Красиві стелі з гіпсокартону з підсвічуванням своїми руками

Красиво, стильно і оригінально – мабуть, саме так можна охарактеризувати це гармонійне поєднання форми і світла. Гіпсокартонна стеля з підсвічуванням стає одним з найпопулярніших видів освітлення, причому в абсолютно різних приміщеннях. А так як такий вид дизайну має безліч різноманітних варіантів, то він дозволяє прикрасити будь-яке приміщення або перетворити його до невпізнання.

Крім витончених симетричних або асиметричних форм гіпсокартонних конструкцій, такий стиль відмінно доповнюється відразу декількома видами освітлення, здатними як окремо, так і при спільному використанні відтворювати різні ефекти і відчуття.

Типи підвісних стель з ГКЛ

Гіпсокартонні листи (ГКЛ) є чудовим підставою для декількох типів стелі: одноуровневого, дво- і багаторівневого. Однорівневий стелю підвішується до базової поверхні, а в інших – основні і несучі профілі розташовуються на різних рівнях. Такий підхід дозволяє створювати різноманітні геометричні форми і обсяги: від симетричних прямолінійних, до східчастих, ламаних і криволінійних асиметричних поверхонь.

Можливі будь-які комбінації і варіації на тему.

Підсвічування стелі

Розкриття творчого потенціалу стало можливим завдяки різноманітним світильників і систем освітлення. Поєднання таких традиційних джерел світла як люстра або плафон з іншими призвело до появи окремих будівельно-ремонтних бригад, які займаються тільки стелями з гіпсокартону з підсвічуванням.

Красиві стелі з гіпсокартону з підсвічуванням своїми руками

Само по собі освітлення ділиться на два види:

  • природне;
  • штучне.

Останнє може бути загальним (розподіленим) або локальним (місцевим або зосередженим). Залежно від конструкції стелі з ГКЛ можна використовувати такі основні джерела світла:

  • плафони і люстри;
  • світильники точкові;
  • світлодіодні (LCD) лампи або стрічки;
  • люмінесцентні, вони ж економні лампи;
  • підсвічування неонова або дюралайт.

Перелік не повний, ринок оновлюється, але подивимося, що можна отримати при вдалому поєднанні перерахованого.

Підсвічування стелі з гіпсокартону

1. Класика і модерн. Вже добре продумано і перевірено поєднання класичної люстри як основного джерела світла з декоративним освітленням: люстра в центрі, місцеві світильники в робочих зонах і над столом, а по периметру – точкові світильники, які мають плавне регулювання світіння.

Красиві стелі з гіпсокартону з підсвічуванням своїми руками

2. Гіпсокартон і натяжні стелі. Надзвичайно цікаве поєднання різних структур, коли в гіпсокартоні реалізовані схожі на вкраплення ділянки натяжної стелі і навпаки. А поверхня натяжних стель можна вибрати глянсову або матову, що в ще більшій мірі виділить обраний вами елемент стелі. Світильники можна розташувати так, щоб підкреслити той чи інший фрагмент, доповнюючи світлову картину прихованими за гіпсокартоном неоновими або світлодіодними стрічками.

Красиві стелі з гіпсокартону з підсвічуванням своїми руками

3. багаторівневе освітлення. У центрі – традиційна (або не дуже) люстра, що дає достатньо світла при одиночному використанні з різними рівнями світіння (два або три). А ось кожен рівень стелі з ГКЛ, а також окремі елементи, отримують індивідуальні характеристики освітленості і по яскравості, і за відтінками. Так, наприклад, можна створити ефект «ширяючого» в блакитному або бузковому світлі люстри. Застосовуючи триколірний варіант (RGB) світлодіодної стрічки можна досягти ще більшого, особливо якщо її світіння управляється контролером, тоді варіанти кольорів і яскравості дозволять створити нескінченне число ніколи не набридають варіантів освітлення.

Красиві стелі з гіпсокартону з підсвічуванням своїми руками

Переваги підсвічування стелі з гіпсокартону

Крім вражаючого ефекту, можна підібрати режими, візуально розширюють простір, що поглиблюють рельєф або просто перетворюють звичний, а іноді і обридлий інтер’єр.

Красиві стелі з гіпсокартону з підсвічуванням своїми руками

І навіть якщо таку підсвічування не встигли зробити раніше, до ремонту, то і в готовому приміщенні можна зробити багато чого. Наприклад, включивши фантазію і запросивши фахівця, можна навіть при невеликих капіталовкладеннях досягти вражаючих результатів, прикрасивши і змінивши приміщення і зробивши його набагато більш зручним і привабливим.