Використання фінішної штукатурки в якості чистового покриття стало популярним зовсім недавно. Точніше, фасади таким чином відбуваються вже кілька десятків років, а ось в інтер’єрах квартир і приватних будинків раніше це було рідкістю.
З цієї статті ви дізнаєтеся про види фінішних штукатурок, варіантах їх використання і способі нанесення. Також ми торкнемося питання витрати робочих складів різної якості.
Фінішна штукатурка: для чого вона потрібна і як наноситься?
При виборі чистової обробки головне – щоб характер складу відповідав місцю його застосування.
Які функції несе фінішна штукатурка для внутрішніх і зовнішніх робіт?
Фінішні штукатурки умовно можна розділити на внутрішні і зовнішні. Умовно – тому що в обох випадках використовуються суміші в общем-то ідентичні. Розбіжності по складам полягають лише в поліпшують добавках: обробка для фасадних робіт містить компоненти, що збільшують її гідрофобність і морозостійкість. Головна відмінність – у функціях, які виконують фінішні штукатурки:
- Внутрішнє оздоблення – в основному декорування стін.
- Зовнішня обробка – утеплення, волого і захист від вітру, утеплення, декорування.
Фінішна штукатурка для зовнішніх робіт по фасадах: використовуємо піщано-цементні, вапняно-цементні, силікатні і акрилові види. Вибір між перерахованими складами залежить від того, які якості є пріоритетними в конкретному випадку. Так, якщо важлива волого і захист від вітру, беруть силікатні суміші або на основі акрилу. Для утеплення – піщано-цементні зі спеціальним наповнювачем.
Фінішна фасадна штукатурка виконує відразу декоративну і захисну функції
Зверніть увагу: фінішна штукатурка стін своїми руками в приміщеннях робиться також за допомогою згаданих складів. Плюс тут можна використовувати гіпсові, гіпсово-вапняні і гіпсово-цементні види обробки. Для складних приміщень підійдуть піщано-цементні, акрилові і силікатні сполуки. Гарні будуть і так звані венеціанські покриття – на основі акрилових смол / гашеного вапна і кам’яного пилу.
Штукатурка гіпсова фінішна добре комбінується з венеціанської
Фінішна штукатурка: підготовка
Перед чистової обробкою проводимо стандартні підготовчі роботи: вирівнювання, шпаклівка і грунтовка поверхонь. Інструменти і матеріали знадобляться наступні:
- штукатурна маса.
- Кельма.
- пластикова терка.
- Шпатель-помічник.
- Дриль з насадкою-міксером.
Якщо робочий склад придбаний вже готовим до використання – просто перемішуємо його. Якщо це суха суміш – розбавляємо водою в потрібній пропорції і доводимо до однорідності. Через 15 хвилин, коли фінішна штукатурка знайде достатню в’язкість, можна приступати до роботи.
Підготовка стін до нанесення фінішної штукатурки: грунтування стін
Як штукатурити стіни фінішної штукатуркою: робота з різними складами
Подальші дії залежать від того, якого типу сумішшю ви обробляють стіни. Найпростіше – гладкі гіпсові і цементні фінішні штукатурки під шпалери або під фарбування. Вони наносяться на стіну тонким шаром (2-5 мм) і розгладжуються кельмою. Якщо це короїд – наносимо його рівним шаром на невелику ділянку (близько 1 м2) і відразу починаємо затирати, домагаючись необхідної фактури. Працюємо спочатку кельмою, а для затирання використовуємо пластикову терку.
Фінішна штукатурка стін своїми руками: на відео показаний весь процес обробки поверхонь короїдом.
Покриття, які повинні імітувати тканину, камінь або інші матеріали наносяться в два прийоми:
- Нанесення складу на стіну, створення рельєфу за допомогою інструменту. Сушка обробки протягом 24 годин.
- Нанесення другого шару, пофарбованого в інший колір. Цей етап – опціональний.
Фінішна штукатурка стін своїми руками: відео обробки стіни штукатуркою, що імітує полотно.
Венеціанські штукатурки наносяться в два, три або чотири прийоми, залежно від характеру суміші і ефектів, які ви хочете отримати. Перший крок – розподіл робочої маси по стіні, короткими плавними рухам. Через дві години – розтягування складу і надання йому потрібного рельєфу. Другий крок – нанесення другого шару, потім його витягування до тих пір, поки не проступить нижній. Процедури повторюємо потрібну кількість разів і залишаємо стіни сохнути на добу.
Зверніть увагу: у продажу ви можете знайти спеціальні мастики й віск для обробки «венеціанок». Вони допоможуть поліпшити зовнішній вигляд готового покриття і послужать для нього додатковим захистом.
Як штукатурити фінішної штукатуркою: відео нанесення «венеціанки».
Витрата фінішних покриттів
- Венеціанські – 300-800 г на м2.
- Баранчик, короїд, шуба. Акрилові – від 1 до 3,5 кг на м2, штукатурки цементні фінішні 2,5-3,5 кг на м2, гіпсові 2-3 кг на м2.
- Гладкі гіпсові – 2,5-3,5 кг на м2.
Зверніть увагу: про більш точних цифрах витрати фінішної штукатурки на 1 м2 обробки говорити важко, так як тут треба враховувати якість підстави, характер робочого складу. Наприклад, короїд з акрилової основою витрачається сильніше, ніж з гіпсової. А ще розмір кам’яного зерна в наповнювачі: чим воно більше, тим товщі шар. Так буде з усіма видами декоративних покриттів. І не забуваємо про особливості нанесення – кожен майстер працює по-своєму.