Технологія гідроізоляції балконів і лоджій

Гарантією якісного результату при утепленні лоджії або балкона є правильне виконання гідроізоляційних робіт. Герметизація балконів – ще одна обов’язкова в цьому випадку процедура. У цій статті докладно поговоримо про те, які способи гідроізоляції існують на даний момент і які матеріали найбільше підходять для цієї мети.

Гідроізоляція виконується шляхом нанесення на поверхні різного роду захисних матеріалів в тому випадку, якщо тече балкон або при виконанні різного роду оздоблювальних робіт, наприклад, після скління. При її пристрої на балкон необхідно дотримуватися певної послідовності.

Послідовність виконання робіт

Виконання такої процедури, як гідроізоляція балкона своїми руками – процес, що включає в себе кілька основних етапів:

 • Герметизація щілин;
 • Захист від вологи парапету і стін;
 • Захист статі;
 • Виконання робіт по захисту стелі;

Важливо: Гідроізоляція лоджій і балконів, в тому випадку, якщо виникла протечка і в будь-яких інших, виконується одночасно з їх герметизацією. Це означає, що попередньо необхідно закрити всі наявні щілини.

Герметизація балконів і лоджій

Отже, що робити, якщо тече балкон? Для герметизації щілин можна використовувати різні матеріали. Все залежить від того, яка обробка була використана для або лоджії, а також від їх конструктивних особливостей.

Герметизація невеликих щілин

Дуже часто власники квартир, які зіткнулися з такою проблемою, як текти цікавиться, чим замазати невеликі дірки. У цьому випадку все дуже просто. Для герметизації слід скористатися монтажною піною. Попередньо всі закладаються ділянки очищаються від бруду. Запінюються щілини приблизно на дві третини їх обсягу.

Порада: Синтетичні поверхні слід попередньо обробити ацетоном. Справа в тому, що піна – герметик добре пристає тільки до бетону або металу. Технологія гідроізоляції балконів і лоджій

Герметизація невеликих щілин на лоджії – обов’язкова процедура

Закрити невеликі щілини можна також з використанням спеціальної самоклеющейся бутиловой стрічки.

Герметизація великих дір

Герметизація великих щілин на лоджії може бути виконана з використанням жерсті. Цей матеріал ефективно захищає конструкцію від течі. Герметизацію виробляють в кілька кроків:

 • Дірка змиритися;
 • Отримані розміри переносяться на лист;
 • Лист розкроюється і одна його сторона згинається під кутом в 90 гр;
 • Отримана деталь прикріплюється до парапету саморізами.

Усунення прогалин – процедура обов’язкова при виконанні таких робіт, як герметизація і гідроізоляція балкона зсередини або зовні.

Підготовка до гідроізоляційних робіт

Герметизація балкона в тому випадку, якщо він тече – півсправи. Як усунути основні течі ми з’ясували. Однак щоб вода не потрапляла всередину цього приміщення необхідно виконати ще й гідроізоляцію всіх конструктивних елементів. Це може бути необхідним як для відкритого балкона, так і при проведенні, наприклад робіт з утеплення.

Гідроізоляційні матеріали

Заізолювати балкон і усунути течі можна з використанням:

 • Рулонних матеріалів. Ці бітумні покриття відрізняються непоганими експлуатаційними характеристиками. Дуже часто використовуються для ізоляції при утепленні лоджій і балконів;
 • Полімерних покриттів. Це різного роду мастики, також цілком підходящі для виконання гідроізоляції лоджії своїми руками. Підходять як для ізоляції відкритих, так і засклених конструкцій.

На замітку: Бітумні мастики можна використовувати не тільки для обробки поверхонь, але і поряд з монтажною піною для герметизації дірок. Технологія гідроізоляції балконів і лоджій

Бітумні мастики – відмінне рішення для гідроізоляції лоджій

Очищення поверхонь

Перед початком виконання гідроізоляції все поверхні слід ретельно очистити від забруднень. Також необхідно видалити стару штукатурку.

На замітку: Особливо важливо провести ретельне очищення та вирівнювання всіх поверхонь, як вертикальних, так і горизонтальних при використанні для усунення течі і герметизації рулонних матеріалів.

Як зробити гідроізоляцію балкона

Виконати необхідні заходи щодо усунення течі своїми руками можна як з використанням мастик, так і рулонних матеріалів.

Гідроізоляція стелі

Особливо часто течі утворюються саме на стелі. Знайти місце протікання нескладно. Найчастіше вода починає проникати всередину приміщення в області стиків. У місці її надходження утворюється вологі плями. Гідроізоляція стелі балкона зсередини для усунення течі найчастіше виконується з використанням проникаючих мастик. Ця процедура включає в себе наступні етапи:

 • Поверхня стелі рясно зволожується;
 • Далі кистю наноситься перший шар мастики. Рухати їй необхідно в одному і тому ж напрямку. В цьому випадку герметизація буде повнішою.
 • Для того, щоб течі зверху були усунені повністю, обов’язково наноситься другий шар мастики. Роблять це після того, як перший шар злегка підсохне (але не просохне повністю). Мастика на цей раз наноситься в перпендикулярному напрямку;
 • Для забезпечення якісної герметизації і усунення течі необхідно також промазати мастикою примикають до стелі стіни (на висоту приблизно 15 – 20 см).

Важливо: Для того, щоб отримати якісну гідроізоляцію, слід протягом першої доби підтримувати вийшов гідроізоляційний шар у вологому стані. Технологія гідроізоляції балконів і лоджій

Гідроізоляція стелі балкона з використанням бітумної мастики

Якщо для гідроізоляції стелі використовується мастика глибокого проникнення, зволоження поверхні буде досить. У всіх інших випадках його потрібно буде ще й попередньо заґрунтувати. Це дасть додатковий захист від протікань.

Гідроізоляція парапету

Течі на лоджіях можливі і з боку парапету. Тому крім герметизації швів необхідно виконати ще а глину вертикальних поверхонь мастикою. Виконується ця процедура точно так же, як і при обробці стель.

Гідроізоляція підлоги

В цьому випадку гідроізоляційний шар наноситься поверх вже готової бетонної стяжки, при влаштуванні якої необхідно передбачити невеликий зворотний ухил.

Технологія гідроізоляції балконів і лоджій

Гідроізоляція парапету і статі проникаючої бітумною мастикою

Пароізоляція лоджій і балконів

Захистити балкон від вологи – це не тільки усунути течі, зробити надійну герметизацію і влаштувати ефективну вентиляцію. Необхідно також виконати якісну пароізоляцію.

Технологія гідроізоляції балконів і лоджій

Пароізоляція балкона поверх утеплювача фольгированним пінополістиролом

Пароізоляція балкона захищає телоізоляціонний шар від вологи, що скупчується всередині приміщення. Виконується вона з використанням матеріалів, що володіють здатністю усувати пар (пергамент, фольгований пінополістирол і т.д).

Як бачите, гідроізоляція лоджії зсередини так само, як і балкона – процедура не дуже складна і при бажанні цілком може бути виконана самостійно. Найголовніше в цій справі – робити все ретельно. Тоді всі течі будуть усунені. Для наочності представляємо вашій увазі відео про гідроізоляції балкона.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*