полотно укладати на фанеру і ДСП, бетонні та цементні стяжки. Поверхня, на яку буде укладатися «одяг», повинна бути ідеально рівною і гладкою. Від цього буде залежати якість настилу, його стійкість і міцність. Варто зауважити, що перед початком робіт з настильним матеріалом, треба переконатися, що основа підсохла і готова до експлуатації – вологість бетону повинна перебувати в рамках норми (не більше 2,5%).

Перевірте, що пластини в коробках без пошкоджень, дефектів або шлюбу. Якщо такі знайдуться, відкладіть їх, вони не знадобляться. Кут укладання може залежати від форм приміщення, а також від дизайнерських вимог – уздовж, поперек, по діагоналі і «ялинкою». Все в руках вашої фантазії!

Установка підлогового покриття, плінтусів, наличників

Для поліпшення ізоляції від шумових факторів і гідроізоляції можна підкласти під дошку велике поліетиленове полотно.

Ось підготовчі роботи виконані. Тепер можна приступати до монтажу підлогового покриття для залу. Для цього нам знадобляться інструменти, які обов’язково повинні бути присутніми в майстерному наборі кожного господаря:

 1. будівельний олівець;
 2. велика лінійка, електролобзик (можна замінити його пилкою);
 3. молоток;
 4. невелика планка з дерева знадобиться для корекції установки дошки і надійної її фіксації);
 5. розпірні клини.

Існує кілька способів монтування підлогового покриття ламінату. Дуже поширений варіант – це посадка на клей. Хоч робота дуже громіздка і кропітка, але справа того варта. Покриття вийде стабільним і безпечним для домочадців.

Побудова кожної окремої пластини зовсім просте – з одного боку плитки знаходяться шипи, з іншого – пази. Укладання першого ряду проводиться пазами до стіни. Не забуваємо залишати між стіною і настиланням незначне вільний простір – компенсаційний зазор. Тут знадобляться розпірні клини. Якщо цей момент упустити, в жарку пору року ламинатное полотно під дією високої температури розширюється і, як наслідок, – деформація неминуча.

Орієнтовна величина такого зазору – 0,6 – 1 см, в рідкісних випадках – 1,2 см.

Приклеювати плитки один до одного можна двома шляхами:

 1. плаваюче склеювання – торець дошки приклеюється до наступного і так далі за схемою;
 2. приклейка до основи – по довжині настилу, при якому шип з’єднується з пазом.

Придавлюємо останній ряд укладання до передостаннього за допомогою невеликого ломика. Ось і готово!
На сучасному ринку оздоблювальних засобів перевага переходить до замкових настилах. Замки на кшталт Click легко з’єднують дошки. Між стінкою і обмежує плиткою поміщаємо спеціальні кріпильні деталі (розпірні клини), далі частини покриття ставимо під ухилом, вирівнюючи їх, защелкиваем замок. Важливо дотримуватися одна умова – частини покриву повинні зміщуватися приблизно на половину поздовжнього периметра, співвідносячись з передостанній рядком.

Установка підлогового покриття, плінтусів, наличників

Замки на кшталт Lock істотно відрізняються від Click. Його технологія трохи спрощена, і, при з’єднанні плиток, їх вже не потрібно укладати кутку. Досить просто підбити їх в горизонтальній поверхні простору. Так само пам’ятаємо про усунення пластини в шаховому порядку і компенсаційних швах. Увага! Після укладання настилу не мийте підлогу протягом доби!

паркет

Паркетна підлога – яскрава і розкішна декорація для кожного будинку. Він принесе свято і гарний настрій в будь-яку кімнату. Натуральна деревина чудово підійде для підлогового покриття залу. Ви абсолютно точно поб’єте своїх гостей, приймаючи їх у цій частині вашого модного і сучасного будинку. Безумовно, цей тип статі, як ніякий інший, потребує ретельного і кропіткій догляді.

Установка підлогового покриття, плінтусів, наличників

При перенасичення простору вологою паркет розбухає, а потім зсихається і починає видавати неприємні звуки-скрипи. Ви повинні це пам’ятати і вживати відповідних заходів – час від часу оновлювати паркетне полотно, лакувати його і полірувати. Дбайливе ставлення з покриттям значно збереже ваші кошти.

Всі ми знаємо, що натуральний паркет – задоволення не з дешевих і не кожному по кишені. Але не варто впадати у відчай! У таких випадках для монтажу можна використовувати паркетну плитку. Вона нічим не гірше паркету. Цей матеріал зарекомендував себе, як один з найнадійніших, міцних і нескладних в укладанні.

Паркет теж має поліслойную структуру. Соснова або ялинова фанера служить відмінним підставою, прошарок – клеєна деревина (ДВП), ну, а верхній зовнішній шар представлений покривалом з тонких дощечок, покритих шпоном цінних порід – берези, дуба, бука, бамбука, червоного дерева.

Існують різні види паркетного настилу. Художній паркет – штучне устіланіе, яке вкладається химерним орнаментом, прикрашає кімнату, робить її насиченою і барвистою.

Установка підлогового покриття, плінтусів, наличників

Модульний паркет – це своєрідна мозаїка, виконана з різних порід дерева, які гармонійно поєднуються як формою, так і кольором, в цілому складаючи неповторний орнамент.

Укладання паркету

Насамперед підготуйте підставу. Воно повинно бути абсолютно сухим, рівним (відхилення 2-3 мм) і жорстким. Також зверніть увагу на температуру в приміщення. Термальний режим не повинен перевищувати 18 ºС, а вологість – 40 – 60%.
Спосіб склеювання паркету – плаваючий. Зверніть увагу, що при монтуванні цього підлогового полотна, варто враховувати лінію денного освітлення кімнат. Саме на неї ми і будемо орієнтуватися. Компенсаційні зазори не повинні бути більше 10 мм. Якщо приміщення велике (ширина 8 і більше метрів), тоді в підлозі залишаємо рухливий шов.

Монтування підлогового плінтуса і наличників

Отже, наше підлогове покриття встановлено, залишився останній штрих – монтаж плінтуса і наличників. Для початку потрібно дізнатися метраж всіх стін в кімнаті, щоб приблизно знати, скільки матеріалу буде потрібно. Потім нам знадобляться з’єднувальні предмети, заглушки, куточки.

Установка підлогового покриття, плінтусів, наличників

Для того різання такого роду робіт потрібні будуть наступні інструменти: ножівка з маленькими зубами, перфоратор (дриль), шурупи і дюбелі. Ріжемо плінтус спеціальним пристосуванням – стусла. Перед тим, як укласти «облямівку», робимо розмітку. Потім дрилем просвердлюємо отвори в стіні, з тих мітках, які вже нанесені. Видаляємо пил, яка утворилася в результаті свердління, і вставляємо дюбеля. Приклавши плінтус знову, шуруповертом пригвинчуємо плінтус до стіни.

Лиштви – важлива честь не тільки декорування кімнати, але і так званий помічник, який приховує монтажні похибки і зазори. При установці цього виду оздоблювального матеріалу, важливо звернути увагу на якість і грамотність стикування вертикальних і горизонтальних поверхонь в приміщенні. Має велике значення дотримання певного кута і вибір якісної сировини для довгої і вірної служби!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*