Дриль – інструмент, без якого в сучасному господарстві обійтися, ну просто ніяк не можна, то десь треба гардину поміняти, то вішалку повісити, то ще щось просвердлити або зробити. Але, потрапивши в спеціалізований магазин, ми відразу ж губимося в різновидах інструменту. Як не вдарити в бруд обличчям при виборі дрилі? З вирішенням цього питання вас познайомить наша пізнавальна стаття для початківців майстрів ремонту. Тож почнемо.
Класифікація дрилів
Дриль – вельми цікавий інструмент. Коли ми чуємо це слово, представляємо чомусь звичайний інструмент зі свердлом, але на ділі ж дрилі поділяються на величезний ряд різних видів, починаючи від самого простого і банального, закінчуючи такими різновидами, як дриль-перфоратор або дриль-міксер. Давайте ж познайомимося з усіма класифікаціями даного інструменту і після розберемося, для чого ж вони потрібні.
Різновиди дрилів:
- звичайна;
- ударна;
- кутова;
- Універсальна;
- міксер;
- гвинтоверт;
У свою ж чергу всі ці види інструменту поділяються ще на дві групи – професійні та побутові. Як ви вже розумієте, практично всі вони входять і в ту і в іншу категорію, різниця лише в їх пристрої і ціною, працювати з проф. дрилем набагато простіше, ніж з побутової, і навпаки, побутова дриль коштує трохи дешевше, ніж професійна. Що вибирати – вирішуєте тільки ви.
- Ударна дрель
Даний інструмент застосовується для висвердлювання отворів в щільних і важких матеріалах, наприклад, таких, як бетон, цегла, граніт і інші. Механізм даного інструменту діє таким чином – крім роботи самого свердла, дриль здійснює поступальні рухи, так звані «удари», що руйнують цілісність матеріалу в потрібній точці.
- Кутовий дриль
Кутовий дриль використовується для висвердлювання отворів у важкодоступних місцях, якими в більшій мірі є кутові з’єднання. За рахунок особливої конструкції ви без особливих зусиль і зусиль зможете просвердлити отвір в будь-якому важкодоступному місці.
- Універсальна дриль
Дриль універсальна – справжній професійний інструмент, що увібрав в себе відразу кілька видів дрилі. Зазвичай ця інструмент випускається в збірці дриль-шуруповерт, купувати що-небудь інше краще не варто, так як, наприклад, ударний і кутовий механізм в одному корпусі надійно поєднати неможливо, отже, інструмент швидко зламається.
- Дриль-міксер
Дриль-міксер, погодьтеся, назва досить дивне, і спочатку це здається чимось вигаданим, але насправді подібні інструменти існують і досить широко використовуються. Коли під рукою немає бетономішалки або будь-якого іншого інструменту для роботи з розчинами, на допомогу завжди приходить дриль-міксер, з її допомогою можна не тільки будівельний розчин приготувати, але і безліч інших сумішей зробити.
- Дриль-шуруповерт
Дриль-шуруповерт, по суті, це самий звичайний шуруповерт, що входить до складу дрилі, та й використовується він точно так же для вгвинчування або вигвинчування шурупів і саморізів в різні види матеріалів.
Якими бувають джерела живлення у дрилі?
Дриль – це не тільки електроінструмент, вона також може бути акумуляторної або пневматичної, а що з цього краще і де застосовується, давайте прямо зараз і розберемося.
- електродриль
Електродриль – вельми простий у використанні і обслуговуванні інструмент, застосовується в тих місцях, де є електроживлення. Працювати з електродрилем найпростіше, вона невибаглива, стабільна в роботі і не вимагає постійних «перепочинків».
- Акумуляторна дриль
Дрель акумуляторна – переносний інструмент, призначений для роботи в різних місцях, наприклад, це може бути дах будинку, дачну ділянку і ще безліч інших місць, куди протягнути перенесення просто немислимо. Але, акумулятори вимагають постійного догляду, швидко сідають і нагріваються.
- Пневматична дриль
З назви зрозуміло, що працює інструмент під тиск повітря. Пневматична дриль універсальний і компактний інструмент, який можна взяти з собою куди завгодно, працювати з нею ви можете хоч в лісі.
На що варто звернути увагу при виборі дрилі?
Вибираючи електродриль або будь-яку іншу її різновид, вам не варто зупиняти свою увагу виключно на виробника і марки вироби, поцікавтеся у продавця ще про кілька речей, безпосередньо пов’язаних з працездатністю інструменту, щоб в подальшому у вас не виникало проблем з експлуатацією.
- N nom – номінальна електрична потужність. Саме від цього показника залежить працездатність вашого інструменту, чим він вищий, тим продуктивніше дриль, якщо ж вибирати дрилі з малою потужністю, то знадобляться вони максимум для того, щоб свердлити дірки в фанері.
- N – швидкість (частота) обертання. Даний параметр теж не варто відкидати на задній план, якщо ваша дриль буде здатна зробити лише 100-200 оборотів в хвилину, то максимум що ви зможете зробити з її допомогою – закрутити саморіз в стіну. Даний показник повинен варіюватися на позначці 500-600 оборотів, які не менше.
- Гніздо або так званий патрон. Від виду патрона залежить багато в роботі дрилі і підходити до його вибору теж варто з розумом. Якщо ви не любите довго і наполегливо працювати з ключем, то вам варто вибрати автоматичний патрон, якщо ж ви можете акуратно і правильно поставити насадку в дриль руками і ключем – то для вас цілком підійде ручної патрон.
- Додаткові насадки і наявність запчастин. Якщо ви вибираєте інструмент для регулярного використання, то вам просто обов’язково потрібно поцікавитися про наявність додаткових насадок і запчастин для обраної моделі, адже якщо щось зламається, це простіше відремонтувати або замінити, ніж купити новий інструмент.
Думаю, що тепер у вас достатньо знань про про такий незамінний в господарстві інструменті, як дриль, і ви без особливих зусиль зможете вибрати саме те, що вам реально потрібно, а не те, що впарили вам продавець-консультант, посилаючись на гарний дизайн і відому марку.