Облицювання кухні керамікою на підлогу і стіни

Після того, як монтаж витяжки на кухні у вас зроблений на найвищому рівні і ніяких проблем з вентиляцією не буде, саме час подумати про красу і естетичний вигляд однієї з найважливіших частин квартири.

Отже, якщо ви плануєте ремонт на кухні, то у вашому розпорядженні маса найрізноманітніших оздоблювальних матеріалів, але один з найкращих для цього приміщення – плитка. Плиткове покриття ідеально підходить як для стін, так і для підлоги, воно не псується від вологості і перепадів температур, його легко мити і замінити в разі необхідності.

Більш того, сучасні палітри, різноманітність текстур і візерунків кахлю здатні реалізувати будь-які творчі задуми в інтер’єрі.

Облицювання кухні керамікою на підлогу і стіни

Плиткове покриття оптимально підходить для домашніх побутових приміщень за своєю функціональністю і естетичну красу, але перед початком робіт важливо вирішити, яку плитку покласти на кухні.

Залежно від вашого інтер’єру ви можете вибрати матове або глянсове, гладке, рельєфне або кахельне покриття абсолютно будь-якого кольору з нанесеним візерунком або малюнком. Роблячи вибір, звертайте увагу на показники термостійкості і вологостійкості, стійкості до дії хімічних розчинів.

Глазурованого покриття не повинно стиратися. Розмір і вага мають дуже велике значення, легка краще буде триматися, а великі шматочки швидше і зручніше укладати. Для маленького простору краще всього закупити розмір 10 × 10, а для більш просторої кімнати застосувати параметри 20х20 або 30х30. Кольорове рішення може стати головним акцентом в дизайні, а може тільки перегукуватися з іншими провідними елементами.

Безумовно, плиткове покриття повинне поєднуватися зі стільницею, робочими поверхнями і загальної забарвленням інтер’єру.

Облицювання кухні керамікою на підлогу і стіни

Для різних інтер’єрів існує широкий вибір декоративного облицювання. Для оформлення в сучасному стилі підбираються рівні, гладкі, глянцеві варіанти в однотонних кольорах і простих формах. Чудово виглядає один солирующий великий малюнок.

Декор під старовину передбачає імітацію натурального каменю, цегли, кругляка, мармуру, а також розпис, мозаїку, складні візерунки.

Для створення атмосфери середземноморського курорту підбирайте яскраві кольори (синій, жовтий, зелений в поєднанні з білим), національні орнаменти, вітражі.

Облицювання кухні керамікою на підлогу і стіни

Вибираючи обробку, пам’ятайте, що плитка для кухні на підлогу має низку особливих якостей, що відрізняються від настінних варіантів. Пам’ятайте, що облицювальна кераміка для підлоги товщі настінної, вона може витримувати сильні механічні навантаження, не повинна бути слизькою.

Для кухні варто вибирати клас зносостійкості з показником 3 або 4. Показник 5 підходить для громадських місць, магазинів і офісів, а не для домашнього використання. Всю необхідну інформацію про продукт ви побачите на його упаковці, значок у вигляді ступні сигналізує про те, що перед вами продукція для підлогового покриття, клас (1, 2, 3, 4, 5) розміщений там же, пелюстки полум’я з цифрами означають кількість обжигов , а малюнок заштрихованого сліду говорить про підвищений рівень зносостійкості.

Плитка для кухні на підлогу володіє індикатором твердості Мооса, який визначає її міцність, можливість протистояти пошкоджень. Вибирайте для свого будинку товар з індексом не нижче семи. Коефіцієнт тертя – це останній важливий показник, на який обов’язково звертайте увагу. Цифра 0,75 і вище означає безпеку і відсутність ковзання.

Яку плитку покласти на кухні

Облицювання кухні керамікою на підлогу і стіниДля побутового використання оптимальне рішення – це плитка для підлоги кухні керамограніт. Саме тому, що вона не деформується і не псується при зміні температури, рясної вологості і пара, попадання на неї води, жиру, бруду, вона відмінно переносить удари від падаючих предметів і взуття.

Миючі хімічні засоби не зіпсують її зовнішнього вигляду і фарби залишаться яскравими і насиченими. Сміливо вибирайте це покриття для вашої квартири або будинку, адже його показник твердості дорівнює дев’яти балів з десяти.

Більш того, така облицювання антистатична, а це значить, що пил на ній не скупчується. Для великої родини з дітьми найкраще підібрати шорстку поверхню, а рельєфну небажано, так як вона дуже незручна в догляді і чищенні.

Сучасна технологія ремонту та оздоблення дозволяє покласти під керамограніт підлогу з підігрівом, який створить ще більше тепла і затишку. У такому варіанті обробки замість звичайної стяжки поміщають суху гранульовану засипку на шар гідроізоляційної плівки, де монтуються утеплюють комунікації. Гіпсоволокнисті листи служать верхнім шаром сухої стяжки, на них зверху і викладаються безпосередньо керамогранітні плити.

