Декоративна штукатурка шуба: методи нанесення, відео інструкції

Штукатурка шуба – один з простих і затребуваних способів внутрішньої і зовнішньої обробки стін, стель, окремих елементів будівель і інтер’єрів. Зробити рельєфну фактуру можна різними способами, для цього підходять майже всі види штукатурних сумішей і навіть звичайна шпаклівка.

У статті докладно розповімо, як наноситься штукатурка шуба своїми руками, відео та фото матеріали допоможуть проілюструвати технологічний процес.

Декоративна штукатурка шуба: методи нанесення, відео інструкції

Декоративна штукатурка шуба, на фото приклад різнофактурного рельєфу

Штукатурка «шуба» – не дорого і зі смаком

Декоративна штукатурка шуба створює ефект «пухнастості» стін, така відділу проста в нанесенні, дуже практична, таким способом легко декорувати поверхні своїми руками.

Область застосування

Велика фактура переважно використовується для фасаду та для окремих, невеликих деталей інтер’єру і екстер’єру, для внутрішніх робіт затребувана мелкорельефная штукатурка шуба. Часто велика і дрібна рельєф поєднують, наприклад, цоколь роблять з яскраво вираженим візерунком, а стіни більш спокійні, або в приміщенні виділена стіна або акцентних елемент – таке рішення ефектно і виразно, допомагає делікатно підправити геометрію приміщення.

Декоративна штукатурка шуба: методи нанесення, відео інструкції

Приклад комбінування різних видів штукатурки

Розчини

Найпростіша суміш для нанесення зовнішньої штукатурки шуба – цементно-піщаний розчин, в пропорції 1: 3, краще використовувати портландцемент не нижче М400, а пісок без глиняних домішок. Для внутрішнього оздоблення до складу вводять 1 частина вапняного тесту, суміш тоді більш еластична і швидше сохне.

Декоративна штукатурка шуба: методи нанесення, відео інструкції

Грубозерниста фасадна штукатурка шуба

Важливо: Для зовнішньої обробки не рекомендується додавати в саморобний розчин гідрадну вапно, так як при найменшому порушенні технології гасіння вапна, готову обробку може спучилася.

Усередині приміщення можна використовувати абсолютно будь-яку суміш, тут підійде мінеральна, силіконова, силікатна, акрилова декоративна штукатурка, саморобна, готова до застосування в відрах, сухий склад в мішках. Для економії декоративну штукатурку шуба можна зробити навіть зі звичайної фінішної шпаклівки.

Декоративна штукатурка шуба: методи нанесення, відео інструкції

Покриття шуба в інтер’єрі, ідеально поєднується з будь-якими матеріалами та фактурами

Технологія нанесення

Поверхня повинна бути підготовлена: слабкі верстви старої обробки, опуклості – збиті, щілини, стики – забиті, жирні і бітумні плями зачищені залізною щіткою, пил зметена. Грунтовка обов’язкова, на 2 шари, яку просочення вибрати безпосередньо залежить від бази декоративної штукатурки.

Перевірена старе

Декоративна штукатурка шуба відома ще з прадідівських часів. Вони брали щітку з довгою щетиною, віник, кисть з клоччя, умочували в розчин консистенції сметани і постукували через палицю, утворюючи бризки, для мелкорефленной фактури суміш набризкувати через сітку з невеликими осередками. Метод повільний, щоб обробка була рівномірною потрібно навик, але потренувавшись, з такою роботою впорається навіть непрофесіонал. На сьогодні способів нанесення штукатурки шуба набагато більше.

Декоративна штукатурка шуба: методи нанесення, відео інструкції

Дідівський метод – дешево і сердито, але клопітно і довго

Вколюють роботи

До роботів ще далеко, але прогрес прийшов на допомогу і в області обробки. Механічне нанесення декоративної штукатурки шуба значно полегшує процес, економить час, потрібна менша кількість розчину. Але необхідно купити або взяти в оренду обладнання: компресор і пристосування, через яке буде набризкувати розчин:

  • Пневмопистолет – розпилювач з соплом і бочком, суміш зазвичай використовується дрібнозернистий;
  • Ручна машинка-шарманка – це трудомісткий спосіб, ємність з лопатями всередині, в неї заливається розчин, пластини крутяться, впираються в планку, виходять бризки, їх розмір і форму можна регулювати.

  • Труба з сітками-насадками, принцип такий же, як і в пульвілізаторе, але потік сильніше і шуба виходить рельєфніше, товстіший шар штукатурки.

Такі способи нанесення дозволяє обробити своїми руками до 200 м2 поверхонь. Доцільно витратиться на спеціальне обладнання при необхідності виконати великий обсяг робіт, наприклад, якщо це фасадна штукатурка шуба або обробка великого публічного приміщення, незначні ділянки простіше і економніше обробити вручну.

Валики

Декоративна фасадна штукатурка шуба для нанесення валиком повинна бути еластичною, тому краще купити готову суміш з пластифікаторами і добавками. Всередині приміщення застосуємо будь дрібнозернистий склад, особливо ефектна шуба виходить при використанні фактурної штукатурки.

Робота з нанесення шуби ділиться на два етапи, спочатку наноситься необхідний шар штукатурки, товщиною 3-5 мм, розгладжується, а після підсихання, через 15-20 хвилин по поверхні катають валик, зазвичай з невеликим ворсом або жорсткі поролонові. Щоб уникнути стиків, не можна затримуватися на одному місці.

Корисно знати: Чим більше ворс у валика і товстіший шар штукатурки, тим рельєфніше виходить шуба.

Подивіться урок: «нанесення декоративної штукатурки», на відео шуба виходить рівномірним і не товстим шаром.

Види фактури

При нанесенні розчину дідівським і механічним способом фактура виходить округла, декоративна штукатурка шуба при нанесенні валиком формує трохи загострені краю.

При механічному нанесенні розчину можна зробити покриття з ефектом прасування структури. Штукатурка терта шуба злегка нагадує обробку травертин. Знизу відео, як зробити саморобний пристрій для механізації роботи.

З інтервалами для підсихання наноситься 2 шари розчину для готової, і 3 – для саморобної суміші. Потім гладилкою з нержавіючої сталі акуратно розгладжуємо баранці, даємо підсохнути і повторюємо процес, можна злегка придавлює і вести інструмент хвилеподібними рухами. Далі дивіться детальний майстер-клас як зробити, щоб вийшла терта декоративна штукатурка шуба, відео підкаже вам нюанси декорування.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*