Не завжди можна просто продати свою однокімнатну хрущовку, щоб відразу купити що-небудь більше. Та й для молоді такі квартири-хрущовки – найдоступніший, якщо взагалі доступний за ціною варіант, при цьому сім’я отримує маленьку, але власну квартиру, а не комуналку.
Отже, квартира вже є, тепер справа за «свіжим ремонтом», який не просто приведе все в порядок, але дозволить створити унікальний, зручний і привабливий інтер’єр однокімнатної квартири-хрущовки.
З чого почати в однокімнатній квартирі
Одна розумна людина сказала: «Тільки закінчивши роботу, розуміємо, з чого її потрібно було починати!» Щоб такого не було і у нас, слід чітко усвідомити:
а) що ми хочемо зробити
б) як цього домогтися
в) що повинно вийти на фініші.
Саме тому розглянемо кожне приміщення окремо, щоб дизайн 1-кімнатної квартири-хрущовки став справжнім предметом гордості і не приніс розчарувань. А на завершення опису кожного приміщення – справжній подарунок від професіоналів, прості, але дуже практичні поради про важливі дрібниці!
1. Передпокій
Як квартира починається саме звідси, так і дизайн однокімнатної квартири-хрущовки починається з передпокою. Так, вона маленька, але дещо придумати і створити цілком навіть можна, як?
- Тип меблів – шафа-купе і полички, без архітектурних надмірностей.
- Зручно, якщо є відкидне від стіни сидіння або засувною пуф (нехай стоїть собі під полицею).
- Вибрати меблі за матеріалом і кольором, нехай в ній переважають світлі, що не контрастні тони.
- Світильники – або невеликі точкові, або світлодіодна стрічка (і світла достатньо, і місця не займає, не кажучи вже про економію).
Поради:
1. Якщо плануєте перебудовувати всю квартиру, пам’ятайте: півметра, «відірвані» від кімнати для прихожей – кімнату істотно не зменшать, а ось забиту речами крихітну прихожу потім не розтягнеш!
2. Розетки і вимикачі плануються після остаточної розстановки меблів на плані (інакше – рубаємо меблі, щоб був доступ до вимикача або розетки). Це стосується і положення лічильника і автоматичних вимикачів.
3. Тепла підлога в передпокої не розкіш, а необхідність (а особливо восени для просушування взуття та взимку для її «сугрева»).
2. Кімната і кухня
Хрущовки зазвичай мають 16-18 м2, тому всі варіанти інтер’єру для однокімнатної квартири повинні враховувати цей факт. Варіантів порівняно небагато, а точніше всього два: кутова квартира чи ні. Як наслідок – наявність однієї суцільної стіни в кращому випадку, біля якої і потрібно якось розмістити основну меблі (ліжко, тумби, шкафчики). Кути теж важливі, особливо якщо їх використовувати під кутові полиці або шафи.
Іноді робляться спроби застосувати варіанти дизайну однокімнатної квартири, при яких кімната розділяється на дві, проте в результаті – або дві крихітних комнатушечкі, в одній з яких явно не вистачає природного освітлення, або одна начебто нічого, але в другій важко розмістити що-небудь крім маленької , практично дитячого ліжечка і «меблевого набору для гномика».
Самим раціональним рішенням вважається дизайн однокімнатної квартири-хрущовки як квартири-студії, та ще й з модною барною стійкою.
Такий зручний, практичний і стильний інтер’єр однокімнатної квартири-хрущовки, фото якого ви бачите, заслужено став популярним.
Кухня + кімната = комфорт і раціональне використання простору
Досвід показав, що так буде по-справжньому красиво і функціонально. Про те, як правильно зонувати отримане простір і про підбір колірної гами ми вже писали в окремій статті, проте видалення зайвих перегородок і стін завжди позитивно позначається на просторі.
Крім несучих стін, які не можна навіть частково руйнувати!
Поради:
1. В кухні не варто занадто високо вішати шафи (бажано на рівні очей).
2. Паркет або ламінат на кухні хороші до першої протікання води, зате плитка – надовго.
3. Полиці з сувенірами – відмінний пилозбірник, а люстри з горизонтальними плафонами – ще й мошко- і мухосборнік.
4. Вікна для маленької кухні в однокімнатній хрущовці повинні мати функцію мікропровітрювання.
3. Санвузол – поєднувати чи ні?
Маленькі частини санвузла так хочеться поєднати … Слід пам’ятати, що це можна зробити, якщо живеш один або, в крайньому випадку, удвох. Однак є небезпека виникнення незручної ситуації: один вже купається, а другого (третього і т.д.) терміново знадобилося в туалет. А про ситуацію вранці, коли всім терміново потрібно на роботу, навіть згадувати не хочеться …
У маленькому санвузлі гарні: душова кабіна замість ванни і ретельно підібрана меблі та санфаянс.
Поради:
1. Сантехніка та плитка – спочатку якісні, бо потім ніхто і ніколи вже нічого не переробляє …
2. Розетки в підлозі неприпустимі – ні стать вимити нормально, ні за правилами безпеки неприйнятно.
3. У ванній слід зробити невеликий ухил при укладанні плитки або в центр, або до стояка з установкою недорогого спеціального зливного Трапик (що ще краще). Тоді витік води не затопить сусідів знизу, надлишки води за таким Трапик підуть в слив, що набагато дешевше позапланового ремонту одного або декількох квартир парою поверхів нижче.
Краще побачити, як це виглядає
Зрозуміло, що надихає цікавою ідеєю набагато легше, коли вона вживу перед очима.
Про те, як шикарно може виглядати однокімнатна квартира-хрущовка і її дизайн, фото якої містить все необхідне для активації творчих здібностей, ми із задоволенням пропонуємо вам розглянути і почерпнути масу цікавих ідей і їх практичних рішень.