Як покласти плитку на кухні на стіни

Для роботи вам знадобиться наступне:

  1. клей
  2.  затирка
  3.  балончик з силіконовим герметиком
  4.  цвяхи
  5.  крестовінку дистанційні
  6.  дерев’яні рейки з перетином 25 х 25 мм
  7. шпатель
  8. рівень
  9.  плоскогубці
  10.  молоток
  11.  губка
  12.  напилок
  13. плиткорез
  14. олівець

Коли ви визначитеся з дизайном і тим, яку плитку покласти на кухні, пам’ятайте, що облицювання стін слід проводити тільки після того, як вони будуть ретельно очищені від старого покриття і вирівняні шпаклівкою або цементом.

Перед початком роботи розрахуйте в сантиметрах необхідну кількість плиток для кожної стіни, враховуючи і число розрізнених шматків. Починайте процес укладання від дверних прорізів або вікон вліво і вправо. Якщо стіна, на якій ви будете кріпити покриття рівна, то починайте облицювання від кутів.

На поверхні необхідно намалювати лінії для орієнтування. З цією метою олівцем проведіть нижню горизонтальну основну лінію, для цього притулите до стіни одну плитку і розмістіть зверху рейку. Рівне положення рейки перевіряється рівнем. З цієї рейці проведіть горизонтальну відмітку і в 2 мм від цієї лінії прибийте рейку – орієнтир.

Крім горизонтального орієнтира також потрібна вертикальна базова лінія, для цього до лівого верхнього кута прикладається квадратний шматок і приставляється схил. Під час цього процесу, в тому числі можна оцінити, де пластини встануть повністю, а де їх треба буде обрізати.

Після обов’язкових вимірів починайте поклейку. Клеїть наносите безпосередньо на стіну за допомогою зубчастого шпателя. Площа нанесення в межах одного квадратного метра. Точка перетину двох рейок визначає положення першої пластини, від неї викладається перший нижній ряд. Між плитками розміщуйте крестовінку і дистанційні прокладки. Виступаючий клей витирайте за допомогою вологої ганчірки.

Якщо вам необхідна тільки частина кахлю, зробіть на пластині надріз плиткорезом, візьміть цілий шматок за краї і вдарте його надрізом об стіл. Зовсім маленькі шматки відколюються плоскогубцями.

Укладання плитки на стіни

Облицювання підлог на кухні

  1.  грунтовка
  2.  малярський валик
  3.  суміш для наливних підлог
  4.  валик для розкочування підлог
  5.  відро
  6.  перфоратор для замішування клею
  7.  розчин для склеювання
  8.  зубчастий кельму
  9.  хрестики для швів
  10.  шило для прочищення
  11.  затирка

Облицювання кухні керамікою на підлогу і стіни

Кахель потрібно викладати лише на вирівняні підлоги. Перевірте рівність статей рівнем, визначте ухил і найнижче місце. Після цього обробіть робочу поверхню ґрунтовкою за допомогою малярного валика і залийте само- вирівнюється наливними підлогами. Плавно наливайте розчин і розгортайте його валиком.

Кладку потрібно починати через 4-5 днів після того, як новий шар підлог висохне. Майстри радять розміщувати малюнок ромбом, так як даний вид малюнка приховує нерівності і похибки. Перш за все, визначте центр покриття, розкресливши лінії з центру протилежних стін. Цей центр вам потрібен для того, щоб розкласти весь малюнок, оцінити плановану картину, розрахувати, де необхідна обрізка.

Накресліть олівцем розташування головного квадрата і починайте замішувати розчин, що клеїть. Намазуйте склад зубчастим кельмою на підлогу, де будуть лежати центральні частини і приклеюйте плитки. Обов’язково прокладайте розділові хрестики між швами. Продовжуйте облицьовувати по колу, коли ви доходите до стін, користуйтеся плиткорезом і завершуйте кладку. На завершення акуратно очистіть шви, наприклад, шилом і замажте їх затіркою.

Можливі варіанти декоративного покриття на кухні

Розглянемо кілька використовуються технологій для облицювання поверхонь на кухні. Спочатку перерахуємо популярні матеріали для підлог.

По-перше, лінолеум – залишається дуже дешевим варіантом і тому все ще вважається доступною опцією. Недолік у тому, що він може порватися, затертися, його легко пропалити.

Більш витратний, але і естетичний паркет укладають в більш дорогих інтер’єрах, а й служить він довше і ефективніше. Паркетні дошки складні у догляді та ремонті.

Пробку і ламінат краще взагалі не укладати, так як вони обидва не стійкі до вологи. На стінах можна наклеїти вологостійкі дуплексні шпалери з латексом або якісь вінілові. Стійкість до забруднення і пилу їм надає верхня фольгу.

Шпалери під фарбування теж добре підходять, вибирайте бамбукові, лінкрустірованние або склошпалери. Стіни можуть бути пофарбовані міцної влагоустойчивой фарбою, наприклад, алкидной або акрилової.